پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
گهواره های کوچک سند حقانیت امام حسین (ع) در دنیا را فریاد می زند
مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در اولین جمعه محرم هر سال در 2300 نقطه ایران و جهان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) از سال ۱۳۸۲ به یاد کودک تشنه لب کربلا حضرت علی اصغر (ع) و با هدف عاشورا شناسی و برافراشتن سند حقانیت حضرت امام حسین(ع) در اولین جمعه محرم هر سال برگزار می شود.
شهادت حضرت علی اصغر(ع) ظرفیت نامحدودی برای جلب توجه انسان ها بر واقعه عاشورا دارد که روح انسان های آزادی خواه در جهان را بیدار می کند .
این مراسم در ۳۸۰۰ نقطه از ایران و ۴۱ کشور دنیا مثل پاکستان در ۱۱۵ و هند در ۲۵ نقطه اجرا می شود و بیش از ۲ هزار سایت و ۵۰ شبکه تلوزیونی در سراسر جهان این همایش را تحت پوشش قرار می دهند.
واقعه گویی شهادت طفل شش ماهه کربلا و نذر نامه خوانی مادرانی که فرزندانشان را نذر یاری حضرت صاحب الزمان می کنند، بهانه ای برای نشان دادن حق در جهان است که در این مراسم اجرا می شود.
جریان شهادت طفل شیر خواره عاشورا تمام دنیا را می لرزاند و فریاد هل من ناصر ینصرونی مولای عصرمان با لالایی سربازان حسینی در گهواره ای که نذر قیام جهانی موعد می شوند پاسخ داده می شود.
این مراسم که به مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) نامگذاری و در ۲۳۰۰ نقطه ایران و جهان برگزار می شود ،ثبت ملی شده است و برای ثبت جهانی یونسکو ارائه شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.