پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پیکر «شیخ الامرا» بر دوش فرماندهان تشییع شد
پیکر مرحوم سرلشکر محمد سلیمی با حضور جمع کثیری از فرماندهان نیروهای مسلح تشییع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پیکر امیر سرلشکر مرحوم محمد سلیمی فرمانده سابق کل ارتش صبح امروز ار مقابل مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح تشییع شد.

در این مراسم جمع کثیری از فرماندهان نظامی و مسئولان سیاسی از جمله سرلشکر فیروزآبادی، سرلشکر رضایی، سرلشکر رشید، سرلشکر صفوی، سرلشکر ایزدی، سرلشکر باقری، سرلشکر سعدی، دریابان شمخانی، سرلشکر جعفری، امیر پوردستان، امیر شاه صفی، حجت الاسلام آل هاشم، حجت الاسلام ناطق نوری، حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، غلامعلی حدادعادل حضور دارند.

قرار است پیکر امیر سلیمی در قطعه ۷۰ بهشت زهرا دفن شود.

به گزارش فارس، امیر سرلشکر محمد سلیمی فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از تحمل یک دوره بیماری عصر روز شنبه دهم بهمن ماه درگذشت.

امیر سلیمی یکی از قدیمی‌ترین فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در ایام دفاع مقدس مسئولیت هایی نظیر ریاست دفتر مشاوره نظامی امام خمینی(ره) و فرماندهی ستاد جنگ‌های نامنظم را برعهده داشت و در نبردهای متعددی ازجمله آزادسازی سوسنگرد نقش آفرینی کرد و بعدها مفتخر به اخذ نشان «نصر» از دست رهبر معظم انقلاب شد.

وی همچنین به مدت ۴ سال (در حد فاصل سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۴) مسئولیت وزارت دفاع را برعهده داشت.

امیر سلیمی از بنیانگذاران ارتش انقلابی در خرداد ۱۳۷۹پس از کناره‌گیری امیر سرلشکر علی شهبازی، به فرماندهی کل ارتش منصوب و همزمان با یک درجه ارتقا، به درجه سرلشکری نیز نائل آمد.

وی تا شهریور ماه ۱۳۸۴ به عنوان فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و پس از آن نیز به عنوان یکی از مشاوران ارشد فرمانده معظم کل قوا در امروز نظامی خصوصا ارتش منصوب شد.

سرلشکر سلیمی عصر روز شنبه بر اثر بیماری در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.