پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله سعیدی: امپراطوری رسانه‌ای دشمن باور جامعه و جوانان را هدف قرار داده است/اخوت اسلامی از ویژگی‌های جلسات و مراسم‌های عزاداری است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: امپراطوری رسانه‌ای دشمن باور جامعه و جوانان را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه سه‌شنبه در اجتماع شرکت‌کنندگان در همایش «لبیک یا حسین(ع)» در جوار بارگاه امام‌زاده سید حمزه(ع) کاشمر اظهار داشت: هیأت‌های مذهبی محل اجتماع همه مردم و حضور همه طبقات و مسؤولانی است که همه اعتصام به حب‌الله پیدا کردند و همه بر محور ولایت و رهبری و در راستای تقویت دولت و نظام هستند تا از این طریق بتوانند اهداف اباعبدالله الحسین(ع) را در سایه وحدت و انسجام به سامان برسانند.

وی با اشاره به اینکه اخوت اسلامی از ویژگی‌های جلسات و مراسم‌های عزاداری است و تحقق اهداف این اقامه عزا با چند منظور همراه است، ادامه داد: شرکت در غم و اندوه اهل‌البیت(ع) یک رسالت و یک اتحاد با خاندان عصمت و طهارت(ع) است، به‌ طوری‌ که در روایات این همدردی و مصیبت جزو شاخص‌های شیعیان شمرده‌ شده است.

امام‌ جمعه قم با بیان اینکه هدف از تشکیل محافل و مجالس عزاداری ادای اجر رسالت است، تبیین کرد: خداوند به زبان نبی اکرم(ص) فرمودند که به مردم بگویید که من برای رسالت خود از شما اجر و مزد طلب نمی‌کنم، بنابراین هدف از تشکیل این مجالس، دسته‌ها و مراسم دینی و مذهبی اظهار مودت به اهل‌البیت(ع) عصمت و طهارت(ع) است و در حقیقت تولی در این محافل شکل می‌گیرد و باید در این مجالس از مشرکین و کفار اعلام برائت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه امروز در محافل و مجالس مذهبی این کفر و تکفیر برای مردم تبیین شود و مشخص شود این افراد چه کسانی هستند و چه قصد و نیتی دارند، تشریح کرد: عزیزانی که در راه دفاع از حرم نه به دست یهودیان، مسیحیان و بودایی‌ها، بلکه به دست عده‌ای که خود را مسلمان می‌دانند و سایر مردم را مشرک، به شهادت رسیدند خاستگاه‌شان عربستان سعودی است که با مکر و حیله بریتانیا و انگلیس اجیر شدند.

سعیدی با بیان اینکه امروز باید در مجالس و محافل مذهبی ما اتحاد کفر و تکفیر برای مردم مشخص شود و اعلام برائت از این افراد انجام شود، یادآور شد: هدف از تشکیل این مجالس مذهبی، اعلام برائت از دشمنان اهل‌البیت(ع) است؛ به‌ طوری‌ که در زیارت حضرت معصومه(س) می‌خوانیم ما به برکت شما اهل‌البیت(ع) و محبت شما به خداوند نزدیک می‌شویم و از طریق برائت جستن از دشمنان شما به خدا نزدیک می‌شویم و این راه تقرب خدا در واقع راه صعود و اوج گرفتن با دو بال تولی و تبری از دشمنان اهل‌البیت(ع) است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت و بهره‌گیری از ظرف مجالس مذهبی از اهداف تحقق اقامه عزاست، تصریح کرد: محافل و مراسم‌های عظیم حسینی مکانی برای نشر معارف اهل‌البیت(ع) با اولویت مباحث اعتقادی و تقویت باورهای دینی باشد، چراکه اگر باورهای مردم تقویت شود دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند در آنان نفوذ کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تأکید بر اینکه دشمنان امروز به‌ وسیله تبلیغات مختلف و امپراطورهای رسانه‌ای باور جامعه و جوانان ما را هدف قرار گرفته‌اند، افزود: به برکت این محافل و مجالس مذهبی و با وجود سخنرانان و مداحان، باید مباحث اعتقادی در قالب سروده و بیانات منتشر شود تا دشمن در راه رسیدن به اهدافش ناکام بماند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات گمراهان عالم این است که از معارف اهل‌البیت(ع) خبر ندارند، گفت: فردی از کشور آفریقایی نیجریه با آشنا شدن به معارف اهل‌البیت(ع) به قم عزیمت می‌کند و پس از آموختن معارف دوباره به کشورش بازمی‌گردد و با همراهی دوستانش حدود ۲۰ میلیون نفر را شیعه می‌کند و امروز این شیخ زکزاکی در زندان‌های نیجریه در دست دشمنان محبوس است و این‌ یک نمونه بارزی از شناخت صحیح معارف اهل‌البیت(ع) است.

سعیدی با اشاره به اینکه هیأت‌هایی که عالم‌محور و روحانی‌محور باشند و از خرافات و بدعت‌ها دور باشند می‌توانند نقش اثرگذاری در راستای نشر معارف اسلامی ایفا کنند، اظهار داشت: به دلیل اینکه دشمنان خاصیت، ارزش و تأثیرگذاری هیأت‌های مذهبی را متوجه شدند همواره در این راستا تلاش‌های زیادی انجام می‌دهند تا هیأت‌ها از عالم محور و روحانی محور بودن فاصله بگیرند و با آلوده و آمیخته کردن خرافات نقشه‌ها و توطئه‌هایشان را عملی کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان اعلام می‌کنند در محافل تنها به دنبال عزاداری هستند و به سیاست کاری ندارند و این در حالی است که امام حسین(ع) برای مسائل سیاسی به شهادت رسید، توضیح داد: در زمان اباعبدالله الحسین(ع) مسلمانان به جان اسلام افتادند، بنابراین باید بصیرت داشته و به مسائل سیاسی آگاهی داشته باشیم.

امام‌ جمعه قم با تأکید بر اینکه در جلسات مذهبی عالمان، سخنرانان و مداحان که می‌خواهند پشت تریبون قرار بگیرند باید علاوه بر اینکه با معارف اهل‌البیت (ع) آشنا باشند، بدعت‌ها، خرافات، مکر و توطئه دشمنان را بشناسند تا بتوانند به بهترین شیوه آن را تبیین کنند، یادآور شد: در این راه باید راه مبارزه با بدعت‌ها و راه نفوذ دشمن را بدانیم و در راه خدا و تبلیغ دین و هیأت‌داری جز از خدا از هیچ‌کس هراس نداشته باشیم.

وی، یکی دیگر از ویژگی‌های هیأت‌ها و جلسات مذهبی را که در ماه محرم امسال پرشورتر از همیشه برگزار خواهد شد در خدمت ولی امر بودن و تحت هدایت‌های ولی‌فقیه بودن این محافل دانست و خاطرنشان کرد: از محافل و مجالسی که برگزار می‌شود توقع و انتظار این است که حتماً این محافل در حد و اندازه ولایت باشد، درغیراینصورت اگر این محافل با خط ولی‌فقیه و امام زمان(عج) هماهنگ نباشد به انحراف کشیده می‌شود.

سعیدی با اشاره به اینکه در زمان شهادت امام حسین(ع)، نه‌تنها مردم لبیک یار رسول‌الله نمی‌گفتند بلکه نماز هم می‌خواندند و شهادت به پیروی از رسول خدا هم می‌دادند، اضافه کرد: مشکل مردم آن زمان این بود که تنها به رسول خدا لبیک گفتند و به حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) لبیک نگفتند، لذا ممکن است در زمان ما هم کسانی باشند که امام زمان(عج) را قبول داشته باشند اما به ولی‌فقیه کاری نداشته باشند و این انحراف است.

وی با تأکید بر اینکه امام زمان(عج) در عصر حاضر، همچون امام حسین(ع) نایب دارند، تصریح کرد: کسی که در عصر غیبت به کلام مرجعیت شیعه و ولی‌فقیه توجه نکند در واقع امام زمان(عج) را نشناخته است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه هر زمان اقتضای خودش را دارد، ادامه داد: رضاشاه در ابتدا خودش از افرادی بود که برای سربازان و نظامیان دسته‌های عزاداری به راه می‌انداخت، اما زمانی که پایه‌های حکومتش مستحکم شد با برگزاری محافل عزاداری مخالفت کرد.

وی با اشاره به اینکه در آخرین محرم و صفر و عاشورایی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و مردم در اوج مبارزات بودند عده‌ای روشنفکر گفتند که در روز عاشورا و تاسوعا راهپیمایی آرام برگزار کنید، متذکر شد: بعد از این جریان امام خمینی(ره) در مناسبت‌های دیگر متذکر شدند که عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) باید سنتی برگزار شود و نوحه و اشعار در راستای تقویت نهضت امام حسین(ع) و نهضت مردم ایران که در راستای قیام امام حسین(ع) هستند، باشند.

سعیدی با اشاره به نفوذ دشمن در سال ۸۸ به خاطر فضایی که در رقابت‌های انتخاباتی ایجاد شده بود، اظهار داشت: اگرچه همواره در کشور ما سلایق مختلف وجود داشته است اما دشمن در انتخابات ۸۸ با دوقطبی شدن جامعه طمع کرد و دام خودش را بر سر راه آنانی که توطئه دشمن را نمی‌شناختند پهن کرد و تلاش کرد تا مردم را در مقابل نظام قرار دهد.

وی با بیان اینکه دشمن با شکست در مرحله اول، در روز عاشورا به امام حسین(ع) جسارت کرد، یادآور شد: خوشبختانه به برکت رهبری مقام معظم رهبری و بصیرت مردم توطئه دشمن نقش بر آب شد و مردم با حرکت دسته‌های عزاداری و سردادن شعار «در روز عزا حرمت ارباب شکستند، علمدار کجایی» شوری در کشور به پا کردند و فاتحه دشمن را خواندند.

امام‌ جمعه قم در پایان با اشاره به قدرت هیأت‌ها و دسته‌های عزاداری در آگاه‌سازی مردم و خنثی کردن توطئه‌های دشمن، تأکید کرد: این قدرت باید با درایت و بصیرت در خدمت نظام و ولایت و در راستای تقویت دولت، قوه مقننه، قوه قضائیه، سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی، دستگاه‌های دولتی، روحانیت و حوزه‌های علمیه به‌عنوان پاره‌های تن نظام باشند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.