پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت تاکنون اقدامی در خصوص کاهش قیمت دلار در بازار انجام نداده است/ باید مبادلات کشور با واحد های پولی به غیر از دلار صورت پذیرد
محمدی با اشاره به موضوع افزایش قیمت دلار در بازار جهانی و ایران گفت: برخلاف انتظار ما از دولت و مسئولین دولتی، دولت تا کنون اقدامی در خصوص انجام نداده است و راهکاری نیز برای این موضوع ندارد تا با استفاده از آن قیمت دلار را در بازار کنترل کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد انارکی محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع افزایش قیمت دلار در بازار جهانی و ایران گفت: برخلاف انتظار ما از دولت و مسئولین دولتی، دولت تاکنون اقدامی در خصوص انجام نداده است و راهکاری نیز برای این موضوع ندارد تا با استفاده از آن قیمت دلار را در بازار کنترل کند.

وی با بیان اینکه عوامل گوناگونی بر قیمت دلار موثر هستند، عنوان کرد: عوامل مختلفی بر قیمت دلار تاثیر دارند؛ دولت نیز بعنوان یکی از این عوامل باید اقداماتی را در خصوص کنترل قیمت دلار در بازار انجام می داد، ولی تا کنون اقدام در این باره صورت نگرفته و گویا دولت رغبتی هم برای کاهش و کنترل قیمت دلار در کشور ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور آمریکا، بیان داشت: همانطور که می دانید آمریکا یک کشور ورشکسته است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست، باید با انجام مبادلات غیر دلاری و تعریف واحد پولی جدید بجای دلار ارزش این واحد پولی را در جهان کاهش دهیم تا کمکی به کاهش قیمت دلار کرده باشیم که این امر تا کنون در دولت محقق نشده است.

محمدی در ادامه با بیان اینکه باید وابستگی به دلار در کشور کاسته شود، خاطر نشان کرد: مبادلات اقتصادی کشور در حال حاضر با دلار صورت می گیرد و مبادلات اقتصادی کشور وابسته به دلار است، باید وابستگی کشور به دلار را کاهش دهیم راهکار های این امر هم وجود دارد.

وی در تشریح راهکارهای کاهش وابستگی به دلار تصریح کرد: انجام مبادلات با واحد های پولی دیگر که وابستگی به نظام های سلطه ندارند و انجام مبادلات دو یا چند جانبه می تواند کشور را از وابستگی به دلار نجات دهد، به طور مصال اتحادیه اروپا با تعریف یورو برای مبادلات اقتصادی خود توانست وابستگی خود به دلار را کاهش و آن را حذف کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.