پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار نقدى در نشست صمیمى با مدیران رسانه ها: تعامل باغرب هیچ منافعی برای اقتصاد ما ندارد/بسیج، سیاسی است اما سیاست زده و جناحی نیست/دولت ها از ظرفیت مردم استفاده نمی کنند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سردار ممکن است در یک جناح، اگر فردی فساد کرد آن را مخفی کند اما برای بسیج، فرقی نمی کند و روش کار بسیج با نگاه های جناحی فرق دارد، چرا که بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از راه دانا / نشست صمیمی رییس سازمان بسیج مستضعفین با مدیران خبرگزاری ها- روزنامه ها و پایگاه های خبری به همت سازمان بسیج رسانه در محل لانه سابق جاسوسی آمریکا به مناسبت ایام هفته بسیج برگزار شد.

سردار محمدرضا نقدی با بیان اینکه بسیج باید برای انسجام و هماهنگ کردن آحاد مردم در راستای اهداف انقلاب، نیروهای مومن و فعال را شناسایی کند، گفت: رسانه ها هم می خواهند افکار عمومی را برای ارزش های انقلاب هم جهت کرده و انگیزه ها را تشویق کنند و فضای عمومی را همراستای انقلاب کنند و از طرفی هم بسیج، با ارتباط چهره به چهره این اقدام را انجام می دهد و هر دو ابزاری برای یک هدف واحد یعنی ترویج فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی در میان نسل های امروزی هستند.
وی با اشاره به اینکه رسانه، فضای جامعه را بایستی به گونه ای آماده کند تا بسیج بتواند نیروهای فعال را به عرصه آورده و سازماندهی کند، افزود: به عنوان مثال رسانه، مردم را برای اقتصاد مقاومتی متقاعد و آماده کند، آنگاه بسیج می تواند آنها را برای کار اجرایی و عملیاتی به کار گیری کند فلذا  انتظار بسیج از رسانه، ایفای این نقش مهم است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: محور اصلی خواسته و مطالبه بسیج از رسانه ها، انعکاس عملکرد بسیج نیست، بلکه رسانه باید به دنبال انگیزه بخشی افکار عمومی و آماده کردن ذهنیت مردم برای آرمان های حقیقی انقلاب باشد تا بسیج به عنوان بدنه فعال ملت؛ بیشتر و بهتر بتواند مردم را برای حل مشکلات اساسی کشور به مشارکت بیاورد.
سردار نقدی با انتقاد از دولت ها اظهار داشت: ایرادی که می شود به دولت ها گرفت این است که چرا از مردم در بدنه خود استفاده نمی کنند؟ واقعا چقدر دولت ها توانسته اند از ظرفیت مردم استفاده کنند؟ چرا که یقینا دولت ها نمی توانند به تنهایی مشکلات جامعه را مرتفع کنند.
وی با اشاره به این نشست صمیمی با مدیران رسانه ها تاکید کرد: اجتماع امروز ما پیامی است به دشمن؛ اینکه هر اختلافی هم با هم داشته باشیم ما ید واحد هستیم و پیام این جلسه که رسانه ها از طیف های مختلف فکری و سیاسی دور هم جمع شده اند، این است که ما در کنار هم هستیم.
رئیس سازمان بسیج مستضفعین با بیان اینکه بسیج حتما باید سیاسی اما نباید جناحی باشد، گفت: این گفته ام به این معنی است که یعنی بسیج باید سیاست های اصلی نظام را با قدرت پیگیری کند و همانطور که می دانیم، جناح ها خط عوض می کنند اما بسیج هیچ گاه تغییر نکرده و نخواهد کرد، چرا که شجره طیبه بسیج، ضد استکباری است.
سردار نقدی با اشاره به اینکه بسیج همان حزب الله است که در آیه ۵۴ تا ۵۶ سوره المائده به آن تاکید شده است، افزود: حزب الهی با دشمن، دشمن است و خصوصیت تولی و تبری همیشه در بسیج بوده و بسیج همیشه طرفدار مبارزه با فساد و همواره طرفدار مستضعفین بوده است.
وی ادامه داد:ممکن است در یک جناح، اگر فردی فساد کرد آن را مخفی کند اما برای بسیج، فرقی نمی کند که روش کار بسیج با نگاه های جناحی فرق دارد. بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: برخی می گویند چرا بنده به عنوان خادم بسیج در هر موضوعی صحبت می کنم؟ باید در جواب بگویم که ما در بسیج ۱۷ کارگروه و کمیسیون تخصصی در اشتغال،اقتصاد،فرهنگ،هنر و … داریم که بنده مواضعم را از خروجی این کمیسیون ها بیان می کنم.
سردار نقدی با اشاره به اینکه در بسیج، شورایی به نام “اندیشه ولایت” تشکیل شده است که اولین جلسه ی روز های شنبه های هر هفته، خواندن خط به خط سخنرانی های ولایت در آن صورت می گیرد، گفت: تلاش می کنیم که طبق منویات رهبرانقلاب،مواضع خودمان را در کشور اعلام و بیان کنیم.
سردار نقدی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: حتما باید برای نسل جدید کار کنیم و نباید در مورد جوانان قضاوت اشتباه کنیم چرا که الحمدالله غالب جوانان امروز در حفظ ارزش ها پیش قدم هستند.
وی با بیان اینکه دولت ها اساسا با بسیج میانه ی خوبی ندارند چرا که درگیر دیوان سالاری هستند، افزود: متاسفانه فکر به کارگیری مردم در دولت ها نیست و نهایتا نگاهشان به مردم، عده ای اندک سرمایه دار به عنوان بخش خصوصی است و در حقیقت دولت ها بدنه ی مردم را به کار نمی گیرند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: ما یک انتظار در جهت هم راستا کردن مردم با آرمان ها داریم و آن اینکه رسانه ها تبلیغ کنند که باید روی پای خودمان بایستیم؛ اینکه تبلیغ کنند منتظر ماندن مردم به نتیجه ی مذاکرات یک امیدواهی و انتظاری بی فایده است.
سردار نقدی در پایان گفت: غرب تمام تلاشش را انجام داده است که ما همانند عربستان با آن سرمایه ی نفتی حتی قادر به حفاری یک دکل نفتی هم نباشیم و باید دانست تعامل با غرب هیچ منافعی برای اقتصاد ما ندارد و برای رونق اقتصادی باید روی پای خودمان بایستیم.

گفتنی است در این جلسه همفکری، مدیران مسئول روزنامه های الوفاق، اعتماد، جوان،شرق، ایران و خبرگزاری های فارس، تسنیم، بسیج، دانشجو، ایسنا، نسیم، دفاع مقدس، ایکنا و جمعی از مدیران پایگاه های شاخص خبری نظیر تابناک، دانا، فردا نیوز، شفاف، صبح صادق، انجمن صنفی روزنامه نگاران، انجمن روزنامه نگاران مسلمان و … حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.