پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیانیه بسیج دانشجویی استان مازندران پیرامون قرارداد کاپیتولاسیون+ متن بیانیه
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران بیانیه خود را پیرامون قرارداد کاپیتولاسیون منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران  بیانیه خود را پیرامون قرارداد کاپیتولاسیون  منتشر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا ملت ایران می داند که مجلس به پیشنهاد دولت سند بردگی ملت ایران را امضا کرد؟…. سند وحشی بودن ملت مسلمان را به آمریکا داد…. قلم سیاه کشید بر جمع مفاخر اسلامی و ملی ما… اهانت به ارتش محترم ایران و صاحب منصبان و درجه داران نمود… حیثیت دادگاههای ایران را پایمال کرد.
بخشی از سخنرانی افشاگرانه امام خمینی (ره) علیه کاپیتولاسیون

چهارم آبان ١٣۴٣ روزی است که بنیانگذار کبیر انقلاب تمام قد و با شجاعتی حسینی و سخنوری و افشاگری زینبی در مقابل تحقیر ملت مسلمان ایران توسط آمریکا و رژیم مزدور پهلوی ایستاد و بدون هیچ واهمه ای سیاست خصمانه و سلطه طلب آمریکا را که سال ها برای تحققش در ایران برنامه چیده بود آشکار کرد و به گوش ملت بیدار ایران رساند.
لایحه کاپیتولاسیون از آنجا برای آمریکایی ها حائز اهمیت بود که نه تنها چند ده هزار شهروندش در مصونیت کامل از دادگاه ها و پلیس ایران بودند، که به دلیل آزادی عمل مستشاران و دیپلمات های آمریکایی هم فرصت کسب امتیازات بالقوه تجاری و مالی را برای آنها و دولت آمریکا به وجود می آورد و هم آنها زمینه تثبیت حضور آمریکا در ایران را با جاسوسی و نظارت سیاسی اجتماعی در ایران فراهم می کردند.
افشاگری و شجاعت امام از تحقق این اهداف شوم آمریکا و استمرار تحقیر اسلام و ایران، غارت بیت المال و تثبیت حضور آمریکایی ها جلوگیری کرد و نیز چهره ذلت پذیر و مزدور رژیم پهلوی را بیش از پیش نمایان کرد.
اما کاپیتولاسیون و مخالفت و ایستادگی امام بزرگوار ملت درس بزرگی را پیش روی ما نهاده است که هر گاه هر قرارداد، هر سیاست و یا قانونی در مقابل امنیت و عزت ملی، اقتصاد ملی و نیز شرف اسلامی ایرانی است، با نهایت شجاعت و خداباوری و با اعتماد به مردم ایران اسلامی در مقابل آن بایستیم و از متضرر شدن کشور اسلامی جلوگیری کنیم. کاپیتولاسیون یک قرارداد سیاسی با رویکردهای چندگانه بوده است اما اگر نیک بنگریم در هر زمانی قرارداد هایی منعقد می شوند که مانند آن در جهت سیاست های بیگانگان هستند و عزت و امنیت ملی، اقتدار ملی و نظامی، توسعه اقتصادی و توان رقابت تولیدی کشور، استقلال و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران را دانسته یا نادانسته نشانه گرفته اند. و از این روی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران ضمن گرامیداشت سالروز اعتراض دلیرانه و حکیمانه امام خمینی (ره) به قانون استعماری کاپیتولاسیون، به تمام امت انقلابی ایران و تمام دغدغه مندان انقلاب اسلامی و کشور ایران یادآور می شود اگر خودباوری و عزت ملی را در تصمیمات و رویکردهای اجتماعی، فردی، سیاسی و فرهنگی خود مورد توجه قرار ندهیم دیگر مستکبران و ظالمان جهانی قصد خواهند کرد قراردادهای نگنین علیه ملت ایران را تحمیل کنند. اما ملت انقلابی و سلطه ناپذیر ایرانی همواره بیدار است و شرف ایرانی اسلامی، اقتصاد و امنیت ملی و استقلال کشور را همواره به خاطر خواهد داشت ان شاءالله.

والسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.