پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قاتل نامرئی جان زن ۳۰ ساله را در قم گرفت
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از فوت یک بانوی 30 ساله قمی براثر گازگرفتگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عباس جعفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به عملیات های صورت گرفته توسط سازمان آتش نشانی قم در ۴۸ ساعت گذشته، به بی‌توجهی مردم در استفاده از وسایل گازسوز اشاره و اظهار کرد: عدم رعایت نکات ایمنی در نصب بخاری سبب فوت زن جوان شده است.

وی افزود: جدا شدن زانوی بخاری در اتاق‌خواب دلیل به وجود آمدن این حادثه دل‌خراش بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تأکید بر اینکه نباید از گاز مایع استفاده کرد، تصریح کرد: شهروندان به‌هیچ‌وجه نباید از گاز مایع استفاده کنند و همچنین نباید دودکش‌ها را درون سطل آب قرار دهند.

وی ادامه داد: لازم است همواره مسیر دودکش‌ها چک شده تا از سلامت بخاری اطمینان حاصل شود.

جعفری در ادامه سخنانش عملکرد این سازمان در دو روز گذشته را مورد توجه قرار داد و گفت: در این مدت ۱۷ مورد عملیات مختلف توسط آتش‌نشانان قمی انجام شد.

وی در تشریح جزئیات این مأموریت‌ها افزود: در این مدت چهار مورد عملیات ایمن‌سازی، چهار مورد نجات و ۹ مورد اطفای حریق انجام شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اعلام انجام چهار مورد عملیات نجات، اظهار کرد: سه مورد از این عملیات‌ها مربوط به محبوس شدن در منزل و خودرو و یک مورد مهار علمک گاز بوده است.

وی در خصوص عملیات ایمن‌سازی اظهار کرد: سه مورد بازگشایی درب منزل، خودرو و آسانسور و یک مورد رهاسازی گربه انجام‌شده است.

جعفری در خصوص عملیات حریق گفت: از ۹ عملیات حریق صورت گرفته، دو مورد مربوط به خودرو، یک مورد مربوط به منزل، یک مورد مربوط به انبار مدرسه، یک مورد کارگاه نجاری، یک مورد حسینیه به دلیل نشت گاز و سه مورد مربوط به ضایعات است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.