پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کارگروه تحولات منطقه مازندرانه منتشر کرد;
یمن ناوچه جنگی اماراتی را منهدم کرد/ ۲۲ تفنگدار دریایی اماراتی کشته شدند
ارتش و کمیته های مردمی یمن، یک کشتی جنگی اماراتی را در سواحل المخا در غرب استان تعز ، مورد هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خبرگزاری رسمی امارات (وام) اعلام کرد که این کشتی جنگی اماراتی که از نوع سویفت بوده در تنگه باب المندب به هنگام بازگشت از ماموریت خود از شهر عدن هدف یک موشک یمنی قرار گرفت.

بعد از این حمله که در جواب به حملات چند روز اخیر نیروهای متجاوز به خاک یمن بود منابع نظامی این کشور تاکید کردند ۲۲ نیروی دریایی امارات در این حمله موشکی کشته شدند.

کشتی جنگی سوئیفت که یک کشتی مین روب است، متعلق به نیروی دریایی آمریکا است که امارات آن را برای تجاوز به یمن اجاره کرده است.

طول این کشتی ۹۸ متر و عرض آن ۲۷ متر است. این کشتی همچنین سه متر و نیم ارتفاع دارد. شمار خدمه کشتی ۳۵ نفر هستند و اگر نیاز باشد، قادر به حمل ۱۰۰ تفنگدار است. این کشتی می‌تواند ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت طی مسیر کند.

این کشتی همچنین قادر به حمل صدها تن از تجهیزات مختلف است و این قابلیت را دارد که بالگردها بر روی آن فرود آمده و از آن به عنوان پایگاهی برای انجام عملیات نظامی در مناطق نزدیک استفاده کنند. آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۳ در جنگ علیه عراق از این کشتی استفاده کردند.

در پی این حمله موشکی، سرتیپ ستاد «شرف غالب لقمان» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، تأکید کرد: موشک‌ها آماده است و آماده خواهند ماند. هرگونه هدف نظامی که وارد آب‌های منطقه‌ای ما شوند بدون هیچ شک و تردیدی منهدم خواهند شد.

امارات از یک سال ونیم پیش تاکنون عربستان را در حمله زمینی هوایی و دریایی به یمن که تاکنون ده هزار کشته و هزاران زخمی به جا گذاشته، همراهی می کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.