پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار نقدی در اولین دوره آموزشی یاران انقلاب: تعیین خطوط قرمز و حساسیت نسبت به دشمن از شاخصه‌های انقلابی‌گری است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آرمان خواهی و بلند همتی، پایبندی به ارزش ها، استقلال طلبی و زیر بار زور نرفتن، تعیین خطوط قرمز و حساسیت نسبت به دشمن و رعایت تقوای سیاسی و اجتماعی، پنج شاخصه انقلابی گری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اولین دوره آموزشی یاران انقلاب که به همت بسیج دانش آموزی در اردوگاه ولایت قم برگزار شد، گفت: شهید طاهره هاشمی دانش آموز ۱۴ ساله بود که در حملات تروریستی سال ۶۰ منافقین به شهر آمل به میدان آمد و در راه مبارزه برگزیده خدا شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: همت بالای شهید طاهره هاشمی، نعرفت عمیق او نسبت به عالم و شجاعت تحسین برانگیزش در مبارزه با دشمن و بصیرت بالای و درک او از نفاق دشمن، از این شهید الگویی بلند و ارزشمند برای دانش آموزان ساخته است.

نقدی در ادامه از شهید ناهید فاتحی کرجو یاد کرد و افزود: وقتی منافقین کوردل این دانش آموز ۱۶ ساله را به اتهام همکاری با سپاه و کار برای انقلاب، ربودند و ماه ها شکنجه کردند، او دم برنیاورد و مقاومت کرد و به دلیل امتناع از توهین به امام او را زنده به گور کردند، اما این شهید بزرگوار بر راه خود استوار ماند و اسطوره شد.

وی همچنین از شهید طیبه واعظی یاد کرد و مبارزات او در زمان انقلاب با ساواک را از عمق دینداری و بصیرت او دانست و این جمله شهید در مبارزه با ساوک را «هر چه می خواهید بکنید اما چادر از سر من نکشید» ماندگارترین دفاع از حجاب خواند و این شهید را الگویی بی نظیر معرفی کرد.

نقدی اظهار داشت: شهدای انقلاب اسلامی با ویژگی‌های رفتاری و گفتاری خود توانسته‌اند ایثار و فداکاری را برای همگان به نمایش گذارند.

وی سه کارکرد گروهک تروریستی تکفیری داعش را چنین شرح داد: اولین کارکرد گروه های تکفیری ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی است، در حالی که این گروه ارتباطی با شیعه و سنی نداشته و علمای مسلمان آنها را تکذیب می‌کنند، دومین کارکرد آن دور نگه داشتن جبهه مقاومت از مرزهای فلسطین اشغالی است و کارکرد سوم آن دگرگون جلوه دادن و تخریب چهره اسلام با ارتکاب جنایات ضد بشری  و انتشار وقیحانه تصاویر آن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در تبیین شاخصه های انقلابی گری و ایجاد این روحیه در میان جوانان گفت: آرمان خواهی و بلند همتی، پایبندی به ارزشها، استقلال طلبی و زیر بار زور نرفتن، تعیین خطوط قرمز و حساسیت نسبت به دشمن و رعایت تقوای سیاسی و اجتماعی، پنج شاخصه انقلابی گری است و باید برای به خصوص برای جوانان این مؤلفه ها تأکید و تشریح شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه حرکت در مسیر شهدا نیازمند تلاش است، اضافه کرد: حفظ انقلابی‌گری و آزاداندیشی ساده نیست؛ انسان انقلابی، با دیدن کاستی ها دلسرد نمی شود و طعنه ها و تخطئه ها او را سست نمی کند و از اینکه در مسیر خودش پاکتر زندگی کرده و ایده های بزرگی داشته دچار عجب و خود شیفتگی نمی شود.

وی در پایان سخنان خود، خطاب به دانش آموزان توصیه کرد برای تصمیم گیری درست و حرکت در مسیر صحیح لازم است فرمایشات مقام معظم رهبری را با دقت خواند و آن را به درستی فهم کرد و آن را معیار قرار داده و به آن عمل کرد.

اولین دوره آموزشی دانش آموزان پیشرو با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از فرماندهان برتر واحد های دانش آموزی دختر و پسر سراسر کشور در اردوگاه ولایت قم برگزار می شود و در این دوره با تأکید به مطالبه گری انقلابی، محورها و مبانی انقلاب اسلامی تدریس می شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.