پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روایتی جذاب و کمی متفاوت از رونمایی مستند «نیمه شب ۲۴ آوریل»; قاسمی: نه دم خروس که خود خروس زد بیرون/ شیخ‌الاسلام: آخرین لحظات عماد مغنیه چگونه گذشت/ عباسی: سیامک نمازی‌ها، همان اشعث‌های زمان ما هستند
شکر خدا نیروهای انقلاب از عصر «قلم »به عصر «دوربین »پا گذاشته‌اند و در همین چند هفته اخیر چند مستند جذاب ، تولید شده است. مستندهایی چون شب نامه، «قصه فیل والاغ» و همین مستند «نیمه شب ۲۴ آوریل» .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 وارد سالن حوزه هنری که می‌شوم، چراغها همه خاموش است و صدا از کسی در نمی‌آید، انگار که به آخرهای مستند رسیده‌‌ام و البته به جاهای حساس .

موسوی خویینی ها چرا دستور داد که…

مستند در مورد عملیات نظامی  آمریکا برای نجات گروگانها است که در لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان خط امام به گروگان‌ گرفته شده اند . اما مستند با یک سوالی تمام می‌شود چرا موسی خوئینی‌ها به دانشجویان خط امام دستور داده بود اسناد جاسوسی سیدابوالحسن بنی‌صدر که چند ماه بعد رئیس جمهور کشور شد را افشا نکنند.

در این مستند نشان داده می‌شود که بنی‌صدر به خلبان عضدی دستور می‌دهد، هواپیماهایی که در صحرای طبس گرفتار طوفان شده بودند را بمباران کند تا اسنادی که در این هواپیماها بودند به دست مقامات کشور ایران نرسند.

مستند تمام می‌شود و چراغ‌های سالن روشن می‌شود جای نشستن نسیت و مجبور می‌شوم روی زمین بنشینم. مجری ،مهندس شیخ‌الاسلام که خود از دانشجویان پیرو خط امام بوده است را دعوت می‌کند برای سخنرانی.

آخرین روزهای عماد مغنیه  چگونه گذشت

شیخ‌الاسلام سالها در وزارت امور خارجه مسئولیت داشته وبا خیلی ها رفیق ودوست بوده .

شیخ‌الاسلام صحبت‌هایش را با  اینکه امشب شب شهادت حضرت رقیه (س) است آغاز می‌کند، و اینکه امشب بر  حساب  سال قمری، سالگرد شهادت عماد مقاومت حاج مغنیه است. عماد مغنیه به حضرت رقیه (س) خیلی ارادت داشت و شب شهادتش هم به زیارت بی‌بی‌ رقیه  رفته بود و شاید از غذاهای نذری اطراف حرم هم کمی به تبرک خورده و بعد هم  به آرزویش، شهادت رسیده است.

شیخ‌الاسلام با این مقدمه گریزی زد به بحث نفوذ و اینکه شهادت عماد مغنیه نشان می‌‌دهد که باید نفوذ را جدی بگیریم. شیخ‌الاسلام در ادامه صحبت‌هایش به یک خاطره اشاره کرد و گفت، به احتمال بسیار زیاد شما جوان‌های نسل سوم انقلاب و شاید خیلی‌ها آن را نشنیده باشند.شب عملیات طبس، صلیب سرخ جهانی از مسئولین ایرانی می‌خواهد که تمامی گروگانگیران در لانه جاسوسی جمع شوند تا آنها بازدیدی از آنها داشته باشند، مقامات آمریکایی در یک هماهنگی با صلیب سرخ جهانی قصد داشتند، گروگان‌هایی که در جاهای مختلف پخش بودند را یک جا جمع کنند تا، نیروهای ویژه ‌آمریکایی که قرار بود از طبس به ورزشگاه شهید شیرودی بیایند، یک جا تمام گروگان‌ها را  از ایران خارج کنند،

شیخ‌الاسلام ما دانشجویان پیرو خط امام هم به دستور مقامات و بی‌خبر از سناریوی هماهنگ شده صلیب سرخ جهانی  وسازمان سیا، گروگان‌ها را در ساختمان لانه جاسوسی جمع کردیم و صلیب سرخ  جهانی از آنها بازدید کردند ولی به خواست خدا عملیات با شکست مواجه شد و شن‌های بیابان طبس، که به فرموده حضرت امام (ره) مامورهای خدا بودند، هلی کوپترهای آمریکایی  را زمین گیر کردند و عملیات با شکست مواجه شد.

نه دم خروس که خود خروس زد بیرون

مجری ،سخنران بعدی را اینگونه توصیف می کند .چریک جنگ سخت و رزمنده جنگ نرم.مهندس سعید قاسمی.

سعید قاسمی  در  ابتدای صحبتش به نقل از برخی مقامات آمریکایی ،شکست آمریکا در تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام را در طول عمر ۲۵۰ ساله ایالات متحده بی‌سابقه دانسته اند .مهندس سعید قاسمی به قسمت‌های از فرمایشات چند روز پیش رهبر معظم انقلاب  در دیدار با دانش‌آموزان به مناسبت ۱۳ آبان اشاره می‌کند و می‌گوید: حضرت آقا این سوال را مطرح می‌کند که چرا ۷۰ جلد اسناد لانه جاسوسی آمریکا در هیچ کتاب درسی آورده نشده است و بعد حاج سعید با طعنه خصاب به مسئولین دولتی و آموزش و پرورش گفت : آوردن اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های درسی پیشکش شما داستان حسین فهمیده را از کتاب‌های درسی حذف نکنید.

سعید قاسمی در ادامه با لحن خاص خودش ادامه می‌دهد که بعد از حذف داستان فهمیده از کتاب‌های درسی، همان شب روزنامه‌های صهیونیستی هاارتض می‌نویسد :مشکل ما با ایران انرژی هسته‌ای و موشکی نیست، مشکل ما امثال حسین فهمیده است که می‌تواند الگوی جوانان ایران و سایر کشورها شود. حاج سعید بعد از این نقل قول می‌گوید: این بار نه دم خروس که خود خروس زد بیرون.

حاج سعید در ادامه صحبت‌هایش می‌گوید: چند سال پیش،‌تلویزیون یک جوان مصری را نشان می‌داد که داشت از سفارت آمریکا بالا می‌رفت، بعد خبرنگار از او پرسید :شما نمی‌ترسید از آمریکا  که دارید این کار را می‌کنید و جوان مصری جواب  می‌دهد، نه ،۳۵ سال پیش جوانان ایرانی از سفارت آمریکا بالا رفتند و اتفاقی هم نیافتد. حاج سعید درپایان صحبت هایش گفت:من دست کارگردان این مستند را می بوسم به خاطر نکاتی که در این مستند آمده است وسالها مردم از آن بی اطلاع بو ده اند.

از اشعث ابن غیث تا سیامک نمازی

سخنران پایانی مراسم ، حسن عبادی است. عباسی با شرح گوشه‌هایی از سناریوی سازمان سیا برای آزادسازی گروگان‌ها از دست دانشجویان پیرو خط امام گفت: این عملیات  یک پکیج کامل بود .قرار بر این بود که نیروها ی ویزه آمریکایی بعد از آزاد کردن گروگان‌ها، با چند هواپیما منطقه  جماران محل اقامت حضرت اما (ره) و چند مرکز حساس و مهم نظامی را بمباران کنند که طوفان شن در صحرای طبس، تمامی معادلات مقامات سیاسی ،نظامی و نیروهای CIA را با شکست مواجه کرد. عباسی در ادامه به بحث نفوذ هم اشاره کرد و موضوع نفوذ را از صدر اسلام تا همین روزها بسیار مهم و حیاتی دانست. عباسی به اشعث‌بن غیث اشاره کرد و گفت: اشعث با نفوذ در سپاه امیرالمومنین، مانع پیروزی قطعی سپاه  حق در جنگ صفین شد.

عباسی بعد از اشاره به داستان اشعث گفت: باید این روزها اشعث‌های زمان خود را بشناسیم، سیامک نمازی‌ها،‌همان اشعث‌های زمان ما هستند که به شکلی مدرن و کاملا پیچیده، با نفوذ در برخی دستگاه‌ها، مانع پیروزی‌های بزرگ جبهه حق می‌شوند.

عباسی به سوالاتی که ممکن است به ذهن برخی از دانشجویان و نخبه‌ها درمورد چرایی تسخیر لانه جاسوسی بیاید هم اشاره کرد و گفت: این قواعد دیپلماسی و آداب سیاستمداری که در کتاب‌های درسی و از سوی نظریه‌پردازان غربی آمده است موضوعاتی هستند که اولین نقص کننده  آنها  خود مقامات آمریکایی هستند. عباسی با اشاره به سریال هوم لند (میهن) که براساس برخی نظرسنجی‌ها جزء ده سریال برتر دنیا قرار گرفته است گفت: خوب است دانشجویان و نخبگان سیاسی و فرهنگی چند واحد این سریال را پاس کنند و ببیند که چگونه سفارت‌های آمریکا در تمامی دنیا به محل جاسوسی نیروهای امنیتی و جاسوسی این کشور تبدیل شده است.

عباسی در پایان صحبت‌هایش گفت: شکر خدا جریان فرهنگی- رسانه‌‌ای نیروهای انقلاب از عصر «قلم »به عصر «دوربین »پا گذاشته‌اند و در همین چند هفته اخیر چند مستند جذاب و بسیار خوب سیاسی و افشاگرانه، توسط همین جوان‌ها تولید شده است. عباسی از دانشجویان نخبه خواست، مستندهایی چون، شب نامه، مسند «قصه فیل والاغ» وهمین مستند «نیمه شب ۲۴ آوریل» را ببینند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.