پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به مناسبت ایام الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی;
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاههای سراسر مازندران + متن بیانیه
به مناسبت ایام الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاههای سراسر استان مازندران بیانیه صادر کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به مناسبت ایام الله ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاههای سراسر استان مازندران بیانیه صادر کردند که به شرح زیر است:

مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

بسم الله الرحمن الرحیم

اى کسانى که ایمان آورده‏اید، دشمن من و دشمن خودتان را به دوستى برمگیرید [به طورى‏] که با آنها اظهار دوستى کنید، و حال آنکه قطعاً به آن حقیقت که براى شما آمده کافرند (سوره مبارکه ممتحنه – آیه ١)

خروش دانشجویی ١٣ آبان ١٣۵٨ یک اعتراض و تحرک ساده دانشجویی در مقابل فعالیت های مداخله گرانه و استعماری آمریکا نبود. این اعتراض در واقع یک قیام انقلابی علیه استکبار جهانی بوده که به تعبیر امام خمینی (ره) انقلاب دوم و مکمل انقلاب بهمن ۵٧ بود. این خروش انقلابی دانشجویان پیرو خط امام اهداف اسلامی انقلاب را بیش از پیش تامین کرد و مبارزه و شوریدن بر مستکبران را که از دستورات و اصول اساسی دین اسلام است تحقق بخشید؛ ابهت و هیمن شکننده سرآمد مستکبران جهانی، یعنی آمریکا را در هم شکست و به جهانیان نشان داد ظالم و مستکبر با تمام شکوه و ابهت ظاهری چگونه می تواند خوار شود.
برخلاف باور برخی افراد ساده اندیش، این قیام انقلابی نه تنها فرصت را برای دفع خطر یک لانه جاسوسی و خرابکاری ایجاد کرد، که زمینه را برای باز پس گیری بسیاری از مطالبات مالی و همچنین استرداد شاه فراری به ایران فراهم نمود. اما در آن زمان نیز ملت ایران شاهد بدعهدی آمریکا در تعهداتش در قبال آزادسازی کارکنان سفارت بود.
بدعهدی هایی که پیش از انقلاب و در طول سال های پس از انقلاب اسلامی جزیی از راهبرد و اصول آمریکا در برابر ایران (و نیز دیگر کشورهای جهان) بوده است. این روزها نیز پس از بدعهدی آمریکا در توافق هسته ای برجام زمینه برای یادآوری حافظه تاریخی ملت ایران از سوابق بدعهدی آمریکا و ضرورت مبارزه و عدم مصالحه در برابر شیطان بزرگ فراهم شده است تا ملت ایران دیگر بار لمس کند آمریکا در هیچ زمان و در هیچ موضوعی عمل به تعهدات و امتیازاتی که در یک توافق بین المللی پذیرفته است را در قاموس و منافع خود ندارد و بدان پایبند نیست. و ملت مسلمان ایران بنا به نص صریح قرآن که مصالحه و سازش با مستکبران و ظالمان را در حکم طاغوت دانسته است، نه تنها نباید در مقابل استکبار جهانی سر تعظیم و سازش فرود آورد که باید با تمام اعتقاد و توان به رویکرد انقلابی خود ادامه دهد چرا که تنها راهی که هم نظام اسلامی را در تاریخ و در برابر دین مبین اسلام سربلند می سازد و هم زمینه حل مشکلات کشور را فراهم و استقلال و پیشرفت ایران اسلامی را تضمین می کند، ادامه مسیر انقلابی مبارزه توامان با تلاش و سازندگی در برابر استکبار جهانی بالاخص آمریکا است.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی، از ملت بزرگوار ایران و از دانشجویان انقلابی به ویژه دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مازندران دعوت می کند با حضور در راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی، ضمن اعلام پایداری و ایستادگی در مسیر انقلاب جمهوری اسلامی ایران، دیگر بار به جهانیان نشان دهند ملت ایران در برابر خباثت ها و بدعهدی ها و نیز جنگ طلبی های آمریکای در سراسر جهان هوشیار است و نه تنها فریفته لبخندهای مکرآمیز آنها نمی شود که با صدای بلندتر و با اعتقادی عمیق تر مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار و ظالمان جهانی را فریاد می زند و در مقابله با آنها پای پس نمی کشد. به امید حضور هر چه پرشکوه تر ملت ایران در مبارزه با استکبار جهانی.

والسلام

——————————————————————————————————————————————-

بیانیه بسیج دانشجویی شهرستان نکا
بسم الله الرحمن الرحیم
روز ۱۳ابان درتقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان (روز مبارزه با استکبار جهانی) نامگذاری شده که یادآور سه واقعه بزرگ یعنی تبعید امام(ره)به ترکیه در سال۱۳۴۳،کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی در سال۱۳۵۷وتسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) در سال ۱۳۵۸رخ داده است.این اتفاق نشان می دهد که ملت ایران حاضر است برای رسیدن به اهداف وآرمان های والای انقلابیش با تمام هستی خود در میدان مبارزه با استکبار حاضر شود و پرچم مقاومت و ایستادگی را برای همیشه برافراشته نگاه دارد.
سیزدهم آبان ماه نماد انقلابی به پیش آهنگی نسلی نو و راهبری پیر مدبری است که رهروانش بر گلدسته های رفیع خاکش اذان شهادت سر دادند.
سیزدهم آبان ماه به ما میفهماند که:اصل استکبار ستیزی ریشه در آرمان های انقلاب اسلامی دارد و مرگ بر آمریکا که بر گرفته از روح انقلابی و باز تولید رخ داد های آموزنده این ایام است که هرگز از اذهان ملت شهید پرور ایران اسلامی پاک نخواهد شد.
در آخر دانشجویان بسیجی با گرامیداشت این روز بزرگ به جهانیان اعلام میکنیم که نسل سوم انقلاب اسلامی یعنی فرزندان همان کسانی که دیروز آن حماسه بزرگ را آفریدند با پیروی از رهبری حکیم و دانشمند خود ذره ای از آرمان های انقلاب و در راس استکبار ستیزی و استقلال طلبی کوتاه نیامده ونمی آییم وبا برگزیدن مطالبات رهبری به عنوان نقشه حرکت در مسیر نیل به حکومت جهانی مهدی(عج)به مبارزه همه جانبه با ظلم و ظالم درسراسر دنیا ادامه می دهیم و با پیروی از آیه شریفه ” واعتصوا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا…” تحت فرمان رهبر معظم انقلاب همچنان در کنار هم برادرانه میمانیم و کج فکری گروه های تند روی مذهبی که دست نشانده رژیم استکباری هستند و تمام این کشت و کشتارو تفرقه افکنی ، را محکوم مینماییم و همواره با وحدت کامل به اقتدا به ولایت ،به مسیر رشد و اعتلا کشور ادامه خواهیم داد.
وان الارض یرثها عبادی الصالحون
——————————————————————————————————————————————
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله آملی شهرستان آمل

بسمه تعالی

۱۳آبان ماه، نماد طمع ورزی آمریکا، وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی و ایمان متکی به بصیرت پیشقراولی نسل جوان در صحنه، و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.
امام خامنه ای مدظله العالی

۱۳آبان ماه ۱۳۵۸ مصداق بارز بیداری نهضت اسلامی و روز شروع سقوط هیبت استکباری آمریکا بود. یک ملت در راه درست با هدایت صحیح و با بصیرت ,ایستادگی و استقامت می کند و آنچنان غیرت انقلابی خود را به رخ می کشد که هیچ قدرتی در مقابل او تاب مقاومت ندارد
یوم الله ۱۳آبان ماه نه تنها روز رسوایی و فروپاشی لانه عنکبوت آمریکایی و ذلت و اخراج منحوسین آمریکایی بود بلکه یادآور تبعید امام بزرگوارمان و کشتار وحشیانه ۵۰دانش آموز عدالت خواه و بی گناه در مقابل دانشگاه تهران است که البته در مقابل جنایت و جفای مستکبرین عالم در حق کشورمان ناچیز است.
واضح و مبرهن است که آمریکا از رشد انقلابی دانش آموزان و دانشجویان ما بیمناک است
به راستی که امروز ملت ایران محکم تر وقوی تر از هر زمان در حال حرکت به سمت اهداف بلند وقله های سعادت انقلاب است و در صف مقدم این حرکت عظیم نوجوانان وجوانان قرار دارند
فرمان مقتدایمان راهگشای آینده ی ماست که فرمودند: تازمانی که در ذهن مردم و به ویژه جوانان شعار مرگ بر آمریکا پُراست تسلط دوباره آمریکا براین کشور ممکن نیست
گرچه عده ای بانگ سازش سر می دهند و سودای کدخدا دارند اما به حول قوه الهی مبارزه حق که با سردمداری ملت ایران وبا پرچم اسلام آغازشده، تا نابودی کامل باطل و فرعون استکبار ادامه پیدا خواهد کرد
تسخیر لانه توطئه و جاسوسی جهادی ابتدایی علیه استکبار بود. جهاد انقلابی ما دانشجویان اثری از استکبار باقی نخواهد گذاشت. هیهات من الذله ما دانشجویان، دانش آموزان را برای نبرد جهانی آماده کرده است.
ما دانشجویان مومن و انقلابی دانشگاه آیت الله آملی روحیه ی انقلابی وجهادی نوجوانان وجوانان انقلاب را نه تنها در خود حفظ خواهیم کرد بلکه آن را تقویت و در مقابل استکبار جهانی ایستادگی خواهیم کرد و توصیه می کنیم با اتحاد و همدلی و غیرت دینی مان با اقتدا به ولی امرمان دست خائنین را از مملکتمان کوتاه و به جای امید کاذب به دشمنانمان، توکلمان به خدای عز و جل و چشم امیدمان به تدبیر رهبر سرافرازمان و روحیه انقلابی و جهادی ملتمان باشد.

——————————————————————————————————————————————-
حوزه بسیج دانشجویی خاتم الانبیا(ص) شهرستان بابل

بسمه تعالی

“۱۳آبان نماد طمع ورزی آمریکا،وابستگی رژیم طاغوت، ایستادگی ایمان متکی به بصیرت،ایستادگی نسل جوان در صحنه و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.”امام خامنه ای

سه حادثه مهم یوم الله ۱۳آبان یعنی تبعید بزرگ مرد تاریخ جهان اسلام حضرت امام خمینی (ره)به دلیل مخالفت با کاپیتولاسیون، شهادت جمعی از دانش آموزان در سال ۵۷و تسخیر سفارت آمریکا که یکی از مهم ترین سمبل های استکبار و استعمار می باشد و توسط دانشجویان فرهیخته و بیدار و پیرو خط امام انجام شد هر سه حول محور استکبار ستیزی می گردند و مظهر مقاومت و پایداری،سلطه گریزی و استکبار ستیزی ملت ایران به شمار می رود.آنان که در آن برهه از تاریخ با جان و دل ندای رهبرشان را لبیک گفتند و بدون ترس و واهمه به دل دشمن زدند و در مقابل بزرگترین مستکبر تاریخ ایستادند و افتخار ها آفریدند.حال باید به خود بیاییم و هوشیار باشیم و از خود بپرسیم مسیولیت ادامه راه دانشجویان و دانش آموزان آن سال ها با کیست؟دشمن که همان دشمن است و موضع نیز همان موضع. این مسئله آنچنان حائز اهمیت است که رهبر انقلاب می فرمایند:”شعار مبارزه با استکبار برای ایران اسلامی یک مساله اساسی محسوب می شود.”

تامل در واقعیات تلخ امروز منطقه به ویژه در فتنه داعش و تکفیری ها در کشور های عراق،سوریه و لبنان بیش از هر زمان دیگری نشان می دهد ٱمریکا بر اساس خوی استکباری و سلطه طلبی ذاتی خود مرکز اصلی فتنه و فساد عالم بوده و هرگز با نظام مستقل اسلام سرآشتی نخواهد داشت و این وظیفه ی امروز بر عهده ی ما دانشجویان است که با پیروی از فرمایشات و بیانات رهبر عزیزمان چهره ی واقعی آمریکا را در جهان بشناسانیم و با بیداری و هوشیاری کامل در این مسیر گام برداریم و در روز سیزده آبان با مشت های گره کرده شعار مرگ بر آمریکا سر دهیم.

——————————————————————————————————————————————
بیانیه پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه آیندگان تنکابن
آمریکا در کشور ما فرعونیّت میکرد، مثل فرعون: یَستَضعِفُ طآئِفَهً مِنهُم یُذَبِّحُ اَبنآءَهُم وَ یَستَحیِ نِسآءَهُم؛ با مردم ما این‌جور رفتار میکردند؛ موسای زمان آمد، تخت‌وبخت این فرعون و دنباله‌روهای او را واژگون کرد و از بین برد؛ انقلاب این است. یک‌سال و دو ماه بعد از همین حادثه‌ی شهریور -یعنی در آبان ۱۳۵۸- جوانان امام بزرگوار ما، جوانان پیرو خطّ امام، رفتند این جاسوس‌خانه‌ی آمریکا را فتح کردند؛ آمریکایی‌ها را دست‌بسته و چشم‌بسته اسیر خودشان کردند؛ موسی‌ این‌دفعه فرعون را این‌جور شکست داد.
امام خامنه ای (مد ظله العالی)
مسئله سیزده آبان در ادبیات نظام اسلامی ما به عنوان مبارزه با استکبار نام گرفته است، مسئله فقط این نیست که ما یک خاطرۀ تاریخی را میخواهیم زنده نگه داریم یا به آن افتخار کنیم؛ سیزده آبان حامل سه حادثه تاریخی است؛ تبعید امام در سال ۴۳، کشتار دانش آموزان نوجوان در سال ۵۷، و سرانجام تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸. در هر سه حادثه، یک طرف ملت ایران است، احساسات مردم است، مظهر مبارزه یعنی امام بزرگوار است و مردم ایران؛ یک طرف قضیه هم دولت مستکبر آمریکاست. بنابراین یک مبارزهای بین نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ملت ایران با این اعتقاد از یک طرف، و دولتمردان آمریکا و حکومت مستکبر آمریکا از طرف دیگر در جریان است.
مبارزه از قبل از سال ۴۳ شروع شد؛ یعنی از سال ۳۲ با کودتای ۲۸ مرداد که به وسیله آمریکائی ها در ایران انجام گرفت و دولت  مصدق را سرنگون کردند. مأموران آمریکائی – که اسم و رسم و نام و خصوصیاتشان کاملاً مشخص است،کتابها هم در این زمینه نوشته شده – رسماً آمدند ایران، با چمدانهای پر از دلار، الواط و اوباش و اراذل و بعضی از سیاستمداران خودفروخته را تطمیع کردند و کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ را در اینجا راه انداختند و حکومت مصدق را سرنگون کردند. جالب این است که بدانید حکومت مصدق که به وسیله آمریکائی ها سرنگون شد، هیچگونه خصومتی با آمریکائی ها نداشت. او در مقابلۀ با انگلیسیها ایستاده بود و به آمریکائی ها اعتماد کرده بود؛ امیدوار بود که آمریکائی ها به او کمک کنند؛ با آنها روابط دوستانهای داشت، به آنها اظهار علاقه میکرد.
بالاخره در سال ۵۷ این حرکت عظیم ملت ایران به رهبری امام بزرگوار شروع شد. این دفعه، این مبارزه دیگر مبارزهای نبود که امید پیروزی برای دشمن وجود داشته باشد. ملت ایستاد، مقاومت کرد، فداکاری کرد؛ مردانش، زنانش، حتّی دانش آموزانش در خیابانها کشته شدند؛ اما سرانجام در سال ۱۳۵۷ ملت ایران پیروز شد. یعنی در این مبارزهی طولانی از سال ۳۲ تا سال ۵۷ – در طول مدت بیست و پنج سال مبارزه – بالاخره آن که پیروز میدان شد، ملت ایران بود.
از روز اول آمریکائی ها شروع کردند به معارضه، به اخلال در کارها؛ مرکز اخلال و مرکز همهی توطئه ها هم همین لانه ی جاسوسی، یعنی سفارت آمریکا در تهران بود ؛ لیکن در سیزده آبان سال ۵۸ دانشجوها به عنوان زبده ترین قشر مبارز ملت ایران، حرکت تسخیر لانه جاسوسی را انجام دادند. اینجا یک بار دیگر آمریکا در توطئههای خود در مقابل ملت ایران شکست خورد.
تناقض در خواست آمریکا و تمایلات مردم در سراسر عالم و مشاهدات مردم روزبه‌روز بیشتر میشود. دم از دموکراسی می زنند، دم از حقوق بشر میزنند، دم از امنیت جهانی میزنند، دم از مبارزه‌ی با تروریسم میزنند، اما باطن شریر آنها حکایت از جنگ ‌طلبی آنها میکند؛ حکایت از پایمال کردن حقوق ملت ها میکند؛ حکایت از میل وافر و اشتهای سیری ناپذیر آنها بر منابع انرژی جهانی میکند؛ روزبه‌روز آبروی لیبرال دموکراسی و آبروی امریکا که پیشقراول لیبرال دموکراسی است در دنیا در نظر ملتها دارد کم و کمتر میشود. در مقابل، آبروی ایران اسلامی دارد بیشتر میشود. ملت ها میفهمند که امریکایی ها در ادعای دفاع از حقوق بشر دروغ میگویند.
امام بزرگوار فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است؛ رئیس همۀ شیطانهای عالم، ابلیس است؛ امّا ابلیس بنا به تصریح قرآن، تنها کاری که میتواند بکند این است که انسانها را اغواء میکند؛ بیشتر از اغواء، کاری نمیتواند بکند؛ انسانها را اغواء میکند، فریب میدهد، وسوسه میکند؛ امّا آمریکا، هم اغواء میکند، هم کشتار میکند، هم تحریم میکند، هم فریب میدهد، هم ریاکاری میکند؛ پرچم حقوق بشر را بلند میکند و ادّعای طرف‌داری از حقوق بشر هم میکند.
ما دانشجویان بسیجی دانشگاه آیندگان تنکابن، روز سیزدهم آبان را که مظهر چهرهی مصمم ملت ایران برای رسیدن به هدفها و ایستادگی در مقابل دشمنان است با حضور در برنامه های یوم ا… ۱۳ آبان گرامی میداریم و از همه حق طلبان و آحاد ملت شریف ایران درخواست داریم تا با سر دادن شعار ((مرگ بر آمریکا)) در این روز ، جهت گیری صریح ملت ایران در مقابل زورگویی و اعمال فشارهای شیطان بزرگ را نشان بدهند.
———————————————————————————————————————————————–
بسیج دانشجویی شهرستان بابل

بسم الله الرحمن الرحیم

در تقویم جمهوری اسلامی،آبان ماه با وقایع بزرگی همراه بوده است و سیزدهم آبان برگ زرینی از تاریخ انقلاب اسلامیست که رویدادهای مهمی مانند تبعید امام (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ و قتل عام دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ را به ما یادآوری می کند.

این روز همچنین یادآور پاکسازی لانه جاسوسی از لوث وجود فتنه گران توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) است،بطوریکه بنیانگذار انقلاب اسلامی این حرکت خودجوش مردمی را انقلاب دوم و به مراتب بزرگتر از انقلاب اول نامیدند .

ملت قهرمان و مومن ایران هم چون سالهای اول نهضت،یزید ها و شمرهای ملعون امروز را می شناسند و براءت از آنان را به مثابه براءت از یزید و شمر ۶۱ هجری بر خود فریضه می شمارند و شعار مرگ بر آمریکا را مترادف امروزی 《 هیهات من الذله 》امام مظلوم خویش می دانند.

مرگ بر آمریکا کمترین عکس العمل نسبت به جنایات شیطان بزرگ و کشور های همراه و هم پیاله آن است که امروزه به یمن پایداری امت های آزاد ،مقاوم و عدالت خواه نظیر بحرین،یمن،عراق و سوریه و افشای توطءه ها و نقشه های پلید استکبار آمریکایی صهیونیستی سعودی، چهره ی کریه آنها نمایان و استیصال آنها بیشتر از پیش آشکار شده است.

شگفتا که قدرتهای پوشالی و بدون آبرو ،همچنان ساده لوحانه بر طبل غازی استکبار می کوبند و مذبوحانه نوچه های فریب خورده شان را به حرکت و جنبش فرا میخوانند غافل از آنکه انقلاب اسلامی ریشه در خونهای پاک پیر و جوان و کودک این مرز و بوم دارد و امضا توافق و بیانیه به معنای عقب نشینی ملت ایران از آرمان ها و اصول انقلابی و روحیه ضد استکباری آنها نخواهد بود و خس و خاشاک دوران، یارای مقاومت در برابر طوفان غیرت این مردم را نداشته و حماسه بصیرت مردم،این مزدوران را به همراه اربابان شیطان روش و ددمنش آنها،به زباله دان تاریخ روانه می نماید .

—————————————————————————————————————————————-
بیانیه دفتر بسیج دانشجویی شهرستان نور
بسم الله الرحمن الرحیم
رمزگشایی از وقایع سه‌گانه ۱۳ آبان یعنی تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۲ کشتار وحشیانه دانش‌آموزان انقلابی در سال ۱۳۵۷ به دست دژخیمان رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در سال ۱۳۵۸ نشان می‌دهد که ملت ایران همواره با برافراشته نگه داشتن پرچم مقاومت و استکبارستیزی حاضر است تمامی هستی خود را در راه دفاع از اسلام عزیز و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی آگاهانه، فداکارانه و خالصانه به میدان نبرد با جبهه دشمن آورد.
حماسه ۱۳ آبان ثابت کرد که همه قدرت‌های به اصطلاح عظیم شیطانی و طاغوتی از درون پوچ و پوشالی است، در ۱۳ آبان مردم عدالتخواه ما خویشتن را باور کردند و به چشم خود دیدند آن قدرتی که در ذهن عده‌ای کج‌اندیش و کوته‌فکر، همچون کوهی استوار است، «کاهی» بیش نیست، در سیزدهم آبان وحدت کلمه معنا وتفسیر شد و قدرت رهبری دینی بار دیگر تجربه شد.
سیزدهم آبان در حافظه ی تاریخی ملت غیور ایران همواره با استکبارستیزی و دشمنی با این تروریست بالذات دولتی، آمریکای جهانخوار، همراه بوده است. مردم خداجوی ایران اسلامی با اقتدا به امام حسین (علیه السلام)، به رخ جهانیان کشانده اند که هیهات من الذله؛ حاشا که ما زیر یوغ استکبار جهانی و نوچه های لاابالی آن در منطقه و جهان برویم.
روابط ایران و آمریکا چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب حکایت از مداخلات مخرب گسترده داشته و خصوصا بعد از انقلاب از همان روز اول براندازی نظام جمهوری اسلامی به هر وسیله‌ای گزینه اول دولتمردان آمریکایی اعم از جمهوری خواه و یا دموکرات بوده و به کمتر از آن راضی نخواهند شد.
متاسفانه عده‌ای جاهلانه و غافلانه و بعضا عامدانه به این نغمه‌های شوم ویرانگر با خوش‌بینی گوش می‌دهند و از رهگذر همین تساهل‌ها و تغافل‌ها، هزینه‌های سیاسی، فرهنگی و حتی امنیتی برای کشور ایجاد شده تا جایی که در حادثه غمباری مثل منا قدرت واقعی و منطقه‌ای کشورمان از سوی دولت حقیری چون عربستان نادیده گرفته می‌شود تا با هشدار رهبری نظام مواجه شوند.
و یا این نوع نگاه‌ها باعث شده تا برجام را راه نفوذ خود بدانند و برای آن جشن بگیرند و یا در قضیه سوریه با تبلیغات روانی شایعه کنند که ایران از مواضع منطقه‌ای خود کوتاه آمده است و عده‌ای هم به خود اجازه دهند در داخل و خارج از کم رنگی شعار مرگ با آمریکا و یا آتش نزدن پرچم آمریکا صحبت کنند.
بسیج دانشجویی تأکید می‌کند که هیهات من‌الذله و زهی خیال باطل که در ۱۳ آبان امسال ضمن محکوم کردن توطئه‌های استکبار جهانی، بالاخص آمریکا، اسرائیل و انگلیس و عوامل مزدورشان در داخل و خارج از کشور همراه با ملت قهرمان و همیشه در صحنه ایران و بویژه دانشجویان و دانش‌آموزان نقش‌آفرین این مملکت در راهپیمایی استکبارستیز ۱۳ آبان خواهند بود و با حجم بیشتر و فریاد رساتری شعار توحیدی مرگ بر آمریکا را سر داده و بیشترین حجم پرچم آمریکا را به آتش خواهیم کشاند و هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌کشیم تا به دشمنان ثابت نماییم که ما از نسل همان‌هایی هستیم که مزدوران و مستکبران را با خواری و ذلت از این مرز و بوم بیرون راندند و هنوز هم به فرمایش رهبر عزیز انقلابمان خواب برگشتن آمریکا به این مملکت را خوابی پریشان و غیر قابل تعبیر می‌دانیم
ما دانشجویان ضمن گرامیداشت این روز ، با زبان وقلبی ولایی اعلام می داریم که در روز ۱۳آبان صدای عدالتخواهی واستکبار ستیزیمان را به گوش جهانیان خواهیم رساند وتا تسخیر تمامی لانه های جاسوسی آمریکا واستکبار جهانی در بلاد اسلامی آنی ولحظه ای آرام نمی گیریم.
۱٫ما اعلام می داریم آمریکا همچنان شیطان بزرگ و دشمن شماره یک انقلاب اسلامی و ملت ایران به شمار می‌رود و سیاهه‌ خباثت‌ها و جنایت‌های کاخ سفید که پیمان شکنی و اعتمادپذیری هیأت حاکمه آن را تائید می‌کند لزوم هوشمندی و هوشیاری برابر سیاست‌ها و نقشه‌های آنان به ویژه در دوره پس از مذاکرات هسته‌ای و برجام را مورد تاکید قرار می‌دهیم.
۲٫ما اعلام می داریم شعار مرگ بر آمریکا با چند مذاکره غیر قابل اعتماد حذف شدنی نیست و همانگونه که امام بزرگوار ما فرمودند: دشمن شماره یک ما آمریکاست ،و شیطان بزرگ نیز آمریکااست,و بنا به فرموده ی مقام معظم رهبری: ما به آمریکائیها بد بینیم و هیچ اعتمادی به آنان نداریم، دولت آمریکا غیر قابل اعتماد و خود برتربین و غیر منطقی است. اینک و در این برهه نیز همچون همیشه سخن امام راحل عظیم الشأن مان مسیر ما را مشخص می کند تا آمریکا و سایر ابرقدرت ها به ستمکاری و جنایات خود ادامه می دهند، ملت ما به مقابله و مبارزه خود با آنها ادامه می دهد.
۳٫ما ، اسرائیل را دولتی غاصب، استعمارگر و متجاوز دانسته و از جنبش های آزادی خواه و مظلوم در سراسر دنیا به ویژه مردم فلسطین و حزب الله همیشه سربلند و سوریه و بحرین، حمایت می کنیم .
۴٫ما ملت مسلمان ایران اعم از شیعه و سنی با سر لوحه قراردادن آیه ی شریفه <<اطیعوالله واطیعوا الرسول و اولی الامر منکم… >> ضمن تبعیت کامل از ولی امر مسلمین تمامی حرکت های اختلاف افکنانه، که قصد تضعیف وحدت ما مسلمین را دارند محکوم نموده و ضمن محکومیت تسلیح تکفیری ها در منطقه، جهت به راه انداختن جنگ برادر کشی و درگیری در سوریه، اعلام میداریم تنها راه برون رفت از بحران سوریه راه حل سیاسی است و ما ملت همیشه سر افراز ایران، بنا به فرموده ی بزرگان نظام مبنی بر<<حمایت مادی و معنوی از دولت سوریه>> آن را به صورت کامل مورد تایید و حمایت خود قرار می دهیم و تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد.
در آخر ما دانشجویان بسیجی با گرامیداشت این روز بزرگ به جهانیان اعلام می‌داریم که نسل سوم انقلاب یعنی فرزندان همان کسانی که دیروز آن حماسه بزرگ را آفریدند با پیروی از رهبری حکیم و دانشمند خود ذره‌ای از آرمان‌های انقلاب و در راس آنها استکبار ستیزی و استقلال طلبی کوتاه نیامده و نمی‌آییم و با برگزیدن مطالبات رهبری به عنوان نقشه راه حرکت در مسیر نیل به حکومت جهانی مهدی (عج) به مبارزه همه‌جانبه با ظلم و ظالم در سراسر دنیا ادامه می‌دهیم و با پیروی از آیه ی شریفه ی “واعتصموا بحبل الله جمیعا” و لا تفرقوا…” تحت فرمان رهبر معظم انقلاب همچنان در کنار هم برادرانه می مانیم و کج فکری گروه های تندرو مذهبی که دست نشانده رژیم استکباری هستند و تمامی این کشت و کشتار ها و تفرقه افکنی ها را محکوم می نمائیم و همواره با وحدت کامل با اقتداء به ولایت، به مسیر رشد و اعتلاء کشور ادامه خواهیم داد.
وان الارض یرثها عبادی الصالحون
و من الله التوفیق
—————————————————————————————————————————————–
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه خزر محمودآباد

بسم الله الرحمن الرحیم

خروش ملت ایران علیه استکبار جهانی به ویژه شیطان بزرگ،آمریکا در روز ۱۳ آبان که منجر به افشای عملیات جاسوسی آمریکا در ایران شد همزمان با سالگرد شهادت دانش آموز شهید حسین فهمیده و دانش آموزان انقلابی و همچنین تبعید حضرت امام( ره) توسط حکومت دست نشانده ی آمریکا به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شد.
بی تردید مبارزه ی بی امان،بیداری بخش و هوشمندانه ی ملت ایران با نظام مستکبر سلطه گر که در تصرف شبکه ی صهیونیسم بین المللی قرار دارد با حضور انقلابی خود نقطه ی عطف دیگری از خود آشکار خواهد ساخت.
ضمن دعوت از جامعه ی دانشگاهی،به ویژه نسل بالنده،شاداب،آینده ساز جوان و دانشجوی کشور،برای حضور پر شور و گسترده در مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان ماه و روز مبارزه ی ملی با استکبار جهانی و نمایش تجدید میثاق ایرانیان با آرمان های امام(ره) و بیعت مجدد با ولایت فقیه،رهبر حکیم و فرزانه ی انقلاب اسلامی در صفوف پیوسته و متحدانه در تظاهرات شرکت خواهند کرد.
اللهم عجل لولیک الفرج

———————————————————————————————————————————————
پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه رودکی تنکابن
بسم الله الرحمن الرحیم
بی شک یکی از روزهایی که در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران خواهد درخشید و تا ابد مایه افتخار آزادگان جهان و مایه ی ذلت ظالمین و مستکبرین خواهد بود حوادث یوم الله ۱۳آبان است.اتفاقاتی که در این روز الهی افتاد بر همگان ثابت کرد که ظلم پایان پذیر و شکننده بوده و چیزی که میماند انسانیت و شرف است.۱۳آبان سال ۴۳ یادآور تبعید امام خمینی(ره) توسط رژیم سفاک شاهنشاهی ، ۱۳آبان سال ۵۷ روزی که دانش آموزان مظلوم اما مومن و انقلابی ما توسط رژیم پهلوی به خاک و خون کشیده شدند و خلاصه ۱۳آبان سال ۵۸ روز تسخیر لانه ی جاسوسی مزدوران آمریکایی توسط دانشجویان پیرو خط امام که ایشان این روز را انقلاب دوم معرفی کردند.
پایگاه بسیج شهید شیرودی دانشگاه رودکی ضمن گرامیداشت این روز بزرگ نکته ای را یادآور می شود:
یکی از آرمان های انقلاب اسلامی که امام عزیز روی آن تاکید فراوان داشتند و امروز هم مقام معظم رهبری به لطف خدا ادامه دهنده راستین آن هستند مساله استکبار ستیزی و برائت از دشمنان خداست.نماد واقعی و بی چون چرای استکبار به طور حتم دولت پلید آمریکا و فرزند حرام زاده اش رژیم غاصب صهیونیستی می باشند.جنایتکارانی که برای ضربه زدن به اسلام و ملت مسلمان جهان از هیچ اقدام وحشیانه ای فروگذار نکردند و به حق که امام ره آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند.آمریکایی که جنایاتش در تاریخ معاصر کشور ایران همیشه داغی بود بر دل ملت مسلمان و البته عبرتهایی فراموش ناشدنی.از دخالتهایش در قبل از انقلاب که بگذریم  به منهدم کردن هواپیمای مسافربری ایرباس و شهادت مظلومانه زنان و کودکان بی گناه ایرانی و یا کمک فکری و تسلیحاتی به رژیم بعث عراق و جنگ با ایران می رسیم.و امروز هم ترور دانشمندان هسته ای و تحریم های گوناگونی که بر ملت ما به بهانه های مختلف تحمیل شده است.مسئولین محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی باید بدانند که آمریکا و این جنایتکاران دست پرورده اش هیچ‌وقت و به هیچ عنوان سازش پذیر نبوده و نیستند.آنان با عقاید و اصول ما که همان آموزه های اسلام ناب محمدیست در ستیزند.هروقت ما از اصول خود عقب نشینی کردیم و آلت دستشان شدیم آن موقع است که دشمنیشان با ما پایان می پذیرد.
ما ملت مسلمان ایران شعارمان همان است که مولایمان حسین بن علی(ع) فرمودند:هیهات منه ذله
با عزم و اراده ای قوی تر و‌محکم تر از دیروز شعار مرگ بر آمریکا و‌ مرگ بر اسراییل را با افتخار فریاد میزنیم و تا نابودی کامل ظلم و پیروزی نهایی از پای نخواهیم نشست.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
——————————————————————————————————————————————-
بیانیه شورای تبیین مواضع حوزه شهید مطهری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلای واحد ساری
بسم رب الشهداء و الصدیقین
السلام علی الحسین وعلی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
سلام بر حسین،سلام بر طلایه دار عشق و معرفت. سلام و درود بر محضر امام زمان(عج)و نائب بر حقش،مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای. سلامی از جنس محرم و صفر که یادآور دردها و مصیبت های مظلومانه جهان و یادآور استکبار ستیزی زینب کبری(س)و خاندان آل الله است و چه زیباست پیوند سیزده آبان ماه با این ایام.
سیزدهم آبان ماه در تاریخ ایران اسلامی یادآور سه حادثه ی بزرگ تبعید امام خمینی به ترکیه به دلیل اعتراض به معاهده ی ننگین کاپیتولاسیون در سال چهل و سه و کشتار دانش آموزان به دست رژیم پهلوی در سال پنجاه و هفت و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره)در سال پنجاه و هشت هست که از آن به عنوان انقلاب دوم نام برده شده است. تقارن سیزده آبان ماه امسال با ایام محرم و صفر بار معنایی خاصی به آن بخشیده است و شعار های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بر اساس فرهنگ حسینی در میان ملت غیور و عاشورایی ایران اسلامی طنین انداز خواهد شد تا هوشمندی و بصیرت ملت ایران تحت لوای عاشورای حسینی به جهانیان نشان داده شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری در این بیانیه اعلام میدارد:ایستادگی و زیر بار ذلت نرفتن ملت ایران در مقابل مستکبران در ظلّ توجهات حضرت ولی عصر(عج)و تحت راهبرد های راهیانه امام خامنه ای(مدظله العالی) را الهام گرفته از قیام بزرگ عاشورا دانسته و افزایش بصیرت دینی و سیاسی برگرفته از مبارزه با دشمن و هوشمندی در مقابل نظام سلطه گر و غیر قابل اعتماد استعمار به سرکردگی آمریکای جهانخوار که در تصرف شبکه ی صهیونیسم بین الملل قرار دارد می داند و همان طور که رهبری معظم انقلاب مکرراَ مواضع نظام را در رابطه با آمریکا برای همگان مشخص کردند باز هم می بینیم عده ای قصد دارند ارتباط با آمریکای پلید را عادی جلوه داده و به این شیطان بزرگ دست دوستی بدهند در حالی که هم امام خمینی(ره) و هم رهبری انقلاب خط قرمز ها را برای مسئولین مشخص کردند.اما کجاست گوش شنوا و چشمان بینا؟
ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران اعلام میکنیم،همانطور که دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه ی جاسوسی نقش بسیار پر اهمیتی داشتند ما هم به عنوان سرباز کوچک انقلاب تا آخرین قطره ی خونمان پای آرمان های انقلاب و رهبر عزیز تر از جانمان می مانیم و به پیروی از کلام امام خمینی(ره) میگویم:هنوز هم آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. در پایان ظهور و سلامتی امام زمان(عج) و سلامتی نائب بر حقشان مقام معظم رهبری و مغفرت برای شادی روح بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت آمام خمینی(ره)و شهدای پاک انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مظلوم مدافع حرم که طلایه داران عشق و معرفت و آزادگی هستند را از خداوند منان خواستاریم.
   حوزه ی شهید مطهری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
——————————————————————————————————————————————
بسیج دانشجویى دانشگاه آزاد اسلامى واحد نور
یوم الله سیزدهم آبان تجلی حقیقی، مولود عینی، الگوی امروزی و تمام نمای پیام تاریخی، جهان‌شمول و مفاهیم ارزشمند و گرانسنگ حماسۀ جاویدان قیام عاشورای حسینی است؛ و آمریکای جنایتکار خائن و مخل نظم و امنیت عمومی جهان به عنوان شیطان بزرگ، مصداق اتم استکبار و فرزند نامشروع جریان‌های طاغوتی و سلطه اغواگرایانه شیاطین است.
در بخش دیگر این اطلاعیه تاکید شده است: مراسم ۱۳ آبان امسال، روز بزرگ «مرگ بر آمریکا» است و تازمانی که سیاست‌های استکباری وخوی ظالمانه و دمنشانۀ آمریکا علیه ایران و سایر کشورها و دولت‌های مستقل، آزادی‌خواه و عزت‌طلب ادامه یابد، نه اینکه شعار «مرگ بر آمریکا»، به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شعار مردم در تظاهرات ضد استکباری یوم‌الله سیزدهم آبان و سایر مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی حذف نمی‌شود، بلکه این شعار و پیام با وسعت و فراگیری تاریخی و آزادی‌بخش خود، و با درنوردیدن تمامی مرزهای جغرافیایی، سیاسی، دیپلماتیک و انسانی، هرروز فراگیرتر و جهانشمول‌تر از قبل می‌شود.
در این اطلاعیه آمده است: شعار مرگ بر امریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر صهیونیسم و اسرائیل و مرگ بر استکبار امروز ملت عاشورایی ایران، ترجمان همان شعار هیهات منا الذله اباعبدالله الحسین(ع) در ظهر عاشورا و همان لعنت بر یزید و لبیک به ندای جاودان هل من ناصر ینصرنی امام حسین(ع) در طول تاریخ است.
——————————————————————————————————————————————–
 بسیج دانشجویی دانشگاه علامه محدث نوری
۱- ۱۳ آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، ماهیت استکبار آمریکا و سه حادثه پراهمیت در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، تبعید
رهبر کبیر انقلاب به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ است که باید همواره آن‌ها را پاس داشت و به نسل‌های آینده معرفی و به طور دقیق تبیین کرد.

۲- پیام ۱۳ آبان ماه حفظ وحدت ملی، استقامت، پایداری و مقاومت در برابر توطئه‌های استکبار جهانی به سردمداری آمریکا، با الهام از آموزه‌های ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است. ملت ایران در طول سه دهه گذشته ثابت کرده است که هرگز صحنه‌ حضورش را خالی نمی‌گذارد.

۳- ملت مبارزه ایران اسلامی در سیزدهم آبان علاوه بر از بین بردن ابُهت شیطان بزرگ در جهان ، به همه مستضعفان و آزادیخواهان جهان این درس را آموخت که می‌توان در مقابل چپاولگری چپاولگران ایستاد و افکار استعماری آنان را به زباله‌دان تاریخ رهسپارکرد ، به آنها آموخت که می‌توانند هویت خود را با نفی قدرت‌های استعماری تعریف کنند و در یک کلام با به ارمغان آوردن غروری مقدس و حماسه آفرین به آنها آموخت که دیوار ظلم و ستم فرو ریختنی است.
نظام اسلامی همواره شاهد فتنه ها و توطئه های عظیمی بوده اما همواره با تدابیر و مدیریت رهبر انقلاب طومار این فتنه ها درهم پیچیده شده و در قضیه فتنه ۸۸ که اصل نظام از سوی فتنه گران هدف قرار گرفت به بخاطر مدیریت بی نظیر رهبری این فتنه با کمترین تلفات و خسارات به پایان رسید
۴- به طور حتم پرونده فتنه ها علیه جمهوری اسلامی بسته نشده زیرا در واقع ما سال اینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم و همان عنصر فتنه که در سال ۸۸ فعال بودند این دوره هم دست روی دست نخواهند گذاشت .
انها هنوز ارتباط خودشان را با اتاق فکرهایشان در لندن و واشنگتن حفظ کرده اند و از اربابان خارجی خود خط میگیرند و میخواهند در انتخابات پیش رو فضا را دوقطبی کنند لذا باید هوشیاری و مراقبت لازم را خرج داد.

۵- در پایان با حضور پرشور و گسترده در آئین‌ها و مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان ماه و روز مبارزه ملی با استکبار جهانی و نمایش تجدید میثاق ایرانیان با آرمانهای امام (ره) و بیعت مجدد با ولایت فقیه و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و تاکید بر هوشیاری ملت با بصیرت و همیشه در صحنه نسبت به احتمال شیطنت و فتنه‌انگیزی ایادی دشمن و عده‌ای غافل و فریب خورده در این همایش عظیم استکبار ستیزی اعلام می‌داریم ذره‌ای از آرمان‌های انقلاب و در راس آنها استکبار ستیزی و استقلال طلبی کوتاه نیامده و نمی‌آییم و آمریکا؛ این جرثومه فساد را عامل اصلی گرفتاری‌های جهان اسلام و منشاء فتنه و توطئه علیه نظام‌ و انقلاب اسلامی می‌دانیم و  به هیچ جریانی اجازه نخواهیم داد با طرح شعارها و مسایل انحرافی و دروغین به اراده راسخ و عزم پولادین ملت خدشه‌ای وارد سازد  و در این راستا رهنمودها ، منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای ( مد ظله العالی )را به عنوان نقشه راه حرکت در مسیر نیل به حکومت جهانی مهدی (عج) به مبارزه همه‌جانبه با ظلم و ظالم در سراسر دنیا ادامه می‌دهیم.

———————————————————————————————————————————————
ادامه دارد…

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.