پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کارگروه تحولات منطقه مازندرانه منتشر کرد;
یکی از فرماندهان جبهه النصره فاش کرد: با اسرائیل منافع مشترک داریم/از آمریکا کمک تسلیحاتی می گیریم
ابوالعز یکی از فرماندهان جبهه النصره در مصاحبه با یورگن هوفا سیاستمدار معروف المانی رازهایی را درباره این گروهک تروریستی فاش کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

فرمانده جبهه النصره – شاخه القاعده در این مصاحبه که متن آن در روزنامه آلمانی کولنا اشتات آنسایگا به چاپ رسید گفته است: منافع و اهداف اسرائیل و النصر به هم گره خورده است زیرا هر دو دشمن نظام سوریه و حزب الله لبنان هستند.

وی در ادامه افزود: چند گروه از جمله فتح الشام ، جیش الاسلام ، احرار الشام و چند گروه دیگر با این جبهه همکاری میکنند.

فرمانده جبهه النصره به همکاری آمریکا با این گروهک تروریستی اشاره کرد و گفت: فرماندهی گروه‌های وابسته به القاعده به فرماندهان آمریکایی سپرده شده است و ما کمک ها و تجهیزات لازم را غیر مستقیم از آمریکا دریافت میکنیم یعنی برخی از کشورها این کمک ها و تجهیزات را به دست ما میرسانند.

وی با بیان اینکه موشکهای تاو که امریکا به ما داده بود معادلات جنگ را در برابر ارتش سوریه تغییر داد، افزود : ما از امریکا میخواهیم سلاح های قدرتمندتر از سلاح هایی که هم اکنون به ما میدهد، به دست ما برساند.

او با اشاره به این مساله که افسران ترکی ، سعودی ، قطری و امریکایی به ما مشورت نظامی میدهند ، گفت: عربستان سعودی ۵۰۰ میلیون دلار و قطر بیش از ۵ میلیون دلار به ما کمک مالی کرده است.

همچنین از جانب دیگر این فرمانده النصره با اقرار به این که این گروه تروریستی به علت حملات پی در پی ارتش سوریه انسجام خود را از دست داده است ولی هم اکنون در حال بازسازی و جمع اوری نیروهای خود هستند گفت : جبهه النصره اتش بس را به رسمیت نمیشناسد و در اینده ای نزدیک حملات خود را تا براندازی نظام سوریه شروع خواهد کرد.

ابوالعز در ادامه این مصاحبه مدعی شد تا زمانی که ارتش سوریه در کاستلو و الملاح باشند، ما به کامیون های حامل کمک اجازه ورود به حلب را نمی دهیم.

چندی پیش ارتش سوریه مزارع استراتژیک الملاح و جاده کاستلو که جاده دریافت پشتیبانی جبهه النصره  در حلب بود را آزاد کردند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.