پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

غربالگری موجب تشخیص زودهنگام سرطان پستان می‌شود
رییس انجمن رادیولوژی ایران بابیان اینکه غربالگری پستان از طریق سونوگرافی و ماموگرافی انجام می شود، گفت: غرلباگری به تشخیص به موقع تومورکمک می‌کند ومی توان تومور رابدون عوارض از بدن خارج کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

جلال شکوهی با توجه به فرارسیدن روز جهانی رادیولوژی (۱۷ آبان)، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی «درمان سرطان پستان» است. رادیولوژیست ها می توانند با غربالگری دقیق پستان تومور را تشخیص و برای درمان به موقع بیمار را به مراکز درمانی مربوطه ارجاع دهند.

وی با بیان اینکه غربالگری پستان از طریق سونوگرافی و ماموگرافی انجام می شود، افزود: غربالگری به تشخیص به موقع تومور کمک می‌کند به گونه‌ای که می توان تومور را قبل از اینکه بزرگ و بدخیم شود با حفظ بافت سینه از بدن خارج کرد.

جلال شکوهی یادآور شد: برای تشخیص به موقع و پیشگیری از سرطان پستان به زنان بالای ۳۵ سال توصیه می شود هر ۲ سال یکبار غرلباگری انجام دهند.

رییس انجمن رادیولوژی با بیان اینکه روش غرلباگری باید توسط رادیولوژیست تشخیص داده شود، خاطرنشان کرد: سونوگرافی دارای اشعه غیر یونیزه است برای همین هیچ ضرری برای افراد ندارد اما ماموگرافی مضراتی را به همراه دارد به همین دلیل این روش برای زنان زیر ۳۵ انجام نمی شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.