پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسوول کمیته ارتباطات و امور بین الملل کنفدراسیون داژبال غرب آسیا به مازندرانه خبر داد;
برگزاری مسابقات داژبال بانکهای منتخب آسیا و غرب آسیا
مشاور نائب رئیس فدراسیون داژبال آسیا گفت: با هدف ايجاد همدلي و رقابت سالم اولین دوره مسابقات داژبال کارکنان بانکهای ایران ، آسیا و غرب آسیا در دو بخش بانوان و آقايان در سال 2017 برگزار خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید بابایی، مشاور نائب رئیس فدراسیون داژبال آسیا و معاون امور بین الملل کنفدراسیون داژبال غرب آسیا به نقل از دبیرکل کنفدراسیون داژبال غرب آسیا، رضا خوش سرور گفت: با هدف ایجاد همدلی و رقابت سالم اولین  دوره مسابقات داژبال کارکنان بانکهای ایران ، آسیا و غرب آسیا در دو بخش بانوان و آقایان در سال ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد .

بابایی در ادامه مطرح کرد: در راستای ایجاد فضای رقابت سالم میان کارکنان بانکهای آسیا و غرب آسیا  و ترغیب آنان به ورزش داژبال، بنا داریم یکی از بانکهای جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از اعضای کارگروه برنامه ریزی این مسابقه تعیین نماییم .
ضمنا مسابقات داژبال به بازی های جهانی پلیس ها و آتشنشانان نیز راه یافته است که از   ۲۸ جولای تا ۶ آگوست سال ۲۰۱۷ در مونترال کانادا برگزار خواهد شد .
در این خصوص بانکهای کشور می توانند درخواست خود را به آدرس ذیل ارسال نمایند:
International-Relations@wadbc.org

گفتنی است ورزش بین المللی داژبال ( ورزش وسطی ) یکی از ورزش های سنتی ایرانیان است که از زمانهای قدیم درکشور ایران، بعنوان یک بازی پرنشاط و همگانی مطرح و در بین اقشار مختلف مردم ، بسیار رایج بوده است.

این رشته ورزشی ، در عصرکنونی دارای مخاطبین چشمگیری دربین سنین مختلف می باشد و توانسته است بعنوان یک ورزش خانوادگی و کم هزینه ، در بین جوامع مختلف ، مطرح و مورد استقبال قرار گیرد و بعنوان پدیده ای نوین در ورزشهای توپی جهان مطرح گردد .

ورزش داژبال از سال ۲۰۱۱ میلادی دارای فدراسیون جهانی ( با عضویت ۵۴ کشور) در کشور امریکا ، انجمن جهانی ( با عضویت ۵۷ کشور) در کشور انگلستان و فدراسیون آسیایی ( با عضویت ۱۹ کشور ) فعالیت می نماید و دبیرخانه کنفدراسیون غرب آسیا در کشور جمهوری اسلامی ایران با مدیریت و نظارت بر ۲۵ کشور مستقر می باشد

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.