پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به مناسبت 13 آبان;
بیانیه بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس نور+متن بیانیه
بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس شهرستان نور به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز ملی استکبار ستیزی و روز دانش آموز بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران  و انقلاب است که هر یک از این وقایع در سه دوره مختلف رخ داده و این نشانگر استکبارستیزی ملت غیور ایران از گذشته تا به حال می باشد.
(( تبعید امام خمینی به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، حماسه دانش آموزان در۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش آموز نام گرفت، تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸))
عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری برتری بخشید. ملت ایران با الهام از درس‌های بزرگ قیام عاشورا، وصایای امام راحل(ره) و منویات حکیمانه و هوشمندانه رهبری انقلاب به عنوان قطب‌نما و نقشه راه خود، هیچگاه اجازه نخواهد داد عزت و استقلال ایران اسلامی مورد طمع و گزند دشمنان دیرینه قرار گیرد و هیچ گاه نطق تاریخی بنیان¬گذرا عظیم شأن انقلاب اسلامی، امام خمینی، در ۴ آبان ۱۳۴۳ که در تقابل و رسوا نمودن اقدام ننگین دولت اسدالله اعلم و رژیم پهلوی مبنی بر احیای مجدد کاپیتولاسیون فرمودند: ((دولت با تمام وقاحت از این امر ننگین طرفداری کرد، ملت ایران را از سگ های آمریکایی پست تر کردند، اگر چنانچه کسی یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد، بازخواست از او می کنند و اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست می کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگترین مقام ایران را زیر بگیرد، هیچ کس حق تعرض ندارد))، از یاد نخواهند برد. از یاد نخواهند برد رشادت ها و ایستادگی بزرگ مردان نوجوانی که در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ با فریاد الله اکبر در خون خود غلتیدند تا یک بار دیگر در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی به همگان بگویند این مردم استکبارپذیر نیستند. از یاد نمی بریم دانشجویانی را که در سال ۱۳۵۸، ۱۳ام پربرکت و زیبای دیگری در تاریخ انقلاب ما آفریدند و با تسخیر لانه جاسوسی امریکا، پایه¬های لانه ظلم، فساد و بی عدالتی آمریکا را از این خاک برچیدند. آری در تاریخ انقلاب، ۱۳آبان یادآور پایداری، مقاومت، ظلم ستیزی، ولایت پذیری و برائت و نفرت از دولت های مستکبر و در رأس آن امریکاست.
ما دانشجویان دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس بار دیگر در این یوم الله در کنار دیگر اقشار پیرو سخنان گران¬بهای رهبر عزیزمان آیت الله خامنه ای که فرمودند: ((بدانید شعار ((مرگ بر آمریکا))ی ملت ایران دارای پشتوانه ی قوی و عقلانی است، و معلوم است که مراد از این شعار، مرگ بر ملت آمریکا نیست. این شعار یعنی مرگ بر سیاست های آمریکا، مرگ بر استکبار))، امسال با حجم بیشتر و فریاد رساتری شعار توحیدی مرگ بر آمریکا را سر داده و بیشترین حجم پرچم آمریکا را به آتش خواهیم کشاند و هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌کشیم تا به دشمنان ثابت نماییم که ما از نسل همان‌هایی هستیم که مزدوران و مستکبران را با خواری و ذلت از این مرز و بوم بیرون راندند و هنوز هم به فرمایش رهبر عزیز انقلابمان خواب برگشتن آمریکا به این مملکت را خوابی پریشان و غیر قابل تعبیر می‌دانیم و یک صدا می گوییم مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار. فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهیم چون اعتقادمان براین است، رئیس جمهور و هیئت مذاکره کننده پرتلاشمان از پیکره و جوانان قدیم و حال این انقلاب هستند و در هر مقام و جایگاهی فریاد استکبارستیزیشان تن مستکبران را می لرزاند و خیال و آرزوی تهدید ایرانی را با خود به جهنم خواهند برد. حال آنکه مستکبران جهان دست شیطانی خود را، پای میز مذاکره، از روی استیصال به سمت فرزندان انقلابی ما دراز می کنند، انتظار ما دانشجویان این است که طبق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب از آرمان های ملت و انقلابمان دفاع کنند و همچون گذشته دست مستکبران را از پیکره همیشه پاینده انقلابمان کوتاه و قطع کنند. در انتها به یاد دانش آموزان و دانشجویان ۱۳ ام آبان ۵۷ و ۵۸ فریاد الله اکبر سر می دهیم تا بار دیگر به جهانیان بگوییم همیشه و در همه حال منتظر ندای رهبری هستیم تا بار دیگر برای دفاع و حفظ آرمان های خود در خون خود بغلتیم و با خون خود در صفحات تاریخ بنوسیم مرگ بر استکبار، زنده باد آزادی و زنده باد جمهوری اسلامی.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی نور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.