پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده مرزبانی کشور: درحال رصد لحظه به لحظه تروریست‎ها هستیم/ تجهیز هنگ‎ مرزی ایران – افغانستان به سیستم‎های اُپتیکی، پایش هوایی و یگان‎های زرهی
فرمانده مرزبانی کشور گفت: هنگ های مرزی استان خراسان رضوی به سیستمهای پایش هوایی وخودروهای زرهی مجهزمی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی کشور در حاشیه بازدید کامل دیروز خود از مرز ایران و افغانستان ضمن بیان اینکه روحیه مرزبانان بالا و با انگیزه بالا مرزها درحال کنترل است. گفت: امکانات فنی و تحریکی و اپتیکی مناسبی را به هنگ تایباد داده ایم و سیستمهای پایش هوایی بزودی مجهزمی شود و خوروهای زرهی نیز ازجمله امکاناتی است که به هنگ های مرزی استان تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: استان خراسان رضوی با سه هنگ مرزی خود ۸۳۵کیلومتر از مرز را تحت نظردارد. از جمله هنگ مرزی تایباد با زیرساختهای لازم امنیت کامل را ایجاد و نیروهای آمادگی مطلوب و اشراف اطلاعاتی لازم را دارند.

وی با تاکید به اینکه هوشیاری مرزبانان باعث شده تا جلوی ورود مواد مخدر به کشور گرفته شود، افزود: علی رغم اینکه مرزبانان افغان در کنترل ترددهای غیر مجاز وکنترل موادمخدر درمرزها کارهای خوبی داشته اند باز هم انتظارداریم که مرزبانی افغانستان درکنترل تریلرهای ترانزیت هم حساسیت لازم را داشته باشند.

سردار رضایی با بیان اینکه ساختارهنگ مرزی تایباد ارتقا خواهد یافت، گفت: درجهان اسلام استکبار فتنه ای ایجاد کرد و کشورهای همسایه ما را با مشکل نا امنی مواجه کرده است که این فتنه استکباری با هدف امنیت اسراییل این کار را انجام می دهند.

وی ادامه داد: ما بعنوان مرزبانان این توطئه را رصد می کنیم در دو سوی مرز جلسات مشترکی داشته ایم، اجلاسهای مشترکی برای هماهنگی با کشورهای همسایه برگزار می کنیم که اخیرا اجلاس مشترکی با کشور عراق داشته ایم و برای کنترل مرزها و امنیت پایدار با مرزبانان کشورهای مجاور هماهنگی های لازم را داریم.

وی اضافه کرد: بمنظور ایجاد امنیت درکشورعراق برای زائرین امام حسین نیز تعاملاتی را داشته ایم و مرزهای عراق را بصورت لحظه ای با طرف عراقی کنترل می کنیم.

وی در پایان بیان کرد: تقویت اقتصاد مقاومتی نیز از برنامه های مهم مرزبانی کشور است.

حاشیه بازدید یک روزه از مرز ایران و افغانستان در محدوده شهرستان تایباد:
فرمانده مرزبانی کشور علاوه بر بازدید از مرزها و آشنایی با توان رزمندی و مهندسی مرزبانان کشور، ازنمایشگاه کشفیات هنگ مرزی که درمحل مهمانسرای هنگ مرزی تایباد بود بازدید نمود و با جدید ترین کشفیات که شامل کشفیات انواع موادمخدر و وسایل ارتباطی قاچاق فروشان و نحوه جاسازی مواد در خودرهای مختلف وکشف انواع سلاحهای جنگی از قاچاقچیان بازدید کرد.

فرمانده مرزبانی کشور حسینیه و نمازخانه هنگ مرزی تایباد را با حضور مسئولین افتتاح کرد.

لازم به ذکر است فرمانده مرزبانی کشور امروز در مرزبانی استان خراسان نشست برنامه ریزی وهماهنگی خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.