پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران خبر داد;
برگزاری یازدهمین مرحله استانی جشنواره مدهامتان در قائمشهر
محمد فوقی، مسئول ستاد هماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در گفتگو با مازندرانه خبر داد: يازدهمين جشنواره قرآني مدهامتان 13 و 14 آبان ماه جاري به ميزباني قائمشهر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد فوقی، مسئول ستاد هماهنگی  و نظارت برکانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، به میزبانی شهرستان قائمشهر از مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان پنج شنبه و جمعه ۱۳و۱۴آبان ماه جاری اشاره کرد و گفت: در این دوره مازنی ها رتبه اول نام نویسی در جشنواره را از آن خود کردند.
وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره با برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۸و۳۰ دقیقه پنج شنبه ۱۳آبان آغاز به کار می کند، اظهار داشت: این دوره از مسابقات قرآنی در ۸ رشته برگزار می شود.
فوقی با بیان اینکه یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامّتان در رشته های قرائت، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، اذان، ترتیل، تفسیر، به صورت کشوری و استانی و رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز به صورت استانی برگزار می شود، افزود: بخش اینترنتی و مکتوب جشنواره ۵آذر ماه همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
این مسئول اظهار داشت: جزوه آزمون رشته مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و تفسیر از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره جوانان مساجد کشور به آدرس الکترونیکی www.javananemasajed.ir قابلیت دریافت دارد.
وی به شرایط سنی اشاره کردو یادآورشد: آزمون رشته صحت قرائت حمد و سوره واذکار نماز در محدوده سنی ۸ – ۱۵ سال، شهرستان های قائمشهر، سیمرغ، جویبار و سوادکوه صبح سیزده آبان همزمان با مراسم افتتاحیه برگزار می شود.
فوقی با بیان اینکه آزمون رشته صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز دیگر شهرستان های مازندران بصورت جداگانه در مکانی که آن شهرستان اعلام می نماید برگزارخواهدشد، یادآورشد: بخش خواهران این جشنواره در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل و ۲۰جزء صبح روز سیزده آبان در مجتمع حر قائمشهر برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه رشته حفظ و ترتیل ویژه برادران بعدازظهر سیزده آبان در مسجدجامع قائمشهر برگزار می شود، ادامه داد: رشته قرائت نیز جمعه۱۴آبان درسالن حر و رشته اذان در همین روز در مسجد جامع برگزار خواهد شد.
فوقی خاطرنشان کرد: برگزیدگان مرحله استانی، ۲۳-۲۶ آذر ماه سال جاری در استان قم با یکدیگر، رقابت می کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.