پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کارگروه تحولات منطقه مازندرانه منتشر کرد;
حمله داعش به مراکز امنیتی و نیروگاه برق استان کرکوک/ چهار ایرانی به شهادت رسیدند
چهار تکنسین ایرانی در حمله داعش به نیروگاه برق این شهر به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عبدالله نورالدین الصالحی شهردار الدبس در شمال غرب کرکوک به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد داعش به نیروگاه برق این شهر که راه اندازی آن را یک شرکت ایرانی به عهده داشت، حمله کرده است. وی افزود سه عامل انتحاری در ساعت ۶ صبح امروز جمعه به این نیروگاه حمله کردند که در این حمله ۱۲ کارمند عراقی و ۴ تکنسین ایرانی کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری العالم این تروریست های انتحاری هنگام حمله به نیروگاه برق مسلح بوده و تیراندازی میکردند.

پایگاه السومریه عراق در این رابطه نوشت کمیته امنیتی استان کرکوک امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: برای زمینه سازی اقدام دستگاه های امنیتی جهت انجام مسوولیت هایشان و تامین امنیت مردم کرکوک، آمد و رفت شهروندان وخودروها در این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

همچنین طبق گزارش ها یک منبع امنیتی فاش کرد چند فرد مسلح به ساختمان سابق اداره کل پلیس کرکوک در مرکز این شهر حمله کرده و با پلیس درگیر شدند. این منبع افزود شمار دیگری از این تروریستها نیز به یک ساختمان امنیتی در محله ۹۰ در مرکز کرکوک حمله و اقدام به تیراندازی و پرتاب نارنجک به سمت این ساختمان کردند. به گفته این منبع که خواست نامش فاش نشود عناصر مسلح وابسته به داعش همچنین به دو مرکز پلیس در محله های حزیران و دمیر واقع در جنوب کرکوک حمله کردند. طبق گفته این منبع خبری همه ی این حملات ناکام ماند و عامل انتحاری محبور شد خود را بیرون از این ساختمانها منفجر کند.

همچنین نیروهای امنیتی استان کرکوک با بیان اینکه وضعیت امنیتی شهر کرکوک در کنترل کامل است از کشته شدن ۵ عامل انتحاری در این شهر خبر دادند

گروه تروریستی داعش که مسوولیت این حمله را به عهده گرفته در پی عملیات بزرگ آزلد سازی موصل از دست عناصر داعش و شکست پی در پی خود دست به انجام این حملات زدند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.