پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار نقدی: انقلاب به دوره سرنوشت‌ساز خود رسیده/ رهبری نظام خواستار اقتصاد پیشرفته صنعتی هستند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: نفوذی‌ها می‌خواهند ایران را به سوی شیخ‌نشینی با فروش نفت پیش ببرند در حالی که رهبری نظام خواستار اقتصاد پیشرفته صنعتی هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی سخنانی در هفدهمین اجلاس سالانه سازمان بسیج اساتید که با عنوان «اقتصاد مقاومتی در جایگاه قدرت بین المللی جمهوری اسلامی» در سالن صبای شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب به دوره سرنوشت ساز رسیده است، اظهار داشت: امروز پیشرفت های غیرقابل باور در منطقه رخ داده و عظمت انقلاب اسلامی دشمنان را به زیر کشیده است.

وی افزود: البته نفوذی‌ها می‌خواهند ایران را به سوی شیخ نشینی با فروش نفت پیش ببرند درحالیکه رهبری نظام خواستار اقتصاد پیشرفته صنعتی است.

نقدی ادامه داد: گذشته تمام کشورهایی که به اقتصاد پیشرفته صنعتی پرداختند نشان می‌دهد که آنها جان کندند تا پوست انداختند و کشورهایی که ۱۶ ساعت در روز کار کردن و ۸ ساعت حقوق گرفتن. درهای خود را بر روی واردات بستند تا توانستند به صنعتی شدن برسند.

وی با بیان اینکه باید اقتصاد را از سیاست زدگی جدا کرد، گفت: باید اقتصاد از شعارهای انتخاباتی جدا شود و در قالب علمی به آن پرداخت شود، نباید با سرنوشت کشور بازی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، امنیت را بستر سرمایه دانست و گفت: برای جذب سرمایه داخلی و خارجی و علم نیازمند امنیت هستیم.

نقدی افزود: اقتصاد مقاومتی فراتر از سیاست‌بازی‌های انتخاباتی است و باید براساس علم باشد و این علم می‌گوید خام فروشی نفت مغایر با اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، یارانه سیاست نیست، تصریح کرد: نباید طوری باشد که هر کسی بیاید وعده بدهد ولی بعد مشکلات همچنان باقی بماند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بر فرض اینکه ما توانستیم گشایش دلاری ایجاد کنیم و یا هرکاری آمریکا خواست انجام دهیم، آیا این می‌شود اقتصاد مقاومتی؟

نقدی ضمن درخواست از دانشگاهیان برای کار بر روی مسایل کاربردی، گفت: نفتی که دولت می فروشد و دلاری که می گیرد دوباره به واردات تبدیل می شود.

وی ادامه داد: ممکن نیست اقتصاد بدون انضباط شکوفا شود و باید در این مسئله جدی باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.