پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سعید جلیلی: کدخدا پذیری در سیاست خارجی مقدمه‌ای برای کدخدا پذیری در سیاست داخلی است/ باید منتظر وقایعی بود که هیچ سنخیتی با آرمان‌های امام (ره) ندارد/چرا دلسوزان عرصه کنسرت، دغدغه نان مردم و بیکاری جوانان را ندارند؟
نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: آیا این افراد دغدغه مند و دلسوز موسیقی، گرانی و سایر مشکلات حل‌نشده جامعه را در نظر ندارند یا اینکه نور آفتاب برجام مانع از دیدن واقعیت‌ها برایشان شده است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی شب گذشته در سومین روز از نشست سالیانه فرماندهان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور که در محل تالار همایش‌های آستان قدس رضوی برگزارشده است، با اشاره به‌فرمان تاریخی امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه اظهار داشت: آرمان متعالی بسیج هنگامی محقق می‌شود که بتواند خود را در سرتاسر منطقه و جهان مشابه‌سازی کند. هدف امام راحل از تشکیل بسیج دانشجو و طلبه آن بود که الگویی برای ملت‌های آزادی‌خواه جهان قرار دهد تا همگان به تأسی از بسیج، هسته‌های مقاومتی را در مناطق خود تشکیل و برای مبارزه با سلطه جهانی به پا خیزند.

 

وی افزود: دانشجویان بسیجی باید با بصیرت و شناخت، تمامی وقایع و رویدادهای پیرامون خود را رصد کنند و پس از کسب شناخت دقیق از هجمه‌ها و تهدیدات دشمن و با توجه به اینکه چه میزان از این فضاسازی‌ها واقعی و چه مقدار دروغین هستند، در جامعه خود بصیرت افزا و چراغ راه دیگران باشد. دانشجویان بسیجی سنگربانان جبهه روشنفکری و بصیرت هستند و باید نسبت به تمام تحولات و وقایع کشور، منطقه و جهان خود بااطلاع باشند.

 

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی برخی از مدیران دولتی خاطرنشان کرد: رفتار یک دولت در سیاست خارجی نشانگر گفتمان اساسی حاکم بر کابینه و شخص رئیس دولت است؛ وقتی سیاست خارجی ما از ارزش‌های استکبارستیزانه انقلاب تهی شد و نمایندگان نظام لبخند زدند و با دشمن دست دادند، بدنه داخلی دولت نیز از ارزش‌های انقلاب تهی می‌شود و باید منتظر وقایعی بود که هیچ سنخیتی با آرمان‌های امام (ره) نداشته باشند. موضوع حقوق‌های نجومی برخی مدیران که اکثراً دولتی هم بودند، در راستای همین استحاله ارزش‌ها رخ داد و مدیرانی حقوق‌های میلیونی گرفتند که پیش از آن، آرمان مستضعف محوری نظام را از یاد برده بودند.

 

وی ادامه داد: کدخدا پذیری در سیاست خارجی مقدمه‌ای برای کدخدا پذیری در سیاست داخلی است. آن‌هایی که سلطه صاحبان ثروت و قدرت را در روابط بین‌المللی می‌پذیرند و در سایه قدرت آن‌ها قرار می‌گیرند، در داخل کشور هم به صاحبان ثروت و قدرت باج می‌دهند، آن‌ها را بر مناصب مدیریتی می‌نشانند و کار به‌جایی می‌رسد که یک مستکبر مدعی می‌شود که حق خود را از سفره انقلاب برداشته است.

 

سعید جلیلی با انتقاد از برخی مواضع منفعلانه دستگاه دیپلماسی نسبت به فضاسازی‌های رسانه‌ای دشمن گفت: ارعاب ملت‌های آزادی‌خواه و استقلال‌طلب، تاکتیک همیشگی نظام سلطه بوده است. آن زمان که توانی برای اثرگذاری و دخالت در امور کشورها پیدا نکنند، دست به دامن بازوی رسانه‌ای خود می‌شوند و بنگاه‌های شایعه‌پراکنی آن‌ها، تلاش می‌کند تا با تهدیدهای اقتصادی و تحریم و یا تهدیدهای نظامی بدنه اجتماعی کشور را مرعوب کند. وقتی این روش برای جمهوری اسلامی هم پیاده می‌شود و ملت را تهدید به حمله نظامی می‌کنند و یا در مذاکرات دیپلماتیک ادعای صلح‌طلبی دارند و دم از گزینه‌های روی میز خود می‌زنند، گروه مذاکره‌کننده باید به‌جای پذیرش تهدیدها محکم بایستد و ناتوانی طرف مقابل را به آن‌ها گوشزد کند، نه اینکه در هر تریبون و برنامه‌ای بگوید ما کشور را از جنگ نجات دادیم و سایه حمله نظامی را از سر مردم برداشتیم.

 

وی بیان داشت: باید از دشمنان پرسد که آیا گزینه نظامی را برای ملتی مطرح می‌کنید که در تمام جنگ‌های تحمیلی خود به پیروزی رسیده است؟ آیا مردمی که با آرمان مقاومت و استکبارستیزی رشد یافته و «مرگ بر آمریکا» با گوشت و خون آن‌ها درهم‌آمیخته است، از جنگ هراسی خواهند داشت؟ از سوی دیگر باید از افرادی که سلطه‌پذیر و سازش‌کار هستند نیز پرسید که آیا شما در بین همین مردم زندگی کرده‌اید؟

 

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با «توهمی» خواندن فضاسازی‌های برخی رسانه‌های زنجیره‌ای پیرامون موضوع کنسرت‌ها در استان خراسان رضوی اظهار کرد: وقتی مردم ما درگیر مشکلات عدیده‌ای در موضوعات مختلف اقتصادی و اجتماعی هستند و تورم، گرانی، بیکاری، بزهکاری، فقر و موضوعات دیگر مردم را کاملاً درگیر کرده است، عده‌ای تنها برای برگزار شدن یا نشدن یک کنسرت در یک استان ابراز نگرانی می‌کنند. استفاده سیاسی از این موج سازی های رسانه‌ای هدف اصلی این جریان‌هاست تا جبهه انقلابی را در فضایی مخالف با شادی و موسیقی قرار دهند اما سؤال اصلی اینجاست که آیا این افراد دغدغه مند و دلسوز موسیقی، گرانی و سایر مشکلات حل‌نشده جامعه را در نظر ندارند یا اینکه آفتاب برجام مانع از دیدن واقعیت‌ها برایشان شده است؟

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.