پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روز جهاني ديابت در راديو سلامت:
از راه های پیشگیری تا توصیه های تغذیه ای
همزمان با روز جهاني ديابت، شبكه راديويي سلامت، دوشنبه ـ 24 آبان ماه، در برنامه هاي «فراسو» و «غذا سلامت زندگي» به موضوعات مرتبط با اين روز مي پردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«فراسو» عنوان برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت است، که به منظور آگاهی، اطلاع رسانی، تعامل با شنوندگان و ارائه راهکارهای مناسب؛ هر روز در این برنامه رادیویی از یکی از پزشکان متخصص دعوت می شود تا در کنار کارشناس مجری برنامه به سوالات و پیامک های شنوندگان پاسخ و راهکارهای مناسب را ارائه دهد.
این برنامه، روز دوشنبه، با حضور دکتر محسن خوش نیت، فوق تخصص غدد با موضوع «بیماری های متابولیک» به بیان «راههای پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲ و علل و عوامل خطر و راههای تشخیص و درمان آن» خواهد پرداخت.
یادآور می شود، برنامه «فراسو»، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه، به کوشش برنامه سازان گروه «بهداشت و تندرستی» و گروه «تغذیه و سلامت»، بر روی موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز، تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.
** معرفی منابع غذایی مناسب برای افراد دیابتی
برنامه «غذا، سلامت، زندگی» که کاری از گروه تغذیه و سلامت این شبکه رادیویی است، دوشنبه، با حضور سوده رازقی، دکترای تغذیه با موضوع «نوشیدنی های رژیم غذایی مناسب برای بیماران دیابتی نوع»  به بیان «توصیه های پیشگیرانه تغذیه ای و کاهش وزن و معرفی منابع غذایی مناسب برای افراد دیابتی» می پردازد.
این برنامه درباره تغذیه علمی و اصولی و نیز آشنایی با گروه های مواد غذایی و منابع غذایی است. در برنامه «غذا، سلامت، زندگی» به موضوعاتی همچون رژیم های غذایی؛ تغذیه در بیماری ها؛ تغذیه در دوره های آسیب پذیر (سالمندان، کودکان و ماداران باردار) پرداخته می شود. روزهای فرد در این برنامه درباره مباحث صنایع غذایی با هدف پرداختن به شعار سال سازمان بهداشت جهانی که؛ ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است، صحبت می شود.
گفتنی است، برنامه «غذا، سلامت، زندگی» شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه از موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.