پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آخرین باران تابستانی از عصر شنبه در شرق مازندران آغاز می‌شود
بنابر آخرین داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی شرق مازندران، آسمان این منطقه ابتدا و انتهای هفته را بارانی و میانه هفته را بدون ابر سپری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

براساس تجزیه و تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی از سه ایستگاه شرق مازندران و نقشه‌های پیش‌یابی پایگاه‌های ماهواره‌ای از صبح روز شنبه ۲۷ شهریور روند ورود ابرها به آسمان این منطقه آغاز شده و در بعد از ظهر آن شدت پیدا می‌کند.

برهمین اساس از بعدازظهر روز شنبه بارش باران به صورت پراکنده و بیشتر در مناطق مرتفع آغاز شده و تا صبح روز یکشنبه ادامه پیدا می‌کند که با در برخی ساعات با وزش باد، رعد و برق در منطقه همراه و سبب کاهش دما می‌شود.

اما از بعدازظهر روز یکشنبه از شدت آن کاسته شده و تا ساعات پایانی این روز به تدریج از حضور ابرها در منطقه کاسته می‌شود.

بنابراین از ابتدای روز دوشنبه می‌توان آسمانی صاف و بدون ابر را برای شرق مازندران متصور بود که این روند تا بعدازظهر روز پنجشنبه ادامه یافته و تنها امکان وجود ابرهای پراکنده در آسمان وجود دارد.

اما از بعدازظهر روز پنجشنبه اول مهرماه بازگشت مجدد ابرها به منطقه پیش‌بینی می‌شود که باران‌های پراکنده همراه با وزش باد را به همراه دارد اما از ساعات ابتدایی روز جمعه بر شدت باران‌ها افزوده شده و بارانی پاییزی منطقه را فرا می‌گیرد.

روند بارش باران‌های ابتدای فصل پاییز در شرق مازندران طی روزهایی ابتدایی هفته آینده ادامه داشته که حتی احتمال آب‌گرفتگی و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها را نیز به همراه دارد.

دمای کنونی سه شهر نکا، بهشهر و گلوگاه به ترتیب ۲۸، ۲۹ و ۲۷ درجه است که پیش‌بینی می‌شود بیشترین دما در این منطقه طی یک هفته آینده به حدود ۳۰ درجه و در سردترین ساعات به ۱۷ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.