پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کارگروه تحولات منطقه مازندرانه منتشر کرد;
از شهادت سومین جوان فلسطینی به دست سربازان رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت اخیر تا وحشت اسرائیل از جنگ با حماس
صبح امروز(شنبه) نظامیان صهیونیست یک جوان فلسطینی در منطقه "تل ارمیده" شهر الخلیل را هدف گلوله قرار داده و به شهادت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

طبق گزارش های منتشر شده ارتش اسرائیل ادعا کرده که این جوان با چاقو قصد حمله به نظامیان اسرائیلی را داشت که به سمت آن تیر اندازی شده و بلافاصله کشته شد. همچنین بنابر اعلام ارتش اسرائیل یک نظامی صهیونیستی نیز در این درگیری زخمی شد.

وزرات بهداشت فلسطین هم با انتشار بیانیه ای خبر شهادت “حاتم عبد الحفیظ الشلودی” جوان فلسطینی ۲۵ ساله در تل الرمیده در شهرک بیت اولا در جنوب الخلیل واقع در کرانه باختری رود اردن را تایید کرد.

این حادثه در حالی روی داده است که نظامیان اسرائیلی روز جمعه نیز با طرح بهانه‌هایی مشابه ۲ جوان فلسطینی و یک جوان دیگر اردنی را در کرانۀ باختری به ضرب گلوله کشتند.

دور اخیر درگیری‌ میان فلسطینیان و نیروهای ارتش اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی که «انتفاضۀ سوم» نامیده می‌شود، از مهر ۱۳۹۴ و با ورود صهیونیست‌های شهرک‌نشین به مسجدالاقصی تحت حمایت نیروهای اسرائیلی، به منظور باز پس گیری اورشلیم به طور کامل و انحصاری،آغاز شده ولی بر خلاف دو انتفاضه گذشته طرفین هنوز به طور رسمی و مسلحانه وارد درگیری نشدند که به این دلیل برخی از آن به ” انتفاضه ساکت” تعبیر میکنند.

در همین راستا مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از روزنامه معاریو چاپ رژیم صهیونیستی گزارش کرد این رژیم در جنگ اینده خود با غزه از ترس نفوذ نیروهای حماس به شهرک های اطراف باریکه غزه از طریق حفر تونل و کشته شدن یا به اسارت رفتن انها  ، ۱۰ هزار شهرک نشین در اطراف باریکه غزه را به پناهگاه های موجود در ۴ کیلومتری فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ انتقال خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.