پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اشک و ماتم عزای سید الشهدا ایران اسلامی را فراگرفت/ عزاداری سراسری مردم کشور در عاشورای حسینی
هیأت‌های مذهبی و مردم عزادار ظهر امروز شور و شعور حسینی را در هم آمیختند و به پیروی از امام و مقتدای خویش، فریضه الهی نماز را به جا آوردند و پس از آن دوباره به عزاداری پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ایران اسلامی که این روزها در ماتم حسین فاطمه(س) یکپارچه سیاهپوش است، در عاشورای سید و سالار شهیدان علاوه بر عزاداری و سوگواری و اطعام و پخش نذری، یاد و خاطره «إنّی اُحبّ الصلوه» حضرت اباعبدالله را گرامی داشت و نماز باشکوه ظهر عاشورا را در نقاط مختلف کشور به جماعت برپا کرد.

هیأت‌های مذهبی و مردم عزادار ظهر امروز شور و شعور حسینی را در هم آمیختند و به پیروی از امام و مقتدای خویش، فریضه الهی نماز را به جا آوردند و پس از آن دوباره به عزاداری پرداختند.

عزاداری پایتخت تاریخ و تمدن ایران در ماتم شهادت سالارشهیدان

دسته‌های عزاداری و هیئت‌های مذهبی شهر ملایر بار دیگر در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش همه باهم فریاد یا حسین سر دادند.

دسته‌های عزاداری با حضور در خیابان‌های مختلف شهر بار دیگر نشان دادند که برای شهادت امام حسین (ع)، حرارتی در دل‌های مؤمنان عاشق وجود دارد که تا ابد، سرد شدنی نیست.

بوی اسفند و صدای طبل و سنج در سراسر شهر پیچیده شده و عزاداران حسینی ثابت کردند که حسین جاودانه است و این یزیدیان و مستکبران بوده که فانی و فراموش‌شدنی هستند.

و نماز ظهر عاشورا وقت به پیروی از امام حسین در ظهر عاشورای ۶۱ پایان‌بخش مراسم صبح امروز عزاداری برای سرور و سالار شهیدان بود و مردم بار دیگر ثابت کردند که اقامه نماز اول وقت در ظهر عاشورا بزرگ‌ترین نشان عزاداری بر شهید نماز حضرت امام حسین(ع) است.

شهرستان رزن

شهرستان رزن نیز همچون سراسر کشور با پشت سر گذاشتن هفت روز عزاداری های پرشور به تاسوعا و عاشورای حسینی رسیده است.

از جای جای شهرستان خبر می رسد شور و شعور حسینی در سطح شهرستان رزن در عاشورای حسینی  زائید الوصف است.

دسته جات عزاداری و هیئات در نظم مسکونی خاص با حضور در امام زادگان،بقاع متبرکه،مزار شهدا و مساجد و تکایا در حال ابراز ارادت خود به سید و سالار شهیدان هستند.

فرماندار رزن در گفت و گو با صبح رزن با بیان اینکه شاهد کیفی تر شدن عزاداری ها در شهرستان هستیم گفت:شور و حال خاصی در ایام عاشورا و تاسوعا در شهرستان در حال روی دادن است.

وی همچنین از انجام همه ی تمهیدات برای برگزاری مراسمی با شکوه در شان سرور آزادگان جهان در شهرستان خبر داد.

 

غلامی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از برگزاری نماز ظهر عاشورا در بیش از ۱۰۰ نقطه شهرستان گفت و افزود:به اذعان بسیاری شور و شعور در عزاداری های امسال متفاوت است.

زارعی رئیس میراث فرهنگی نیز از حضور نزدیک به چهل هزار مسافر در شهرستان به مناسبت  عاشورای حسینی خبر داد.

شهرستان تویسرکان:

هیئت های عزاداری شهرستان تویسرکان با دسته های عزاداری به سوگواری  سالارشهید واهل بیت(ع) آن حضرت به سوگ نشستند.

شهرستان همدان:

نسیم محرم بار دیگر پیکر مرده شهر را جان بخشید و شکوفه‌های شور و دلدادگی در عاشورا به ثمر نشست.

عاشورا آمد تا در زلال معصومانه‌اش، غبار گناه از تن بشوییم و از نو متولد شویم. عاشورا آمد تا تلنگری باشد به سوی بیداری و گشودن چشمان به دریچه‌های نور و روشنایی.

عاشورا با همه شور و شکوه و غربتش، یک‌بار دیگر آمد و دوباره همه شهر رخت عزا پوشید و در سوگ سید و سالار شهیدان زانوی غم بغل کرد.

عاشورا که شد همه در کنار هم، سیاه پوشیده و بر سر و سینه زدیم؛ نه برای حسین(ع) که برای غربت خود گریستیم. برای تنهایی خودمان و دور ماندن از روح عاشورا.

گریستیم و گفتیم: “یا لیتنا کنا معک”؛ کاش بودیم در کربلا با تو تا به مصاف تزویر و ریا می‌رفتیم، اما فراموش کردیم که اکنون نیز گرفتار گرداب دروغ و تزویر و ریا هستیم. فراموش کردیم که چشمانمان را به روی مظاهر دورنگی و گناه بستیم تا نبینیم و آسوده‌تر باشیم.

“لبیک یا حسین” گفتیم، اما امام زمان خود را تنها گذاشته و سرگرم کارهای روزمره شدیم؛ کارهایی همه از جنس دنیا…!

گفتیم آقا باید خودش بیاید تا همه چیز درست شود؛ ما فقط باید دعا کنیم!” اللهم عجل لولیک الفرج”! و فراموش کردیم که تا گام برنداریم؛ ظهور میسر نخواهد شد.

با ترویج و نهادینه کردن فریضه مهم نماز در جامعه می توان الگوی درست ومناسبی را به جامعه ارایه داد.

نماز ابزار مهم و تعالی بخش برای جامعه است که می تواند جامعه را در عرصه های مختلف رشد دهد و شکوفا کند.

شهرستان کبودرآهنگ:

شهرستان قهاوند:

رنگ و بوی عاشورایی در سیستان و بلوچستان 

انتظار سوگواران پایان یافت و عاشورا از راه رسید. مردم عزادار در سراسر سیستان و بلوچستان که تا پاسی از شب با حضور در مراسم‌های عزاداری نوای «امشبی را شه دین در حرمش مهمان است…مکن ای صبح طلوع» را سر داده بودند از نخستین ساعات صبح عاشورای سال ۱۴۳۷ هجری قمری خود را آماده کردند تا باری دیگر با حسین(ع) اسوه ایثار، تقوا، شهادت و شهامت وداع کنند و در سوگ او و ۷۲ یارش که مظلومانه به شهادت رسیدند، خون گریه کنند.
امروز تمام معابر عمومی منتهی به گلزار های شهدا با فریادهای «یا حسین» و «یا ابوالفضل» سوگواران، رنگ و بوی عاشورایی دارد و عزاداران در شهادت سید و سالار شهیدان جهان بر سر و سینه می‌زنند.
امروز و در عاشورای حسینی (ع) سیستان و بلوچستان صحنه نمایش عشق و ارادت به سیدالشهدا (ع) و اهل بیت ایشان است.
دسته‌های عزاداری در قالب هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن از دقایقی پیش چون سیل روانه خیابان‌های شهر شدند و با دلی خونین و بغضی در گلو در سوگ سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.
امروز و در روز حسین(ع)، همه زینب(س) می‌شوند تا رسالت نگهبان نبوی بر زمین نماند.
آری امروز همه به صحنه آمدند تا بگویند اگر آن زمان نبودند که به یاری امام حسین (ع) و یارانش بشتابند، امروز راه آنها را ادامه داده و پرچم حسینی را همیشه بر افراشته خواهند داشت.

عزاداری مردم مازنداران در سراسر استان

استان قم؛

قم درعزای “ابا عبدالله حسین” گریست/عزاداری و ماتم مردم قم در روز عاشورای حسینی+تصاویر

شهر مقدس قم مانند همه شهرهای کشور و جهان اسلام در روزعاشورا سیاه پوش شد مردم ولایی شهر مقدس قم و زائران  که از راههای دور و نزدیک به شهر کریمه اهل بیت(ع) سفر کرده بودند  در عاشورای حسینی با اقامه عزای سالار شهیدان ، عشق و ارادت بی مثال خویش در دستگاه سیدالشهدا(ع) را به جهانیان نشان دادند.

در شهر مقدس قم عاشورای حسینی رنگ و بوی متفاوتی داشت دسته های عزاداری در قم گلچینی از همه سنت ها و ارادت ها به ساحت قدسی اباعبدالله (ع) بود.

از صبح روز عاشورای ۹۵ دسته جات عزاداری شهر مقدس قم و دیگر شهرهای ایران اسلامی با گذر از خیابان های مرکزی شهر، خود را به حرم مطهر فاطمه معصومه(س) رسانده و با سوگواری و اشک ماتم در محضر گرامی دُخت موسی بن جعفر(ع)، مصیبت شهادت مظلومانه جد غریبشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت و تعزیت گفتند.

امروز جای جای شهر قم مانند همه شهرهای کشور شور و غوغایی دیگر را نظاره گراست و البته میزان الحراره این عشق و شور وصف ناپذیر کربلای معلی است که تصاویر تلویزیونی گواه آن است که دل هر شیعه و محبی آن جا لانه کرده است.

حرکت دسته جات عزاداری و هیئت های سینه زنی و زنجیر زنی که با علائم و پرچم های عزاداری در خیابان های شهر مقدس قم از جمله اطراف حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران که نشان از ارادت مردم به امام حسین(ع) و قیام عاشورا بود شوری برپا کرد و این سروده محتشم “بازاین چه شورش است که در خلق عالم است  باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است” را عینیت بخشید.

مسجد مقدس جمکران، امامزادگان و بقاع متبرکه، تکایا و مساجد، دفتر مقام معظم رهبری در قم و دفاتر و بیوت مراجع تقلید نیز میزبان دلسوختگان شهدای کربلا بود مردم با برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری عاشورای حسینی ، ندای هل من ناصر امام شهیدشان را لبیک گفتند و امروز حسین بن علی (ع) محور وحدت نه تنها عام شیعه بلکه تمام آزادی خواهان جهان شد.

در این روز پرغوغا مداحان و وعاظ اهل بیت(ع) همچون سنوات قبل به اجرای برنامه سخنرانی و مرثیه سرایی در دفتر مراجع عظام تقلید و نیز دفتر مقام معظم رهبری در قم پرداختند و پس از عزاداری ، نماز جماعت ظهر و عصر با شکوه هر چه بیشتری در این دفاتر و همچنین خیابان های اطراف آن ها برگزار شد.

هنگام اذان ظهر عاشورا دسته جات عزاداری مانند سال های گذشته هر جایی که حضور داشتند نماز را اقامه کردند و باشکوه ترین نماز ظهر عاشورا در قم در حرم کریمه اهل بیت(ع) به امامت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی اقامه شد و پس از انجام این فریضه که در کانون محوری اعتقادات شیعه و تاکیدات سیره حسینی قرار دارد، هیئات عزاداری کماکان به عزاداری خود در صحن های حرم مطهر و خیابان های مرکز شهر قم ادامه دادند و نشان دادند عزای حسین در عاشورا پایان ناپذیر است.

گزارش تصویری؛

دسته جات عزاداری مردم قم در روز عاشورای حسینی از جای جای شهر قم به سمت حرم حضرت معصومه(س) حرکت کرده و در جوار کریمه اهل بیت(ع) به عزاداری پرد

استان البرز؛

استان البرز یکپارچه عزادار حسینی در روز عاشورا شد/ اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان + تصاویر

همزمان با روز عاشورا مردم عزادار و محبین اهل بیت در سراسر استان البرز از ساعات اولیه صبح امروز (چهارشنبه) مراسم با شکوهی از عزاداری حسینی را به نمایش گذاشتند.
در ادامه این عزاداری نماز ظهر عاشورا در امام زاده محمد(ع) و امامزاده طاهر(ع) کرج همزمان با شهرها و روستاهای سراسر استان البرز با شکوه هرچه تمامتر توسط عزاداران حسینی برگزار شد.
این گردهمایی عاشورایی صحنه های زیبایی را ماندگار کرد که یادآور فدا نمودن خویشتن خویش حسین(ع) در پیشگاه با عظمت باری تعالی است و نمازگزاران اینگونه به اقتدا از نماز سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش شکوه آفرین خطه البرز شدند.

کرج یکپارچه عاشورایی شد+ تصاویر

مراسم عاشورای حسینی در سراسر شهر کرج برگزار شد. تصاویر زیر مربوط به عزاداری در منطقه میدان شهدا تا بارگاه مقدس امامزاده حسن علیه السلام می باشد. که در ادامه مشاهده می کنید:

اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان البرز توسط عزاداران حسینی+ تصاویر

نماز ظهر عاشورا در سراسر شهرها و روستاهای استان البرز توسط عزاداران حسینی برپا و صحنه های زیبای بندگی به اقتدا از سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش با شکوه هرچه تمامتر در این خطه ماندگار شد.

تصاویر مربوط به نماز عزاداران حسینی در امام زاده عبدالله(ع) استان البرز همزمان با ظهر عاشورا:

کرج یکپارچه حسینیه عزاداری شد+ تصاویر

همزمان با روز عاشورا مردم عزادار و محبین اهل بیت در سراسر استان البرز مراسم با شکوهی از عزاداری حسینی را به نمایش گذاشتند.در ادامه تصاویر این عزاداری را در منطقه حصارک شهر کرج مشاهده می کنید:

نمازباشکوه ظهر عاشورا در فردیس توسط عزادارن حسینی اقامه شد + عکس

به نقل از فردیسان، نماز ظهر عاشورا به امامت حجت الاسلام ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس با شکوه هر چه تمام تر توسط مردم عزادار  حسینی در میدان اصلی شهرک وحدت اقامه شد.

امام جمعه شهرستان فردیس در این مراسم  با تاکید بر معرفت افزایی و بصیرت افزایی در عزاداری های سید و سالار شهیدان گفت: آن چه که باعث شد ۵۰ سال بعد از نهضت پیامبر، مردم از فرهنگ اسلامی دور شوند و راه بر حسین ببندند وشمشیر بر نوه ی پیامبر بکشند در حالی که همه داعیه ی دین داری داشتند نداشتن  معرفت و بصیرت دینی بود.

وی در ادامه فراموش کردن امر به معروف  و نهی از منکر را توسط خواص جامعه یکی از علت های شکل گیری مصیبت کربلا خواند و گفت: امروز وظیفه ی ما این است که پشت ولایت فقیه حرکت کنیم و هر دولتی که بر روی کار آمد اگر به مصالح نظام  جمهوری اسلامی و طبق فرمایشات رهبری حرکت کرد حمایت نماییم و اگر  دولت  خلاف منویات رهبری و مصالح کشور حرکت کرد  بابد پند و نصیحت داد که مبادا صف خود ر از صف مردم جدا کنند.

حجت الاسلام ایمانی در پایان خاطر نشان کرد: امروز دشمنان جنگ احزاب را به راه انداختند و عریان به صحنه آمده اند در حالی که  حزب الله لبنان و جنبش انصار الله و کسانی که در برابر آمریکا ایستادند را تروریست می خوانند خود  سالهاست که مردم مظلوم  سوریه و یمن را به خاک و خون کشیده اند و روزی فرا خواهد رسید که با ندای “لبیک یا حسین ” دشمنان اسلام را خوار و ذلیل خواهیم کرد.

مردم عزادار شهرستان فردیس با حضور خود در نماز ظهر عاشورا اقتدار شیعه را در چشم جهانیان به نمایش گذاشتند و به اقتدای سید و سالار شهیدان نماز عشق اقامه کردند.

مراسم تعزیه خوانی در مهرشهر کرج+تصاویر

تعزیه خوانی همزمان با روز عاشورا مراسم تعزیه خوانی در مهر شهر کرج برگزار شد که در ادامه تصاویر مربوط به آن را مشاهده می کنید:

عبور “کاروان نمایشی غربت عشق” در کرج+تصاویر

در روز عاشورای حسینی کاروان غربت عشق در کرج براه افتاد.

اقامه شور حسینی در ماهدشت و محمدشهر/تصاویر

امروز اقشار مختلف ساکن در محمدشهر و ماهدشت دوشادوش یکدیگر ، شور و شعور حسینی را در روز عاشورا به نمایش گذاشتند.
به نقل از البرز ۲۴ مردم مهرشهر کرج همزمان با سراسر کشور پس از عزاداری و نشان دادن ارادت خود به ساحت مقدس امام حسین(ع)، با طنین انداز شدن اذان ظهر به نماز جماعت ایستادند.

436457568

5475685678

 

345346457567

 

455555555555555555555555

5555555555555555555555555555555555555555

 

سوگواری مردم نظرآباد در عاشورای حسینی + تصاویر

مردم نظرآباد در تاسوعا و عاشورای حسینی را به احترام عزای امام حسین(ع) و واقعه کربلا با هیاتهای سینه زنی  به خیابانهای اصلی شهر آمدند و تا گلزار شهدا به عزاداری پرداختند و نماز ظهر عاشورا در جای جای شهرستان برپا شد.

شهرستان نظرآباد نیز همچون تمام شهرهای کشور که هرکدام به نحوی و طبق آداب و رسوم های مختص خودشان سعی در برگزاری هرچه بهتر و کاملتر عزای سیدالشهدا در روز عاشورا را دارند با برگزاری مراسمات ویژه ی این روز نظیر حرکت دسته های عزاداری کلیه هیئات شهرستان به سمت مزار شهدا، تعزیه خوانی در شهر تنکمان، پخش نذورات، سینه زنی، ذبح و قربانی کردن دام در مقابل دسته ها، پخت چندین تن آش ، عزاداری خاص آذری زبان های محله رسالت و بازسازی واقعه عاشورا و آتش زدن خیمه ها به عزای حسین (ع) می نشینند.

گفتنی است تمام مردم که در این دهه به عزاداری پرداخته اند پس از غروب روز عاشورا مراسم شام غریبان و روشن کردن شمع در مساجد را برگزار می نمایند که معتقدند اگر در طی مراسم عزاداری در شام غریبان شمعی کاملا سوخته و به اتمام برسد تا عاشورای سال آتی به حاجت خود خواهند رسید که اگر چنین شود در شامگاه عاشورای سال بعد چند بسته شمع را به عنوان نذری در مسجد پخش می نمایند.

 

img_20161016_140704

 

img_20161016_140504

img_20161016_140509

img_20161016_140552

 

استان هرمزگان؛

نمایش وحدت شیعیان و اهل تسنن هرمزگان/ اقامه نماز ظهر عاشورا در سراسر استان هرمزگان+ تصاویر

همزمان با  کل کشور، هرمزگانی ها هم در سراسر استان نماز ظهر عاشورا را اقامه نمودندو حضور برادران و خواهران اهل تسنن نیز در شهرستان های سنی نشین هرمزگانی در کنار شیعیان، از نکات حائز اهمیت نماز ظهر عاشورا در هرمزگان بود.

در ادامه به گوشه ای از این نمایش وحدت که به دست شیعه و سنی هرمزگانی رقم خورد می پردازیم.

 

 

 

اقامه نماز ظهر عاشورا در بندرعباس

 

 

اقامه نماز ظهر عاشورا در جزیره ابوموسی

 

اقامه نماط ظهر عاشورا در بندر کوهستک

اقامه نماز ظهر عاشورا در جزیره کیش

اقامه نماز ظهر عاشورا در رودان

اقامه نماز ظهر عاشورا در سیریک

استان فارس؛

مردم عاشق و دلسوخته اباعبدالله در استان فارس  در روز عاشورا فریاد مظلومیت سیدالشهدا (ع) را سردادند و با حضور خود به یزیدیان زمان ثابت کردند که مانند همان یاران سیدالشهدا در دفاع از نظام و انقلاب ایستاده اند.

شیراز

 

بوانات

 

نور اباد

داراب

خنج

فراشبند

کازرون

ارسنجان

خرامه

http://sedaykherameh.ir/files/images/95-Mehr/21%20nemaz%20zohr/21%20mehr%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2%20%D8%B8%D9%87%D8%B1%20%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%20%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%87%207.jpg

http://sedaykherameh.ir/files/images/95-Mehr/21%20nemaz%20zohr/21%20mehr%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2%20%D8%B8%D9%87%D8%B1%20%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%20%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%87%20991.jpg

سروستان

پاسارگاد

نی ریز

خرمبید

سپیدان

اباده


تجمع عاشورائیان در چهارمحال و بختیاری به روایت تصویر

 

مردم شهیدپرور و ولایت مدار چهارمحال و بختیاری امروز  با حضور در مراسم تجمع عاشورائیان عشق و ارادت خود را نسبت به امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان ابراز داشتند.

 

تجمع عاشورائیان در شهرکرد

 

بروجن سوگوار عزای عاشورا شد

 

صبح امروز همزمان با عاشورای حسینی هیئت‌های مذهبی و اقشار مختلف مردم شهر بروجن با حضور گسترده در خیابان طالقانی و تجمع در میدان شهید ناغانی در اندوه شهادت سالار شهیدان و یاران باوفایش به عزاداری پرداختند.

هیئت‌های عزاداری از نقاط مختلف شهر، سوگوار و سیاه‌پوش در خیابان طالقانی به هم پیوستند و مراسم عاشورای حسینی را برگزار کردند.

صدها نفر از مردم بروجن در این تجمع با سینه‌زنی، مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی ارادت خود را به خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) همچون سال‌های گذشته نشان دادند.

در ادامه مراسم دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری با حرکت از میدان شهید ناغانی تا روضه‌الشهدا جلوه زیبایی از عشق و ارادت خود به سالارشهدا، مقام شهید و شهادت را به نمایش گذاشتند.

در پایان این تجمع باشکوه، عزاداران به یاد آخرین نماز سالار شهیدان نماز ظهر عاشورا را به امامت امام جمعه بروجن به جماعت اقامه کردند و نمایش شور و شعور حسینی خود را به اوج رساندند.

تجمع بزرگ عاشورائیان شهر اردل در امامزاده عزیز (ع)

 

به مناسبت عاشورای حسینی همه هیئت‌ها به آماده‌سازی هیئت خود برای حرکت به سوی امامزاده عزیز (ع) شهر اردل اقدام کرده و از مسیرهای گوناگونی که به این مکان مقدس متصل است، خود را برای سوگواری به این امامزاده مظلوم رساندند.

تمام خیابان‌های منتهی به امامزاده عزیز (ع) مملو از جمعیت دلسوخته در سوگ شهادت سومین امام شیعیان جهان حضرت امام حسین (ع) بود و در تمام این مسیرها ایستگاه‌های صلواتی برپا و با شربت و آب و چای از مردم عزادار و عاشوراییان تشنه لب به یاد شهیدان تشنه لب دشت کربلا پذیرایی شد.

از قدیم الایام امامزاده عزیز (ع) مرکز تجمع هیئت‌های مختلف عزادار در روز تاسوعا و عاشورا بوده است و این مراسم هرسال باشکوه بسیار خاص در این مکان مقدس برگزار می‌شود و امسال نیز این مراسم با حضور هیئت‌های مختلف و اجتماع پرشور مردم برگزار شد.

در برگزاری این مراسم پرشکوه، نیروهای نظامی و انتظامی نقش پررنگی داشتند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا این آئین در کمال امنیت و با آرامش خاطر عزادارن برگزار شود.

 

در این آیین معنوی عاشورا در لردگان هزاران نفر از عزاداران حسینی در قالب هیئات مذهبی با حضور دستجات سینه زنی و زنجیرزنی در غم سالار شهیدان و یاران با وفایش به عزاداری پرداختن و اشک غم ریختند.

 در این آیین مداحان اهل بیت (ع) به مرثیه سرایی پرداختند.

گفتنی است، جمعی دیگر از مردم متدین شهر لردگان در حاشیه های این آیین با پخش نذورات از عزاداران پذیرایی کردند.

 

عزاداری روز عاشورا در هفشجان

 

در روز عاشورای حسینی و شهادت سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش، مردم شهر هفشجان  به عزاداری پرداختند.

تصاویر زیر حزن و اندوه و سوگواری مردم ولایتمدار  هفشجان را  به نمایش گذاشته است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.