پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در تولید دارو از مواد شیمیایی گیاهان استفاده می شود
مواد شیمیایی گیاهان یا مواد موثر در گیاهان دارویی، ترکیبات شیمیایی هستند که به طور طبیعی در گیاهان به وجود می آیند و معمولا اشاره به ترکیباتی دارد که بیشتر اثر پزشکی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از خبرگزاری سلامت / شمار این مواد در طبیعت ممکن است بیش از چهار هزار گونه مختلف باشد. مواد موثر گیاهان دارویی شامل ترکیبات پیچیده شیمیایی هستند که در اندام های مختلف این گیاهان تولید و ذخیره می شوند و معمولا به عنوان مواد اولیه دارویی مورد استفاده قرار می گیرند.
مهندس اسماعیل حاتمی، مدیر عامل شرکت پرند دارو در گفت و گو با برنامه «کارنامه» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب گفت: شرکت پرند دارو در سال ۸۵ و با ده نفر پرسنل متخصص و کاردان شیمیایی آغاز به کار کرد که این تعداد در حال حاضر به ۳۵ نفر افزایش یافته است.
حاتمی در ادامه به فعالیت های شرکت پرند دارو اشاره و تاکید کرد: تولید مواد موثره دارویی مربوط به مواد مخدر زمینه فعالیت ما است که از استیصال تریاک و مورفین صورت می گیرد.
مدیر عامل شرکت پرند دارو در پایان با اشاره به دانش بینان بودن فعالیت شرکت پرند دارو خاطرنشان کرد: رفع اثرات سوئی که مواد دارویی مشابه بر سلامت پرسنل شاغل در خط تولید دارد از موفیت های شرکت پرند دارو محسوب می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.