پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در گفتگو با زوج خوشبخت آملی مطرح شد/
چهار سال در دمای ۶۵ درجه خوزستان و هرمزگان بدون کولر زندگی کردیم/ جوانان زندگی امام علی (ع) و حضرت فاطمه(س)را برای ازدواج سرلوحه خود قرار دهند
نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع آن جامعه و اجتماع، ازدواج است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع آن جامعه و اجتماع، ازدواج است. میزان این امر مقدس و تدبر در آن به اندیشه جامعه و میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه بستگی دارد.
ازدواج عامل نجات تنهایی و بیماری های ناشی از آن است و غرق نشدن از آلودگی ها، گناهان، سبب بقای نسل، خوداری از بی تعادلی و ناهنجاری های جسمی است.
پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) می فرماید: بهترین ازدواجها ها آن است که آسان تر انجام گیرد.
به مناسبت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) با زوج خوشبخت آملی که بعد از۲۲ سال زندگی عاشقانه هنوز به چشمانشان که نگاه می کنی برقی از تازگی عشق را خواهی دید، گفتگویی گرم و صمیمی انجام دادیم که با هم می خوانیم :
ستوان دوم عبدالله غلامی کارمند اداره راهنمایی و رانندگی آمل  متولد ۱۳۵۴ از بخش نوسر لاریجان و همسر وی شیما ارسلان اهل آمل است که زندگی مشترک خود را در سال ۱۳۷۴ آغاز کردند.

وقتی ازدواج کردم ۱۳ هزار تومان حقوق داشتم که ۱۰ هزار تومان آن را بابت اجاره منزل پرداخت می کردم

عبدالله غلامی از آشنایش با همسرش اینطور می گوید: خانواده هایمان با هم رفت و آمد خانوادگی داشتند و از قبل با هم آشنا بودیم و همسرم نیز می دانست غیر از حقوق کارمندی هیچ سرمایه ی دیگری ندارم اما وقتی به خواستگاری رفتیم جواب مثبت داد و زندگی مشترک ما شروع شد.
شیما ارسلان در تاکید حرف شوهرش می گوید: با صفر زندگی خودمان را شروع کردیم و وقتی شوهرم به خواستگاری من آمد چون ما از خانواده سرشناس بودیم و آقای غلامی وضع مالی خوبی نداشت خانواده مخالف این ازدواج بودند، اما سر انجام با پافشاری من ابن ازدواج شکل گرفت.
عبدالله غلامی در ادامه می گوید: در زمانی که ازدواج کردم ۱۳ تومان حقوق می گرفتم که ۱۰ تومان آن را بابت اجاره منزل پرداخت می کردم و با ساده زیستی از مخارج زندگی برمی آمدیم.

چهار سال در دمای ۶۵ درجه خوزستان و هرمزگان بدون کولر زندگی کردیم

ستوان دوم غلامی در خصوص سالهای خدمت خود در شرایط سخت استانهای جنوبی کشور گفت: ۴ سال در استانهای خوزستان و هرمزگان در شرایط بسیار سخت در زمانی که دمای هوا به ۶۵ درجه می رسید بدون کولر زندگی می کردیم و به نظرم فقط عشق می تواند باعث این شود که این سختی ها تحمل پذیر شود و شکر خدا در حال حاضر با وام مسکن خانه داریم و خوشحالیم با صبوری و ساده زیستی از پس مشکلات عبور کردیم و امروز در خانه خودمان هستیم.

شیما ارسلان در تایید حرفهای شوهرش بیان کرد: سختیهای زندگی را با عشقی که به شوهرم داشتم، نادیده گرفتم چون اگر زن و شوهر از هم حمایت نکنند در زندگی پیشرفتی حاصل نمی شود.

به من می گویند تو نظامی هستی و در شان تو نیست پیکان سوار شوی

غلامی افزود: الان انتظارات بالایی در بین جوانان وجود دارد ولی ما اول زندگی مان امکانات زیادی نداشتیم، شب و روز به عشق خانواده کار می کردیم و وقتی به مرخصی می رفتیم  به کارهای کشاورزی و باغداری می پرداختیم.
باید برای زندگی تلاش کرد و سختی ها را به خاطر خانواده تحمل کرد و نباید منتظر حمایت مالی دیگران بود.
بعضی ها به من می گویند تو نظامی هستی و در شان تو نیست پیکان سوار شوی اما من ساده زیستی را دوست دارم و همسرم نیز بسیار کم توقع است.

همه ی زندگی ام را مدیون همسرم هستم

همه ی زندگی ام را مدیون همسرم هستم، زن می تواند آدم را به عرش اعلا برساند و یا به خاکستر تبدیل کند. من تمام موفقیت هایم را مدیون فداکاری ها و از خود گذشتگی های همسرم هستم.

داریوش را خیلی دوست دارم

ستوان دوم عبدالله غلامی در پاسخ به سوال خبرنگار مازندرانه در خصوص رسیدگی به جوان کم توان ذهنی به نام داریوش گفت: داریوش خیلی پلیس بودن را دوست دارد و همیار پلیس صدایش می کنم، گاهی ناخن های پایش را می گیرم و گاهی به او کمک می کنم چون این افراد در جامعه کمتر مورد توجه قرار می گیرند خیلی به آنها اهمیت می دهم

سه سال عید شب و روز سرکار بودم

از هر فرصتی برای تلاش و کار استفاده می کردم از بنایی و نجاری و شاگرد اتوبوسی گرفته تا نگهبانی باغ و غیره. سه سال عید من تمام وقت سر کار بودم و نمی توانستم سر سفره هفت سین با خانواده باشم

در پایان این زوج خوشبخت به همه ی جوانان توصیه کردند زندگی را سخت نگیرند و به دور از تجملات زندگی خود را به پیش ببرند و الگویشان را برای ازدواج زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) قرار دهند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.