پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران شد/ مرتضی طلایی به کرسی نایب رئیسی تکیه زد
مهدی چمران برای دور سوم با ١٦ رای به عنوان رييس شورای شهر تهران انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران امروز با حضور اکثر اعضای شورای شهر آغاز شد.
در این جلسه انتخابات اعضای هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران برای سال چهارم دوره چهارم (شامل انتخاب رئیس،‌ نایب رئیس، منشی و سخنگوی شورا) برگزار می‌شود.
* نمایندگان اصولگراها در انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر چمران به عنوان رئیس، محسن پیرهادی و ابوالفضل قناعتی با عنوان منشی و رضا تقی‌پور به عنوان سخنگو و مرتضی طلایی نیز به عنوان نایب رئیس هستند.
* نمایندگان اصلاح‌طلب نیز احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس، و احمد حکیمی‌پور به عنوان نایب رئیس، اسماعیل دوستی به عنوان سخنگو کاندید شده است. منشی‌ها نیز محسن سرخو و محمدمهدی تندگویان است.
*همچنین رحمت الله حافظی به عنوان نائب رئیس به صورت مستقل کاندید شده است.
*تعرفه ابی رنگ این انتخاباب ساعت ٩:٣۶ میان اعضا توزیع شد و کمتر از ۵ دقیقه ارا جمع اوری شد.
*حسین رضا زاده یک برگ تعرفه را به سروری نشان داد و بر جای خود نشست. گویا او رای خود را به سروری اعلام کرد؛ هادی ساعی و ولی الله شجاع پوریان برای شمارش ارا کنار هیات رییسه رفتند.
*مهدی چمران برای دور سوم با ١۶ رای به عنوان رییس شورای شهر تهران انتخاب شد و احمد مسجد جامعی با ١۴ رای به ریاست کرسی بهشت نرسید.( مهدی چمران برای سومین سال متوالی است که ریاست شورای شهر تهران را برعهده می‌گیرد)
*ارای نایب رئیسی شورای شهر شمرده شد و از میان کاندیدای(طلایی، حافظی و حکیمی پور) طلایی با ١٧ رای نایب رییس شد.( مرتضی طلایی برای چهارمین بار پیاپی بر کرسی نایب رئیسی شورای شهر تهران تکیه می‌زند).
*ارای منشی های اول و دوم نیز شمرده شد و مشخص شد که از میان پیرهادی، قناعتی، تندگویان و سرخو، «قناعتی و پیرهادی» با ١٧ منشی شدند.
*از میان اسماعیل دوستی و رضا تقی پور نیز تقی پور با ١۶ رای سخنگو شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.