پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

استقبال خوب و چهره شاکی ستاره‌ها/ سلفی، سلفی و باز هم سلفی!
پیکر منصور پورحیدری با عزت روی دستان هواداران و دوستانش به آرامگاه ابدی منتقل شد ولی فقط عکس سلفی برگزاری این مراسم را تحت‌الشعاع قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیکر زنده‌یاد منصور پورحیدری اسطوره و پدر معنوی باشگاه استقلال از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز در ورزشگاه شهید شیرودی روی دستان دوستان و هوادارانش تشییع شد و ۵ هزار نفر در غم از دست رفتن چنین چهره ماندگاری اشک ریخته و برای دقایقی فضایی اندوهگین در ورزشگاه پیر مرکز شهر تهران ایجاد شد.

طبق هماهنگی‌هایی که از روزهای گذشته صورت گرفته بود نظم و انضباط خوبی در دقایق ابتدایی مراسم شکل گرفت اما با ورود چهره‌های سرشناس به داخل مجموعه شیرودی همه چیز تحت‌الشعاع قرار گرفت غافل از اینکه نزدیک به ۵ هزار نفر برای نگاه آخر با منصور پورحیدری به امجدیه آمده بودند.

از سویی طرفداران با دیدن چهره‌های محبوب خود از خود بی‌خود شده و از سویی مشتاقان منصور پورحیدری  هاج و واج به اتفاقاتی که در زمین چمن پیرامون ستاره‌ها رخ می‌دهد نگاه می‌کردند. با ورود فرهاد مجیدی به داخل مجموعه همه چیز تحت‌الشعاع قرار گرفت و باز هم تعدادی از تماشاگران مشخص است که فقط برای گرفتن عکس‌های سلفی و انتشار آن در صفحات مجازی به این گونه مراسم‌ها می‌آیند، صحنه‌های نه چندان خوبی را در مراسم باشکوه منصور پورحیدری رقم زدند. شماره ۷ سابق و البته محبوب استقلال حیرت‌زده و در حالی که رویش نمی‌شد به تماشاگران «نه» بگوید فقط و فقط زل می‌زد و کاری از دستش برنمی‌آمد.

مجیدی چهره درهمش نشان از ناراحتی زیاد بابت از دست رفتن پورحیدری داشت دوست داشت در کنار تابوت پدر معنوی استقلال قدم بزند اما یک عده سلفی‌بگیر او را از این کار محروم کرده و در نهایت بازیکن محبوب و سابق استقلال با همان چهره ناراحت و مغموم مجبور به ترک ورزشگاه شیرودی شد.

البته این پایان کار نبود. حسن روشن از دیدن چنین صحنه‌هایی ناراحت بود و ادعا می‌کرد نمی‌دانم مردم برای استقبال منصور آمده‌اند یا برای عکاسی؟! چرا اجازه نمی‌دهند مراسم به بهترین شکل برگزار شود. در حین صحبت‌های پیشکسوت استقلال احمدرضا عابدزاده با چنین صحنه‌هایی مواجه شد و او هم مجبور به تسلیم در مقابل خواسته‌های کسانی شد که حتی با ایجاد کمپین «سلفی ممنوع» هم از انجام این کار منصرف نشدند.

علی کریمی، علی پروین، علیرضا نیکبخت واحدی، امیر قلعه‌نویی، رحمتی، طالب‌لو، نامجومطلق، مهدی هاشمی‌نسب و … در این مراسم از عکس‌های سلفی مردم بی‌امان نماندند و انصافا در روزی که همه اهالی فوتبال با چهره‌ای ناراحت در مراسم منصور پورحیدری حضور پیدا کرده بودند تنها این تعداد انگشت‌نما‌ شاگرد اول‌های صفحات مجازی مراسم اسطوره باشگاه استقلال را تحت تاثیر قرار دادند.

به گزارش فارس، چندی پیش مردم شهر قائم‌شهر برای درگذشت و خاکسپاری مهرداد اولادی با ایجاد کمپینی به نام سلفی ممنوع سعی کردند مراسم اسطوره شهر خود را به بهترین شکل برگزار کنند  که اتفاقات این موضوع با استقلال گسترده مردم مازندران روبرو شد و باعث شد تا مراسم به بهترین شکل برگزار شود اما صحنه‌های رخ داده درورزشگاه شهید شیرودی باعث شد تا خیلی از علاقمندان به منصور پورحیدری و چهره‌های سرشناس قید حضور در بهشت‌زهرا را زده و هنوز یادمان نرفته در مراسم سالگرد مرحوم ناصر حجازی تعدادی از همین سلفی‌بازها با حرکات خود گردن مهدی رحمتی را دچار آسیب‌دیدگی کرده و جواد نکونام و میلاد می‌داودی نیز بعد از تنهایکی دو دقیقه حضور بر سر مزار آن مرحوم فرار را به قرار ترجیح دادند. چهره‌های سرشناس آن روز اعلام کردند دیگر حاضر نیستند با این شرایط به بهشت زهرا بیایند و ترجیح می‌دهند چهره خود را بپوشانند اما شاید این حرکات درس عبرتی باشد برای مراسم و مناسبت‌های بعدی که فرهنگسازی لازم صورت گرفته و مردم به خود اجازه ندهند دراین گونه مراسم با گرفتن عکس‌ها و بالا آوردن دوربین‌های خود نظم مناسبت‌ها را برهم بزنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.