پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در راديو سلامت بشنويد:
از «کودکان کتابخوان» تا «تاثیر کتاب خوانی بر اجتماع»
همزمان با هفته كتاب و كتاب خواني، شبكه راديويي سلامت، دوشنبه ـ 24 آبان ماه، در برنامه هاي «پشت پلك صبح»، «رنگين كمان»، «صبح و زندگي»، «افق روشن» و «كودك من»، موضوعات مرتبط با اين هفته را مورد بحث و بررسي قرار مي دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از روابط عمومی رادیو سلامت / «پشت پلک صبح» عنوان برنامه ای از رادیو سلامت است که می کوشد فضایی آرام را برای لحظه های شبانگاهی شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش به ارمغان آورد.
این برنامه شبانگاهی بامداد دوشنبه که کاری از گروه سلامت اجتماعی این شبکه رادیویی است با حضور دکتر علیرضا شریفی یزدی، جامعه شناس به موضوع «کتاب، یار مهربان» می پردازد.
«پشت پلک صبح»، جنگی شبانه در راستای رعایت حقوق شهروندی متقابل و افزایش آگاهی اجتماعی است که از بخش های مختلف و متنوعی همچون گفتار، گزارش، ترانه و تصنیف، نمایش و کارشناسی تشکیل شده است.
یادآور می شود، برنامه «پشت پلک صبح» در راستای ارتقای دانش مخاطبان در حوزه سلامت و تغییر نگرش در افراد شب کار، هر شب از ۳۰ دقیقه بامداد به مدت ۱۲۰ دقیقه،از موج اف. ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان شبکه رادیویی سلامت می شود.
*** کودکانِ کتابخوان روی موج تندرستی
برنامه «رنگین کمان» که کاری از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است، روز دوشنبه با حضور دکتر مینا پورفرخ، روانشناس به موضوع «کودکانِ کتابخوان؛ نویسنده‌هایی رو که می‌شناسیم به دیگران معرفی کنیم» خواهد پرداخت.
این برنامه بخش‌های مختلفی برای کودکان دارد و لحظه‌های شادی را از طریق تعریف لطیفه، چیستان، داستان و حکایت‌های بامزه خلق می‌کند.
در برنامه «رنگین‌کمان»، به مهارت‌های زندگی، داستان‌های ایرانی و حکایت‌های دینی تاکید می شود و از طریق بیان داستان‌هایی برگرفته از فرهنگ غنی کشور تلاش شده است تا نکات و پیام‌های بهداشتی و سلامتی به مخاطبان کودک ارائه شود.
یادآور می شود، برنامه «رنگین کمان»، روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت ۶:۳۵ به مدت ۲۰ دقیقه از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.
*** آغاز یکروز صبح پاییزی با کتاب خواندن
برنامه صبحگاهی «صبح و زندگی» با حضور دکتر پریناز بنی سی، روانشناس تربیتی به موضوع «ما کتاب می خوانیم» خواهد پرداخت.
«صبح و زندگی» عنوان برنامه ای از گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت است که روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته، از ساعت ۷:۰۵ دقیقه به مدت ۸۰ دقیقه از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.
یاد آور می شود، موضوعات برنامه زنده «صبح و زندگی» بر اساس نیاز مخاطبان و دغدغه های شنوندگان صدای سلامتی از جمله محیط زیست، ترافیک، بیماری ها و غیره انتخاب می شود.
*** کتاب خوانی و تاثیر آن بر اجتماع
برنامه «افق روشن» این شبکه رادیویی، روز دوشنبه، از ساعت ۹:۰۵ به مدت ۴۵ دقیقه با حضور دکتر محسن کفاشی، ناشر کتاب و همایون امیرزاده، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد به بررسی «تاثیر کتاب خوانی در جامعه» خواهد پرداخت.
«افق روشن» عنوان برنامه ای از گروه اجتماعی رادیو سلامت است که به مهم ترین موضوعات سلامت اجتماعی در سطح کلان می پردازد.
این برنامه رادیویی در قالبی گفتگو محور سعی در تبیین موضوعات مرتبط با سلامت اجتماعی دارد و می کوشد تا در خصوص محیط زیست، حقوق شهروندی و غیره به مخاطبان آگاهی رسانی کند.
گفتنی است، برنامه «افق روشن» روزهای شنبه به موضوعات ‏زیست‌ محیطی، دوشنبه‌ها به حقوق شهروندی و آموزش شهروندی و چهارشنبه‌ها به فضاهای شهری عمومی اختصاص دارد.‎
*** چه کتابی برای کودکم مناسب است؟
«کودک من» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت روان شبکه رادیویی سلامت است که به موضوعاتی در حوزه فرزند پروری و تربیت فرزندان می‌پردازد.
در برنامه «کودک من»، روز دوشنبه، از ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه با حضور دکتر مریم حلی ساز، روان شناس موضوع «چه کتاب‌هایی برای کودکم مناسب است؟» را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.
گفتنی است، برنامه «کودک من»، روزهای شنبه؛ دوشنبه تا چهارشنبه هر هفته، از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.