پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اجرای طرح پویش ملی سرطان در مازندران
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اجرای برنامه‌های پویش ملی مبارزه با سرطان همگام با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محسن اعرابی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اجرای برنامه‌های پویش ملی مبارزه با سرطان همگام با سراسر کشور در مازندران گفت: سرطان یکی از مشکلات نظام سلامت در کشور است که مبارزه با آن نیازمند همکاری و هماهنگی تمام حوزه‌های سلامت است.

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران اهداف پویش ملی مبارزه با سرطان را افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم در خصوص قابل‌پیشگیری بودن سرطان، اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان ازجمله درمان‌ناپذیر بودن آن و جلب مشارکت سیاست‌گذاران و مجریان سلامت در کنترل عوامل سرطان بیان کرد و افزود: پایه و اساس برنامه‌های مقابله با سرطان بر مبنای پیشگیری استوار است و خوشبختانه با اجرای این برنامه‌ها حدود ۴۰ درصد موارد سرطان قابل‌پیشگیری است.

اعرابی به وضعیت سرطان در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: سرطان سومین عامل مرگ‌ومیر در ایران و دومین عامل در استان مازندران است، سالانه بیش از ۳۰ هزار نفر در اثر سرطان، جان خود را از دست می‌دهند، تخمین زده می‌شود که هرسال در کشور حدود ۹۰ هزار مورد جدید سرطان اتفاق می‌افتد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.