پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران مطرح کرد:
تدفین شهدای گمنام در دانشگاه ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود
شهرام نوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران گفت: شهدا استادان درس ایثار و شهات هستند و هر شهیدی در دانشگاه، واحد زندگی را در کلاس قلبی دانشجویان برگزار می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شهرام نوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران همزمان با تشییع و تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر، هدف از تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه ها را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطر نشان کرد: شهدا استادان درس ایثار و شهات هستند و هر شهیدی در دانشگاه واحد زندگی را در کلاس قلبی دانشجویان برگزار می کند.
شهرام نوری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی مازندران با بیان اینکه شاگردان کلاس درس شهدا، عاشقان شهادت هستند، اظهار کرد: کسانی می توانند در کلاس شهدا حضور یابند که معرفت قلب خود را ارتقا داده و در پیش نیازهای معنوی نمره قبولی گرفته باشند.
وی تاکید کرد: بزرگترین دانشگاه معنوی کشور مکتب حسینی و نهضت عاشورایی است و گفت: شهدا دانش آموختگان مکتب عاشورایی حسین(ع) هستند که به سطح عالی از معرفت دست یافتند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های مازندران با اشاره به برنامه های فرهنگی تدفین شهدا در دانشگاه های استان گفت: حضور مزار شهدای گمنام در دانشگاه ها می تواند نمونه ای بارز در الگوسازی و الگو شناسی به جوانان امروز باشد .
وی شهدا را چراغ هدایت جامعه دانست و خاطر نشان کرد: می خواهیم نمونه های بارز درس ایثار و شهادت را به فرزندان ایران نشان دهیم تا بدانند الگوهای واقعی؛ مردان سرزمینشان هستند که نگذاشتند مانند دیگر ادوار و حاکمان فاسد گذشته، وجبی از خاک کشور به دست دشمن بیافتد.
نوری با بیان اینکه در راه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خانواده شهدا نیز همراهی دارند، اظهار کرد: زمانیکه هویت یکی از شهدای گمنام دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری مشخص شد مادر این شهید بزرگوار رضایت داد تا این شهید در دانشگاه حضور داشته باشد.
وی تصمیم مادر شهید را تاکیدی بر ترویج فرهنگ شهدا در دانشگاه دانست و خاطر نشان کرد: در برخی دیگر از دانشگاه های کشور نیز پس از شناسایی هویت شهدای گمنام خانواده شهدا رضایت دادند تا مزار فرزندشان در دانشگاه باقی بماند این نشان از همراهی خانواده شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه ها دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.