پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ولایتی در جمع خبرنگاران: آمریکا در انجام تعهداتش در برجام خلاف‌هایی داشته است/ همکاری‌های بیشتری در حوزه هسته‌ای بین تهران-مسکو را شاهد هستیم
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ، گفت: روسیه در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و خلاف هایی که در انجام تعهداتشان کردند از خواسته‌های به حق ایران حمایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه دیدار رئیس مجلس سوریه، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی پیرامون اظهارات غربی ها که گفته بودند ایران و روسیه با حضور در سوریه مرتکب جنایات جنگی می‌شوند، گفت: آنهایی مجرم اند که از تروریسم حمایت می‌کنند و ایران به دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حاضر شده و همچنان حضور جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامیان دولت قانونی سوریه ادامه خواهد یافت.

ولایتی افزود: در حقیقت حضور ما قانونی است و کمک به دولت و ملت سوریه و جنگی است که علیه تروریست و تروریسمی که مورد حمایت رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امریکا دارند، است.

وی در پاسخ به این سوال که انتقال ٣٨ تن آب سنگین از ایران به روسیه که برخی منابع خبری ان را اعلام کردند، صحت دارد یا خیر تصریح کرد: مسائل فنی را بهتر است از مسولان مربوطه سوال کنید، اما رابطه ایران و روسیه دوستانه و استراتژیک است و همکاری ها در حوزه دوجانبه و بین‌الملی رو به افزایش است به طوری که در تاریخ روابط دو کشور این نوع روابط راهبردی بی سابقه است.

ولایتی اضافه کرد: همکاری ایران و روسیه از سوریه یک همکاری مثال زدنی است و مبادلات بین دو کشور از جمله اقلام دفاعی و صنعتی رو به افزایش است و همچنین همکاری های بیشتری در حوزه هسته ای بین تهران و مسکو را شاهد هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: از سوی دیگر شاهد حمایت های سیاسی و بین المللی روسیه از جمهوری اسلامی ایران و همچنین متقابل هستیم و ما به آینده روابط دو کشور خوش بین و امیدوار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در اجلاس اخیری که کشورهای ۵+١ داشتند، روسیه در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و خلاف هایی که در انجام تعهداتشان کردند از خواسته های به حق ایران حمایت کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.