پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در جلسه رسمی شورا شهر آمل مطرح شد;
تورنگ:حقوق شهردار قانونی است/ابراهیم زاده:رسانه ها یاران و بازوان ما در روزهای تلخ و شیرین اند/امیر سلیمانی:شهرداری آمل یکی از پاک ترین شهرداری های کشور است
جلسه رسمی عصر روز سه شنبه شورای اسلامی شهرستان آمل با حضور مسئولان و رسانه ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما با شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی ، همت مردم و هدایت معمار کبیر انقلاب به هدفی عالی دست یافت اظهار داشت : کشور عزیز ما ایران با پیروزی انقلاب اسلامی به استقلال دست یافت و در ۸ سال دفاع مقدس چنان در برابر کلیه ابرقدرت های جهان ایستاد که ثابت کرد استقلال دارد و آمریکای جنایتکار که قبل از انقلاب کوچکترین کار ایران چه از نظر اقتصادی ، نظامی ، سیاسی و … بایستی با اجازه و هدایت آنها اداره می شد با بیرون راندن آنها از خاک مقدس ایران عزیز دست همه شان را از این مرز و بوم برای همیشه قطع کردیم و با وجود نا امنی در کشورهای اطراف منطقه الحمدالله امنیت خوبی نیز در کشور برقرار است .
وی افزود : نظام مقدس جمهوری اسلامی آزادی خوبی در اختیار ما قرار داده و ما باید قدردان این آزادی باشیم و خدای ناکرده کاری نکنیم که با این آزادی به نظام اسلامی لطمه وارد کنیم .
رییس شورای اسلامی شهر آمل خاطرنشان کرد : آزادی این نیست که ما هر چه دلمان خواست انجام دهیم و به هر کسی توهین کنیم و به خاطر مسائل شخصی و خصوصی به کسی اهانت کنیم یا از طریق رسانه ها بخواهیم به کسی ضربه بزنیم ، بعضی خیال می کنند آزادی یعنی از هر قید و شرط و تعهدی رها بودن ، خیر، این طور نیست ؛ آزادی این است که هم خودت آزاد باشی و هم به کسی آزار نرسانی .
تورنگ در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه متاسفانه در هفته جاری عزیزانی از این فرصت آزادی سوء استفاده کرده و گزارش نادرستی در سایت های خبری مبنی بر حقوق دریافتی شهردار ، معاونین شهردار و مدیران عامل سازمان های وابسته علیه شهردار آمل نشر دادند تصریح کرد : بنده خودم در استان مسئول بودم و بر کل کار شهرداری های استان اشراف کامل دارم ، شهردار آمل با توجه به وجود مشکلات حال حاضر با همت و تلاشی که خودش و مجموعه شهرداری داشتند کارهای خوبی انجام دادند و پاداش هایی نیز با توجه به همتشان گرفتند و این بخاطر تلاش های عمرانی صورت گرفته در سطح شهر بوده که همگان نیز شاهد انجام این پروژه ها بوده اند .
رییس شورای اسلامی شهر آمل خاطرنشان کرد : صرف بودجه جاری برای شهرداری هیچ ثمری ندارد و فقط هزینه است ، خوشبختانه شهردار آمل در چند سال اخیر با کاهش هزینه جاری همواره بودجه عمرانی را افزایش داده که نتیجه ی آن به ثمر نشستن پروژه های عمرانی متعدد با همت مجموعه شهرداری در شهر است و ما از این همت تشکر و قدردانی می کنیم .
وی افزود : حقوق شهردار را شورا تعیین نمی کند ، بلکه استانداری بر اساس قوانینی که دولت تعیین کرده مشخص می کند و هیچ کس دخالت نمی کند و کلیه پرداختهای مد نظر مطابق قوانین و مقررات جاریه صورت گرفته است .
تورنگ با بیان اینکه طبق بخشنامه دولت ، دریافتی خالص شهردار به صورت میانگین ماهانه حدود ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان می باشد که شامل حقوق و مزایای قانونی ، حق ماموریت ، فوق العاده عمران ، حق الجلسات و مزایای قانونی به دلیل ریاست و عضویت شورای ۹ سازمان وابسته به شهرداری بوده که کاملا قانونی است و از حداکثر حقوق اعلام شده برای شهرداران ، خیلی کمتر است .
وی با بیان اینکه یک اشتباهی که صورت گرفته در خصوص طلب کارهای عمرانی شهردار از سال ۹۱ الی ۹۴ بوده که در این فرم درج شده چرا که طبق قانون درصدی از هزینه اجرای پروژه های عمرانی به شهردار تعلق می گیرد بیان کرد : بر اساس فرمی که استانداری ارسال کرده بود کل مطالبات شهردار محاسبه شد و حتی به سازمان بازرسی هم اعلام کردیم که تایید نمودند و متاسفیم که برخی از عزیزان برداشت نامعقول کردند .
رییس شورای اسلامی شهر آمل پیگیری این موضوع توسط شهرداری را خواستار شد و تاکید کرد : ما باید انصاف و تعهد داشته باشیم ، نباید تحت تاثیر حرف دیگران هر کسی هر کاری دلش خواست انجام دهد ، و آن را رسانه ای کند ، کار شورا نظارت بر امورات شهرداری است ، این کار رسانه ها توهین به شوراست ، ما انتظار داریم سایت های خبری گزارش واقعی و اطلاع رسانی درست داشته باشند .

خسرو ابراهیم زاده نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه ما از روز اول اعلام نمودیم که رسانه ها یاران و بازوان ما هستند و در روزهای تلخ و شیرین با ما هستند بیان کرد : تا این لحظه از عمر شورای دوره ی چهارم هر سوالی که خبرنگاران داشتند پاسخگو بودیم ، انتظاری که از خبرنگاران داریم این است حداقل از ما توضیح می خواستند ، هر شهروندی که این خبر را می بیند یک علامت سوال برای او مطرح است ، اگر این خبرنگار قصد یا سوء نیتی نداشته آیا نمی توانست در قالب یک مصاحبه از ما چگونگی این مبالغ را درخواست نماید ؟ و قطعا ما نیز توضیح می دادیم .
نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : بعد از سرازیر شدن فیش های نجومی بیمه ها و بانک ها ، نامه ای از سوی مدیر کل دفتر امور شهری و روستاهای کشور در تاریخ ۹۵/۵/۱۶به استانداری ها مبنی بر رعایت انضباط مالی و جلوگیری از حقوق نامتعارف ، حقوق و مزایا و کلیه دریافتی های شهردار ، معاونین شهردار و مدیران عامل سازمان های وابسته در قالب جدولی ارسال شد که شهرداری آمل هم با تکمیل این فرم در تاریخ ۹۵/۵/۲۱ پیرو این نامه این فرم را به سازمان بازرسی استان ارسال نمود که به تایید سازمان بازرسی نیز رسیده و علاوه بر آن یک رونوشت هم برای شورا فرستاده شد ؛ حال اگر در مورد دریافتی پایان سال ۹۴ شهردار ، خبرنگار محترم یک استعلام از ما می گرفت به راحتی می توانست جواب خود را بگیرد و من معتقدم این کار در شانیت شهر ما نیست .
ابراهیم زاده با بیان اینکه متاسفانه هر ضربه ای که در این دوره به شورا وارد می شود اختلافاتی است که در داخل شورا وجود دارد گفت : از خبرنگاران انتظار می رود واقعیت ها را انعکاس دهند ، خبرنگاران نگاه بلندی دارند و امیدوارم همواره صداقت در کارشان وجود داشته باشد .
احمد امیرسلیمانی شهردار آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه اگر موضوع برای خبرنگاری جای سوال بود می توانست پرسش کند گفت : مهندس تورنگ هر آنچه که گفته درست است و بنده ایشان را در جایگاه یک پدر می بینم .
وی افزود : شورا یک پارلمان محلی است ، این تنش ها در هر شهری وجود دارد چیزی که مهم است اخلاق مداری افراد است ، کسی که رویه ی دوستی داشته باشد و پرسشگر باشد ما وظیفه داریم پاسخگو باشیم چون امانت دار مردم هستیم .
شهردار آمل با بیان اینکه در این چند سال بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان پول بیت المال دست من بوده خاطرنشان کرد : به جرات می گویم احدی پیدا نمی شود که بگوید شهردار آمل با یک تیم یا گروهی در فلان پروژه منافع داشته است .
وی ادامه داد : شهرداری آمل یکی از پاک ترین شهرداری های کشور است و به جز بنده مدیران شهرداری آمل نیز از پاک ترین مدیران در کشور هستند .
امیرسلیمانی با اشاره به اینکه همه ی موضوعات باید با اخلاق مداری انجام شود نه اینکه مطلبی در رسانه ای انتشار دهیم که یک شهر وارد تنش شود گفت : الحمدالله با انگیزه ای که اعضای شورا در مدیران شهرداری ایجاد کردند پروژه هایی افتتاح شده که در ۳۰ سال اخیر این کارها در شهر آمل انجام نشده است .
وی خاطرنشان کرد : بنده موظفم در جهت تنویر افکار عمومی پاسخگو باشم چون امانت دار هستم و وظیفه ام پاسخگویی است .
شهردار آمل با بیان اینکه مدیری که تنها درآمد آن از محل شهرداری است نباید دغدغه هزینه معاش داشته باشد تصریح کرد : مدیران من نیز باید پاسخگو باشند ، من اجازه نمی دهم که مدیران من پشت میز بنشینند و پاسخگو نباشند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.