پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله مکارم شیرازی: مفتیان خودفروخته بردگان سیاسی آل‌سعود هستند/ دریغ از یک جو عقل و تدبیر در اقدامات آل‌سعود
آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور پیامی در سالگرد فاجعه منا گفت: مفتیان خودفروخته و برده آل‌سعود درباره علت فاجعه منا گاه گفتند حکومت سعودى اصلاً مقصر نبوده و مردم مقصر بودند و گاه گفتند اینها مقدرات الهى است که نمى‌توان از آن جلوگیرى کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در پیام آیت‌الله مکارم شیرازی به مناسبت فرا رسیدن سالگرد فاجعه منا آمده است: هر قدر به ایام منا نزدیک‌تر مى‌شویم، خاطره دردناک شهیدان سال گذشته در نظرها مجسم‌تر مى‌شود و همه بر مرتکبان آن لعن و نفرین مى‌فرستند. به یقین این حادثه شوم لکه ننگى بود که بر دامان آل‌سعود که خود را مسئول حفظ جان حجاج مى‌دانند، نشست که با هیچ آبى پاک نمى‌شود.

در ادامه این پیام تصریح شده است: همچنین لکه ننگى بر دامان تمام سازمان‌هاى بین المللى مدعى حفظ حقوق بشر نشست، چرا که آنها هیچ عکس‌العمل مناسبى دربرابر این کشتار عجیب و بى‌سابقه نشان ندادند و حتى قبول زحمت نکردند که درباره آن تحقیق و تفحص کنند و رسانه‌هاى آنها نیز هماهنگ با آنها عمل کرد.

در این پیام تصریح شده است: در حالى که اگر چند نفر در یکى از کشورهاى اروپایى کشته مى‌شد اعلام عزاى عمومى مى‌کردند و همه سران اروپایى اجتماع مى‌کردند تا چاره‌اى براى آن بیندیشند ولى جان چندین هزار نفر انسان بى‌گناه را به سادگى پایمال کردند، چرا که با منافع کثیف مالى آنها و کمک‌هاى نامشروعى که از سعودى مى‌گیرند هماهنگ نبود.

در این پیام خاطرنشان شده است: این شهیدان میهمانان خدا بودند، ضیوف الرحمان محسوب مى‌شدند و در سرزمین وحى مشغول انجام یک فریضه بزرگ الهى بودند و به فرموده رهبر انقلاب «آل سعود حتى یک عذرخواهى ساده نکردند». اگر عقل و درایتى در کار بود علاوه بر عذرخواهى از همه خانواده‌هاى شهداى منا و مسجدالحرام دعوت به حج مى‌کردند، از آنها پذیرایى و دلجویى کرده و خسارات آنها را به طور کامل مى‌پرداختند و اعلام مى‌کردند در این باره تحقیق مى‌کنند، چنانچه مقصرانى بوده‌اند ـ که حتما بوده‌اند ـ آنها را مجازات مى‌کنند، ولى دریغ از یک جو عقل و تدبیر!

در این پیام افزوده شده است: از همه زشت‌تر فتواهاى مفتیان خودفروخته سعودى بود که بردگان سیاسى آل سعود محسوب مى‌شوند، گاه گفتند حکومت سعودى اصلا مقصر نبوده، مقصر خود مردم بوده‌اند و گاه گفتند اینها مقدرات الهى است که نمى‌توان از آن جلوگیرى کرد و سخنان دیگر بى‌پایه‌اى از این قبیل. آل سعود بدانند این خاطره با گذشت زمان فراموش نمى‌شود و امت اسلامى که عزیزان خود را در این فاجعه دردناک از دست دادند بر آنها نفرین مى‌فرستند و روزى انتقام آن را خواهند گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.