پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده سپاه آمل در نشست خبری رزمایش آبان 95 مطرح کرد;
آمل قرارگاه استانی رزمایش رزم در جنگل است/۲۱۰۰ نفر از بسیجیان آمل در رزمایش حضور خواهند داشت
فرمانده سپاه آمل در نشست خبری رزمایش آبان ماه 95 در آمل گفت: رزمایش رزم در جنگل با حضور 2 گردان در تاریخ 6 الی هفت آبان ماه در بلیران و رزمایش کوی و برزن در 13 الی 14 آبان ماه 95 در بلوار ولایت آمل برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام و المسلمین حسین محمدیان بیان کرد: برنامه های سپاه دارای ابعاد اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و .. است که از جمله این برنامه ها می توان به رزمایش هایی که در کشور به صورت کلان و در شهرستانها به صورت جز برگزار می شود اشاره کرد.

وی ادامه داد: رزمایش ها در کشورمان دارای اهداف جهانی و بین المللی هستند و مهمترین هدف رزمایش تزریق تجربیات ۸ سال دفاع مقدس در بدنه نسل جدید است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل تاکید کرد: اصلی ترین دستاورد سپاه شکست مکرر دشمنان اسلام از جمله داعش و استکبار جهانی در برابر دولت سوریه و عراق و … است که نشان می دهد حضور پررنگ سپاه جهت آماده سازی نیروهای این کشورها در مبارزه با داعش و کشورهای غربی چه تاثیر پررنگی دارد .

وی در ادامه صحبت هایش گفت: جوانان امروز با هدایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای توانسته اند زنجیرهای مخوف استکبار جهانی را در بند کشیدن مظلومان جهان پاره کنند و نشان دادند دشمنان ایران و اسلام نمی توانند با کشورمان و هر کشوری که از حمایت ایران برخوردار است ، وارد ستیز شوند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین محمدیان در پایان تصریح کرد: دشمن به دنبال فضای خالی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای تهاجم و نفوذ است که در این مورد رهبر عزیزمان چندین بار هشدار دادند و خوشبختانه ملت بزرگ ایران با حضور در صحنه های سرنوشت ساز تا به حال این اجازه را به دشمنان ندادند و نخواهند داد.

در ادامه این نشست فرمانده سپاه ناحیه آمل بیان کرد: بسیج با نگاه مدبرانه و تفکر زیبای امام خمینی (ره) شکل گرفت و باعث انقلابی بزرگ در جهان شد همانگونه که در حال حاضر شاهد این هستیم که در عراق و سوریه بسیج مردمی سبب دفع حملات دشمنان و دفاع جانانه در مقابل آنها شده است.

وی تصریح کرد: برای انجام ماموریت ها و آمادگی بسیجیان برای دفاع از کشور هر ساله  فعالیت های رزمی مختلفی انجام می شود که یکی از آنها رزمایش است.

سرهنگ حکمت داجلیری در ادامه گفت: رزمایش آبان ۹۵ در آمل با حضور ۳ گردان امام حسین (ع )،عاشورا و بیت المقدس برای برادران و ۲ گردان کوثر و الزهرا برای خواهران برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اهداف برگزاری رزمایش اذعان داشت: آمادگی رزم در مردم و تقویت بازدارندگی که دشمن چشم طمع را از ایران بردارد و مواردی مثل کسترش حضور مردمی، تعمیق فرهنگ بسیجی و غیره از اهداف برگزاری این رزمایش است.

فرمانده سپاه آمل در خصوص زمان برگزاری رزمایش گفت: رزمایش رزم در جنگل با حضور ۲ گردان در تاریخ ۶ الی هفت آبان ماه در منطقه جنگلی بلیران و رزمایش کوی و برزن در ۱۳ الی ۱۴ آبان ماه ۹۵ در بلوار ولایت آمل برگزار می شود.

سرهنگ داجلیری درباره تعداد افراد شرکت کننده در این رزمایش گفت: در این رزمایش ۱۹۶۸ نفر از بسیجیان شهرستان آمل شرکت خواهند داشت که به همراه کادر پشتیبان کننده این تعداد به ۲۱۰۰ نفر خواهد رسید .

این مقام مسئول در خصوص چگونگی برگزاری این رزمایش در استان مازندران نیز گفت: در آبان ماه ۳ نوع رزمایش در استان مازندران برگزار می شود که رزم در ساحل یکی از آنها است که در بابلسر اجرا خواهد داشت و رزمایش بعدی رزم در کوی و برزن است که در شهرستان ساری برگزار می شود و سومین رزمایش که رزم در جنگل است در آمل برگزار خواهد شد که یکی از دلایل آن وجود جنگل های انبوه و تجربه ای که شهرستان آمل در رزمایش سال ۹۴ داشت، مربوط می شود.

سرهنگ داجلیری در پایان از تمامی ادارات و دستگاههایی که در انجام این رزمایش همکاری خواهند داشت، تشکر و قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. یاعلی گفت:

    ممنون از اطلاع رسانی به موقع…
    خداقوت

  2. موسوی گفت:

    ایول مازندرانه که داره خودشو به عنوان یک قطب رسانه ای در استان مازندران مطرح میکنه و اطلاع رسانی خوبی داره و کلا به مجموعه مازندرانه بابت کار درستشون تبریک میگم

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.