پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مصرف «آنتی بیوتیک» در مرز هشدار/ «آنتی بیوتیک» بخوریم یا نخوریم!؟
همزمان با آغاز هفته آگاه سازی آنتی بیوتیك، شبكه راديويي سلامت در برنامه هاي «فراسو»، «نيم نگاه» و «عصرتون سلامت» در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 26 و 27 آبان ماه به موضوعات مرتبط با اين روز مي پردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«فراسو» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی این شبکه رادیویی است که هدف آن آگاهی، اطلاع رسانی، تعامل با شنوندگان و ارائه راهکارهای مناسب می باشد.
این برنامه رادیویی، هر روز در این برنامه رادیویی از یکی از پزشکان متخصص دعوت می شود تا در کنار کارشناس مجری برنامه به سوالات و پیامک های شنوندگان پاسخ و راهکارهای مناسب را ارائه دهد.
روز چهارشنبه، برنامه «فراسو» با حضور دکتر به منش، دبیر مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو به موضوع «مصرف منطقی داروها» خواهد پرداخت.
گفتنی است، برنامه «فراسو» ، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه،به کوشش برنامه سازان گروه «بهداشت و تندرستی» و گروه «تغذیه و سلامت»، بر روی موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز ، تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

*** هفته آگاه سازی «آنتی بیوتیک»
«نیم نگاه» مجله ای خبری و تحلیلی است که به بررسی موضوعات روز سلامت در ابعاد مختلف روان، جسم و اجتماعی می پردازد.
روز چهارشنبه، در برنامه «نیم نگاه» که کاری از گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت است، از ساعت ۱۲:۳۰ به مدت ۴۰ دقیقه با حضور دکتر نوشین محمد حسینی، دبیر کمیته ملی تجویز و مصرف منطقی دارو؛ دکترمردانی، متخصص عفونی؛ و دکتر مژدهی آذر، رئیس انجمن داروسازان، موضوع «هفته آگاه سازی آنتی بیوتیک: مصرف دارو» مورد بحث قرار می گیرد.
گفتنی است، برنامه «نیم نگاه» روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

** مصرف آنتی بیوتیک در مرز هشدار
هنگامی که مردم به خاطر یک عفونت ساده و مختصر بدون تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف می کنند، مصرف متوالی و نابجای آن موجب توسعه مقاومت گونه ای از باکتری های مولد عفونت می گردد و این بدان معنی است که در آینده این آنتی بیوتیک در درمان آن عفونت موثر نخواهد بود به علاوه مصرف زیاد از حد آنتی بیوتیک می تواند موجب مشکلات زیادی شود.
در همین ارتباط، «عصرتون سلامت» برنامه ای از گروه تغذیه و سلامت شبکه رادیویی سلامت، روز پنجشنبه، با حضور کوروش صمدپور، دکترای تغذیه؛ مهدی صفایی، کارشناس مراقبت های فردی و اجتماعی؛ و دکتر شاه ویسی، کارشناس روانشناس درباره «مصرف آنتی بیوتیک در مرز هشدار» گفت و گو می کند.
یادآور می شود، برنامه رادیویی «عصرتون سلامت»، پنجشنبه هر هفته، از ساعت ۱۷ به مدت ۱۲۰ دقیقه، از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.