پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بارش اخیر در پایتخت و تگرگ و توفان همراه آن، یک مرحله قبل از حادثه است
مهندس جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ايمني در گفت و گو با برنامه «ره ‌آورد» شبکه رادیویی سلامت با بيان اين مطلب افزود: بارش اخیر در پایتخت و تگرگ و توفان همراه آن، یک مرحله قبل از حادثه است که اگر بدان اهمیت داده نشود و نیروهای امدادی در محل حاضر نباشند، می‌تواند حادثه‌ساز باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

وی ادامه داد: با توجه به این که فصل پاییز از نیمه عبور کرده و به روزهای سرد سال نزدیک می شویم، وقوع بارش‌های شدید همراه با توفان و تگرگ دور از انتظار نیست.
ملکی با تاکید بر این‌که می‌بایست در این فصل از سال خود را با طبیعت هماهنگ کنیم، ادامه داد: شاید چندان قابل قبول نباشد که از واژه «حادثه» برای بارش اخیر پایتخت استفاده کنیم. حادثه به رخدادی اطلاق می‌شود که مردم به طور مستقیم با آن درگیر باشند.
وی در ادامه بیان کرد: بنابراین بارش اخیر در پایتخت و تگرگ و توفان همراه آن، یک مرحله قبل از حادثه است که اگر بدان اهمیت داده نشود و نیروهای امدادی در محل حاضر نباشند، می‌تواند حادثه‌ساز باشد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت:  وقوع توفان در شهرها معمولا با سقوط اجسام و شکسته شدن درختان همراه است که خساراتی را نیز به همراه دارد.
وی ادامه داد: با توجه به این که در این روزها تغییر شرایط جوی در چند دقیقه رخ می‌دهد، به شهروندان توصیه می‌شود اگر الزام و ضرورتی به خارج شدن از خانه در ساعات عصر و غروب ندارند، در منزل بمانند و در صورت ضرورت، از مکان‌های مسقف مانند پل‌های عابر یا کانال‌های زیرزمینی برای تردد استفاده کنند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با اشاره به محدودیت دید رانندگان در زمان بارندگی خاطرنشان کرد: شهروندان حتی الامکان از البسه رنگی استفاده کنند. رانندگان نیز با تغیر شرایط جوی سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.