پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

یوزهای ایرانی در کمین گرگ‌های سفید/ تیم ملی دوباره صدرنشین می‌شود؟
تیم ملی ایران فردا از هفته سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف تیم ملی ازبکستان می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

تیم ملی فوتبال ایران فردا از هفته سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در تاشکند در دیداری حساس به مصاف تیم صدرنشین گروه خود یعنی ازبکستان خواهد رفت.

تیم ملی بعد از یک پیروزی و یک تساوی از ۲ هفته اول رقابت‌ها همراه با کره‌چنوبی ۴ امتیاز به دست آورده و به واسطه تفاضل گل بهتر تیم دوم جدول محسوب می‌شود. از سوی دیگر ازبک‌ها با ۲ برتری یک بر صفر مقابل سوریه و قطر با ۶ امتیاز صدرنشین بلامنازع گروه اول رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه محسوب می‌شود.

بر همین اساس نخستین موضوعی که حساسیت این دیدار را افزایش می‌دهد رقابت بین صدرنشینان گروه اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا به شمار می‌رود تا جایی که برنده این مصاف می‌تواند بعد از پایان دیدارهای هفته سوم این رقابت‌ها با خیال راحت‌تری به ادامه رقابت‌ها بیاندیشد. از سوی دیگر این دیدار مصاف تاکتیکی کارلوس کی‌روش و ساموئل بابایان سرمربیان دو تیم و اندیشه‌های فنی آنهاست که در زمین مسابقه به خوبی نمود پیدا می‌کند.

**رکورد شکست‌ناپذیری از دیدار با ازبک‌ها آغاز شده است!

نکته دیگر می‌توان به تمام رکوردهای دو تیم اشاره کرد. ازبک‌ها طی ۱۳ دیدار اخیر خود در سال ۲۰۱۶ فقط در یک دیدار تدارکاتی مقابل کانادا شکست خورده و ۱۲ دیدار دیگر خود را با برتری پشت سر گذاشته است. تیم ملی ایران نیز حدود ۳ سال و ۴ ماه است که در آسیا مقابل هیچ تیمی از قاره کهن در دیدارهای دوستانه و رسمی شکست نخورده و همین موضوع می‌تواند امیدواری‌ها به این دیدار را افزایش دهد.

با این حال روند شکست‌ناپذیری شاگردان کی‌روش در دیدارهای رسمی در مقابل تیم‌های آسیایی طی سال‌های اخیر که البته به حدود ۴ سال می‌رسد از همین دیدار با ازبکستان و از دور برگشت بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در تهران آغاز شده و در صورتی که با دست پر از تاشکند بازگردیم این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

**تمام مصاف‌های ایران و ازبکستان

تیم‌های ملی ایران و ازبکستان همچنین پیش از این ۵ بار در تاریخچه دیدارهای خود به مصاف یکدیگر رفته‌اند که ۳ برد نصیب تیم ملی ایران، یک پیروزی نصیب ازبک‌ها و یک تساوی سهم هر دو تیم است.

همچنین از همین گروه روز پنجشنبه علاوه بر دیدار ایران و ازبکستان در تاشکند، تیم ملی سوریه در چین با این تیم دیدار می‌کند و تیم‌های قطر و کره‌‌جنوبی نیز در سئول با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

تیم ملی ایران با پیروزی مقابل ازبکستان ملقب به گرگ‌های سفید این فرصت را خواهد داشت تا دوباره به صدر گروه خود بازگردد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.