پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران مطرح کرد;
کرسی های آزاد اندیشی و تریبون های آزاد در دانشگاه ها توسعه یابد/ جهاد علمی لازمه دانشجوی بسیجی است
جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران در نشست با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های محمودآباد گفت:میزان حضورمان در دانشگاه ها باید به گونه ای باشد که معنای فداکاری دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید علی صادقی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران در نشست با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های محمودآباد با بیان اینکه انعکاس فعالیت های بسیج دانشجویی باید در الویت قرار گیرد، گفت: آموزش به فرماندهان پایگاه ها و اعضای شورا باید جدی گرفته شود به گونه ای که روش های دستورالعمل خوانی، اجرای برنامه ها و نظارت بر کارها همراه با تعامل با روسای دانشگاه ها در چارچوبی درست قرار گیرد.

سیدعلی صادقی جهاد علمی را لازمه دانشجوی بسیجی دانست و گفت: مطالبه گری باید در حوزه فضای مجازی با محوریت مباحث امر به معروف در دستور کار جدی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط آشنایی مدیر بسیجی با نیاز جوان گفت: هویت جویی دانشجو می بایست در راستای خودیابی باشد نه آنکه به خود فراموشی برسد.

وی خودیابی را در دین شناسی و خودشناسی دانست و تصریح کرد: این امر نیاز به تقویت اخلاقی، همدلی، همزبانی و تکریم جوان دارد.

صادقی در مورد اعتماد و باور کردن جوانان گفت: جلب اعتماد جوان بسیار مهم است به گونه ای که رهبر معظم انقلاب  بر این باور هستند که باید به جوان اعتماد کرد و او را شایسته مسئولیت دانست.

وی در برشماری شیوه های جذب جوانان گفت: مسئولان دفاتر، حوزه ها و پایگاه های بسیج دانشجویی می بایست اخلاق محور باشند و از پیش داوری و قضاوت های سطحی نسبت به جوانان پرهیز کنند به گونه ای که آنان را خوب بشناسند.

جانشین بسیج دانشجویی مازندران خطاب مسئولان حوزه ها و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه های محمودآباد تاکید کرد: دردها و مشکلات نسل جوان را بشناسیم و به درمان آن فکر کنیم چرا که معتقدیم جوان نیاز دارد تا کسی احتیاج ها، آرمان ها و دردهای آنان را دردمند باشد.

صادقی در بخش دیگری از سخنانش به وظایف بسیج دانشجویی اشاره کرد و گفت: داشتن خلوص و صداقت، حفظ مواضع انتقادی، داشتن صراحت لهجه، ترویج گفتمان عدالت خواهی، داشتن نگاه خوشبینانه و امیدوارانه در جبهه جنگ نرم، ارتباط با تشکل های دانشجویی جهان اسلام، مطالعه تاریخ دوره استعمار، وارد شدن در مسائل اجتماعی، تقویت ایمان، بیان مواضع با استدلال های مستحکم، توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی و تقویت گفتمان های اصلی انقلاب از مهمترین وظایف بسیج دانشجویی می باشد که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.

وی تقویت گفتمان های اصلی انقلاب را در عدالت، اقتصاد دانش بنیان، پیشرفت ایرانی اسلامی و شتاب علمی دانست و خاطر نشان کرد: تشکل های انقلابی دانشگاه ها باید از طریق تکیه بر نقاط مشترک هم افزایی داشته باشند و حرکت های خودجوش را خودسرانه انجام ندهند.

وی افزود: با تمام توان باید از اسلام و انقلاب دفاع کنیم و پاسدار اصول تغییرناپذیر در ضدیت با شرق و غرب باشیم.

جانشین بسیج دانشجویی مازندران گفت: طبق دستور رهبر معظم انقلاب باید با نشر مباحث اعتقادی جلوی نفوذ استکبار شرق و غرب را بگیریم و در این راستا می بایست چارچوب ای اصیل اسلام ناب محمدی را در اختیار اعضای بسیج قرار دهیم.

صادقی افزود: میزان حضورمان در دانشگاه ها باید به گونه ای باشد تا معنای فداکاری دهد.

در ادامه جانشین بسیج دانشجویی مازندران در دیدار با روسای دانشگاه های محموآباد شرکت کرد و خطاب به آنان، جهاد علمی را برای دانشجویان بسیجی لازم دانست و گفت: بسیج دانشجویی مازندران جشنواره های علمی با محوریت اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده و در حوزه نشریات، مقالات، وبلاگ نویسی، کرسی های آزاد اندیشی، پایان نامه ها و اختراعات ورود جدی داشته است.

وی از برگزاری جشنواره قلمه نیز خبر داد و گفت: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی و مطالعه در بین دانشجویان است.

وی گشاده رویی استاد بسیجی را موجب جذب حداکثری جوانان دانست و خاطر نشان کرد: یک کلمه با گشاده رویی بسیار تاثیرگذارتر از یک دقیقه امربه معروف با خشم است.

صادقی خواستار توسعه کرسی های آزاد اندیشی و تریبون های آزاد در دانشگاه ها شد و گفت: نظر رهبر معظم انقلاب بر توسعه این مهم است.

جانشین بسیج دانشجویی مازندران افزود: برای تشکلی مانند بسیج دانشجویی می بایست جایگاه ویژه ای قائل شد تا بتواند در تصمیم گیری های فرهنگی و سیاسی دانشگاه مشارکت فعال داشته باشند.

img_7429 img_3093 img_3098 img_3102 img_3106 img_3114 img_7425

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.