پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در اقدامی جدید توسط مازندرانه صورت گرفت;
مجموعه مثل های قرآنی سوره بقره
در اقدامی جدید پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه در نظر دارد مجموعه مثل های قرآنی را از سوره های قرآن کریم بصورت سلسله وار در سایت قرار دهد و در همین راستا از دومین سوره قرآن سوره بقره آغاز کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در اقدامی جدید پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه در نظر دارد مجموعه مثل های قرآنی را از سوره های قرآن کریم بصورت سلسله وار در سایت قرار دهد و در همین راستا از دومین سوره قرآن سوره بقره آغاز کردیم.
سوره بقره آیات ۸ الی ۲۰:
گروهی از مردم گویند ما ایمان آورده ایم؛به خدا و روز قیامت حال آن که ایمان نیاورده اند.فریب دهند خدا واهل ایمان را وحال آن که فریب ندهند مگر خود را و این ندانند.
در دل های ایشان بیماری است خدا بیفزاید آن را و برای آن ها است عذابی دردناک به سبب آن که دروغ می گویند.
وقتی گفته می شود برای آن ها که فساد در زمین نکنید گویند:ما کار به صلاح کنیم.آگاه باشید مفسدند ولی خود ندانند و چون گویند به ایشان ایمان آورید همان طور که دیگران ایمان آوردند گویند چگونه ایمان آوریم مانند بی خردان،آگاه باشید که ایشان بی خردند ولی نمی دانند.و چون به اهل ایمان برسند گویند:ما ایمان آورده ایم و وقتی خلوت با شیاطین نمایند؛  گویند: ما باشماییم.نیست جز آن که مسخره می کنند و خدا استهزا کند به ایشان و به آن ها مهلت دهد و حیران باشند.
آن های کسانی هستند که گمراهی را بر راه راست خریدند پس تجارت ایشان سود نکرد و هدایت یافته نیستند.
مثل ایشان مانند کسی است که آتش بیفروزد و وقتی پیرامونش را روشن کند، خدا روشنی را ببرد و ایشان را در تاریکی که هیچ نبینند رها کند.
آن ها کر و گنگ و کور هستند و از زلالت برنمی گردند.
یا مثل آنان چون کسانی است که در بارانی تند که در آن تاریکی رعد و برق است؛ انگشت های خود را در گوش هایشان بخاطر صاعقه و ترس از مرگ می نهند و خدا بر کفار احاطه دارد.
نزدیک است که برق روشنی چشم های آن ها را ببرد؛ هرگاه روشنی ببینند در او می روند و چون تاریک شود بایستند و اگر خدا می خواست شنیدنی و دیدنی آن ها را ببرد  که خداوند بر همه چیز توانا است.
آیه ۲۶:
و خدا را ملاحظه از آن نیست که به پشه و چیزی بزرگ تر از آن مثل زند.پس آن هایی که به خدا ایمان آوردند می دانند که آن مثل از جانب او است و اما آن هایی که کافر می گویند خدا را از این مثل چه مقصود است؟
با آن مثل بسیاری را گمراه می کند و بسیاری را هدایت می کند و جز فاسقان را گمراه نمی کند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.