پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سامانه مکان یابی زائران اربعین رونمایی شد
محققان در یک شرکت دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای اولین بار موفق به طراحی سامانه ای برای مکان یابی زائران شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سهیل ایوزخانی، مجری طرح «سامانه مکان یابی زائران در اربعین» در مراسم رونمایی از این طرح که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: این سامانه تحت عنوان سامانه «وصال» برای مدیریت و ساماندهی راهپیمایی اربعین برای زائران طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این سامانه یک سیستم اطلاعات مکانی است، اظهار داشت: سامانه وصال سیستمی مکان محور است که زائران با استفاده از آن می توانند با ستاد عتبات عالیات و سایر سازمان های مدیریت مرتبط به این حوزه ارتباط برقرار کنند.

ایوزخانی با بیان اینکه با استفاده از سامانه وصال موقعیت افراد مشخص می شود اظهار داشت: این موقعیت ها بر اساس نیاز زائر، در سامانه تعریف شده است.

به گفته مجری طرح، سامانه وصال اطلاعات مسیر پیاده روی، رستوران ها، هتل ها، مراکز اقامتی، زیارتگاه ها و … را در اختیار زائران قرار می دهد.

وی با بیان اینکه هر یک از افرادی که از این سامانه استفاده می کنند کد کاربری دارند، تاکید کرد: همچنین زائران با در دسترس داشتن کد زائر دیگری می تواند از موقعیت مکانی وی مطلع شوند. همچنین از سویی دیگر خانواده های زائرانی که در ایران هستند نیز می توانند از موقعیت مکانی زائران مطلع شوند.

ایوزخانی با بیان اینکه هر ۵ الی ۱۰ دقیقه یک بار موقعیت افراد به روز رسانی می شود، اظهار داشت: این سیستم می تواند سانحه، مشکل در زیرساخت، ازدحام، کشتگی و … را از بستر اینترنت به ستاد عتبات عالیات اعلام کند.

ایوزخانی افزود: این اولین سامانه مکان محور برای زائران اربعین به شمار می رود که می توان در حوزه های دیگر نیز از آن بهره برد. شنبه هفته آینده دانلود و نصب این نرم افزار آغاز می شود.

وی با بیان اینکه سامانه وصال مبتنی بر نقشه و به صورت آن لاین است، اظهار داشت: این سیستم روی گوشی های هوشمند اندروید نصب می شود و بنا داریم که در سال آینده آن را بر روی گوشی های دیگر همچون IOS نصب کنیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.