پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دانش آموز نخبه آملی در گفتگو با مازندرانه مطرح کرد;
می خواهم تمام زبان های دنیا را یاد بگیرم/ خدمت به کشورم آرزویم است
یلدا پوشه، دانش آموز با استعداد آملی به مناسبت 13 آبان در گفتگو با خبرنگار مازندرانه گفت: همه ی کودکان ذهنشان باز است و اگر خانواده ها برای بچه ها وقت کافی بگذارند، همگی آنها فرد مفیدی در آینده خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

۱۳ آبان بزرگداشت کشتار جمعی دانش آموزان تهرانی که به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی، سال  ۱۳۵۷ درمحوطه دانشگاه تهران تجمع کرده بودند و با سربازان این حکومت غاصب مواجه شدند که باعث شهادت ۵۷ نفر و زخمی شدن بسیاری از آنان شد; به بهانه همین روز گفتگویی داریم با یلدا پوشه یکی از دانش آموزان نخبه شهرستان آمل که با هم می خوانیم.

یلدا پوشه متولد ۶ دی۱۳۸۳  از شهرستان آمل است که با توجه به توانایی های زیادی که دارد یکی از استعدادهای ناب استان مازندران به شمار می رود .

photo_2016-11-03_12-05-22

یلدا پوشه در ابتدا در خصوص توانایی هایش به خبرنگار مازندرانه گفت: به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و در حال یادگیری زبان فرانسه هستم ;همچنین در رشته های شطرنج، رباتیک، نقاشی، نجوم ، والیبال و ژیمیناستیک مهرت کسب کرده ام و در زمینه موسیقی نیز بعد از تسلط بلز با پیانو آشنا شدم و آن را یاد گرفتم.

وی تلاش های پدرش را برای آموزش یکی از عوامل موفقیتش عنوان کرد و افزود: زمانی که ۳ سال داشتم پدرم برای علاقه مند کردن من به یادگیری مسائل علمی و درک بهترم از این موضوعات، اقدام به خریداری کتاب و فیلمهای انگلیسی می کرد که این موضوع  به من انگیزه زیادی می داد تا لغت های سخت را حفظ کنم.

دانش آموز نخبه آملی درباره ی خاطرات هم صحبتی با افرادی که از خارج کشور برای گردشگری به ایران می آمدند، گفت: در مسافرتی که به استان آذربایجان غربی و دریاچه ارومیه داشتیم با یک پیرمرد هلندی آشنا شدیم و توانستم با وی صحبت کنم که تجربه ی شیرینی بود.همچنین با شخص جهانگردی که به روستای پدری ام آمده بود و قرار بود دور دنیا را پیاده طی کند، ارتباط گرفته و به گفتگو پرداختم.

یلدا از آرزوهایش اینطور به خبرنگار ما می گوید:  می خواهم تمام زبان های دنیا را یاد بگیرم و به طور حتم بعد از یادگیری کامل زبان فرانسه تمام تلاشم را برای فراگیری یکی دیگر از زبانها خواهم کرد.

وی از عناوینش در زمینه رباتیک گفت: از ۴ سالگی به کلاس های رباتیک رفتم و تا به حال در ۳ مسابقه شرکت کردم که توانستم مقام اول و دوم مسابقات روکاپ استان مازندران را کسب کنم ; همچنین در مسابقات کشوری که دردانشگاه نوشیروانی بابل بین دانشجویان رشته الکترونیک برگزار شد، با ۱۲ سال سن شرکت کردم و در رقابت با دانشجویان نخبه این رشته متاسفانه نتوانستم مقامی کسب کنم.

دختر نابغه آملی درباره استعدادش در زمینه موسیقی عنوان کرد: از ۶ سالگی بلز را شروع کردم و در هشت سالگی بعد از یادگیری آن به سمت پیانو رفتم و توانستم آن را به طور کامل یاد بگیرم  و در حال حاضر می توانم چند آهنگ بنوازم .

وی  پوشه که در حال حاضر کلاس ۶ ابتدایی است از برنامه هایش می گوید: می خواهم امسال وارد مدرسه تیزهوشان شوم و با تلاش و کوشش فراوان بتوانم در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داده و پروفسر مغز و اعصاب شوم تا فرد مفیدی برای مملکتم شوم.

دانش آموز نخبه آملی در ادامه افزود: همه ی کودکان ذهنشان باز است و اگر خانواده ها برای بچه ها وقت بگذارند و آنها را حمایت کنند همگی آنها فرد مفیدی در آینده خواهند شد.

یلدا پوشه در پایان موفقیت های امروزش را مدیون پدر و مادرش دانست و عنوان کرد: ازمادرم و مرحوم پدرم ممنونم چرا که همه چیزهای که امروز کسب کردم با کمک آنها بوده است و از استادم آقای شفاهی تشکر می کنم که در شرایط سخت به من کمک کرد تا راهم را ادامه بدهم.

در ادامه این گفتگو خبرنگار مازندرانه از مادر یلدا در خصوص احساسش از موفقیت های دخترش پرسید که وی گفت: خیلی به دخترم افتخار می کنم و از اینکه او به این سطح رسیده است خیلی خوشحالم و همه را مدیون مرحوم پدرش هستم که توانست استعدادهای او را بشناسد چون از وقتی که یلدا نوزاد بود می گفت او یک نابغه است و از اینکه دخترم را به جایی رسانده ام که پدرش خوشحال باشد، خیلی احساس خوبی دارم.

photo_2016-11-03_12-05-17

گفتگو از: سمانه قلی پور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.