پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سید «حسن نصرالله» در اولین شب محرم: اندیشه امام حسین (ع) تاکنون از اسلام در مقابل جاهلان و وحشی‌گری دفاع کرده است
دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم شب اول ماه محرم در جنوب بیروت گفت: اندیشه امام حسین (ع) تا امروز از اسلام در مقابل افراط گرایی و وحشی‌گری دفاع و دشمنان پیامبر اسلام (ص) را رسوا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان یکشنبه (امروز) به مناسبت شب اول ماه محرم سخنرانی کرد.

وی که در مرکز عاشورایی سید الشهدای (ع) واقع در جنوب بیروت سخنرانی می‌کرد، بیان داشت که مقاومت حزب‌الله در سال ۲۰۰۰ مانع تحقق اهداف دشمن صهیونیستی را در لبنان شد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: « دشمن اسرائیلی در سال ۲۰۰۰ می‌خواست آنچه را که در ۱۹۸۲ در پی آن بود، محقق کند که مقاومت لبنان با ممانعت از این کار توانست ملت را بیدار و اراضی اشغالی را آزاد کرد و این هما چیزی است که ما آن را پیروزی می‌نامییم».

وی با بیان اینکه شعار حزب‌الله در عاشورای امسال «بردباری و پیروزی» است، تأکید داشت که صبر و بردباری‌ است که منجر به پیروزی می‌شود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان بیان داشت : «مقاومت لبنان زمانی به پیروزی رسید که توانست دشمن اسرائیلی را از تحقق اهدافش باز دارد».

وی به سطح دوم پیروزی اشاره کرد و گفت که این نوع پیروزی نه تنها در به شکست کشاندن اهداف دشمن خلاصه نمی‌شود بلکه پیروزی‌ است که تحقق اهداف مقاومت لبنان را رقم زد.

نصر الله به قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و بیان داشت که راه و  اندیشه امام حسین (ع) تا به امروز از اسلام در برابر افراط گرایی و وحشی‌گری دفاع و دشمنان پیامبر (ص) را رسوا کرده است.

سید مقاومت با بیان اینکه دنیا امروز نیز شاهد پیروزی خون بر شمشیر است، تأکید کرد که انقلاب اسلامی ایران و مقاومت حزب‌الله در لبنان و اقداماتی که در مقابل گروه‌های تکفیری انجام می‌شود، این همه عزم و اراده همچنان قوی و تاثیر گذار است.

وی افزود: عاشورا مناسبتی است برای اسلام، وحدت و الفت دادن بین مسلمانان و امام حسین (ع) از دین مسلمانان و ارزش‌های انسانی دفاع می‌کرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.