پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده سپاه کربلا مازندران در رزمایش رزم در جنگل آمل مطرح کرد;
رزمایشهای نظامی نیروهای مردمی بسیج در هفت شهر مازندران برگزار شد/جهاد در همه ی زمینه ها همچنان باقی است/ رزمایش آمل برایمان دستاوردهای مطلوبی داشت
فرمانده سپاه کربلا مازندران در گفتگو با خبرنگار مازندرانه گفت: هدف از رزمایش و رزم در جنگل برای مصون سازی جنگل و نا امن کردن آن برای عوامل دشمن است تا از نفوذ احتمالی آن ها جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار محمد حسین بابایی در گفت و گو با خبرنگار مازندرانه از اهداف این رزمایش گفت: برای افزایش توانایی رزم، در سراسر استان مازندران، رزمایش های نظامی نیروهای مردمی بسیج در هفت شهر استان برگزار شد، که پنج شهر از شرق استان شامل( ساری، میاندرود، نکا، بهشهر و سوادکوه و ۲ شهر از غرب استان شامل (آمل و بابل) در این رزمایش شرکت داشته اند.

photo_2016-10-29_15-57-06

وی در ادامه افزود: هر نقطه از ایران دارای اقلیم خاصی است، لذا نیروهای مردمی باید توانمندی های خود را در برابر حمله های احتمالی دشمنان بالا ببرند; بر همین اساس در مازندران بخشی از رزمایش ها که در بابلسر برگزار می شود; مربوط به رزم در ساحل است که هدف آن مقابله با پدافند و هجوم دشمن از دریا است و همچنین بخشی دیگر، رزم در جنگل، برای مصون سازی جنگل و نا امن کردن آن برای عوامل دشمن است تا از نفوذ احتمالی آن ها جلوگیری شود و نیروهای مردمی به آمادگی دفاعی لازم برسند تا اگر زمانی نیاز به امداد رسانی و حضور رزمندگان اسلام بود از آمادگی لازم برخوردار باشند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در مورد کیفیت برگزاری رزمایش رزم در جنگل در منطقه بلیران آمل بیان کرد: بسیار خوب بود، خدا را شکر نیروهای بسیجی بانشاط و ورزیده وارد کار شدند و رزمایش برایمان دستاوردهای مطلوبی داشت و به نکاتی که مد نظرمان بود رسیدیم.

سردار بابایی درباره ی صحبت های برخی سیاسیون آمریکا مانند ترامپ بر علیه ایران تاکید کرد: آمریکایی ها تبل توخالی هستند و تهدیدشان برای تغییر در روند تصمیم گیری های مسئولان ایران است که عزم و اراده آن ها را سست کنند و این رفتار آمریکا ناشی از عدم شناخت آن ها از ایران می باشد.

وی ادامه داد: برای شناختن ایران باید ببینند بعد از گذشت صدها سال از شهادت سیدالشهدا(ع) علی رغم تلاش های بسیار آن ها برای دور کردن مردم از مذهب شیعه همچنان هر نسل جوانی که می آید پرشورتر از نسل گذشته است و آن ها هدفشان نابودی اسلام و ما عزممان آماده سازی جهان برای ظهور حضرت مهدی (عج) است.

این مقام مسئول درباره رزمایش رزم کوی و برزن در مازندران تصریح کرد: رزمایش رزم در کوی و برزن هفته پیش رو در شهر ساری برگزار خواهد شد تا نیروهای مردمی به آمادگی لازم برای دفاع در کوی و برزن و جنگ شهری برسند، تا در مواقع بحرانی مثل ۸ سال دفاع مقدس که دشمن چند شهر کشور را اشغال کرد و یا اکنون که شاهد درگیری نیروهای تروریست در سوریه و اشغال شهرهای این کشور اسلامی هستیم، بتوانند از خود و خاک کشورشان دفاع کنند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران در مورد رزمایش امداد و نجات اظهار کرد: رزمایش امداد و نجات از واجبات است و به دلیل اقلیم خاصی که مازندران دارد، همیشه امکان رخ دادن حوادث طبیعی مانند طوفان، سیل و آتش سوزی در جنگل وجود دارد، لذا نیروهای بسیجی ما باید آشنا با نوع پدافند، عوامل طبیعی و دفاع باشند.

سردار بابایی در پایان گفت: جهاد در همه زمینه ها از جمله جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی، جهاد سیاسی و جهاد نظامی همچنان باقی است و در یک کلام ماموریتی که امام مسلمین مقام معظم رهبری در سال جاری به همه دادند، که به آن آیه قرآن عمل کنیم تا به سمت جهاد کبیر حرکت کنیم; جهاد کبیر یعنی عزم همگی در نه گفتن به دشمن در همه عرصه ها می باشد.

گفتگو: مسیح مسلمی

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.