پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اقدامات کُردهای حسکه و پاسخ ارتش/ دور جدید قدرت‌نمایی ایران و روسیه
ناکامی تروریست‎ها در حمله به ارتش سوریه در حماه، توسعه پایگاه حمیمیم، ۶۰ کشته جیش الفتح در ۶ روز، اقدامات کُردهای حسکه و پاسخ ارتش و دور جدید قدرت‌نمایی ایران و روسیه در سوریه مهم ترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در 24 ساعت گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ناکامی تروریست‎ها در حمله به نیروهای ارتش در «حماه»، توسعه پایگاه هوایی حمیمیم، ۶۰ کشته از جیش الفتح طی ۶ روز در جنوب حلب، کنترل «حوش‌النصری» همچنان در دست ارتش سوریه، اقدامات تنش‌زای کُردهای حسکه و پاسخ ارتش، دیدار وزیر هندی با رئیس جمهور سوریه و دور جدید قدرت‌نمایی ایران و روسیه در نبردهای سوریه مهم ترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته است.

تحولات میدانی

ناکامی تروریست‎ها در حمله به نیروهای ارتش سوریه در «حماه»

حملات گسترده تروریست‎های سوری علیه مواضع ارتش سوریه در حومه شمالی استان حماه خنثی شد.

پایگاه هوایی حمیمیم سوریه توسعه می‌یابد

روسیه قصد دارد با گسترش پایگاه هوایی راهبردی در لاذقیه، آن‌ را به پایگاه ثابت نیروهای خود مبدل کند.

۶۰ کشته از جیش الفتح طی ۶ روز در جنوب حلب

به اذعان رسانه های تروریستها، ارتش سوریه در جریان درگیری با عناصر گروههای تروریستی در جنوب و جنوب غرب حلب موفق شد در ۶ روز گذشته، ۶۰ نفر از آنان را از پای درآورد.

داعش از مرگ یک نظامی آمریکایی در شرق حلب خبر داد

۴ عنصر داعش با نفوذ به یک روستا در حومه شهر «منبج» سوریه، ۱ سرباز آمریکای و ۴ کُرد را کشتند.

کنترل «حوش‌النصری» همچنان در دست ارتش سوریه

رسانه‌های وابسته به معارضان مسلح در سوریه در ادامه دروغ‌پراکنی‌های خود مدعی شدند تروریست‌ها کنترل منطقه «حوش‌النصری» واقع در شرق دمشق را به دست گرفته‌اند.

اقدامات تنش‌زای کُردهای حسکه و پاسخ ارتش سوریه

در جریان درگیری نیروهای کُرد (آسایش) در استان حسکه با ارتش سوریه چند غیر نظامی کشته شدند، ولی ارتش در بیانیه‌ای اعلام کرد، به هر گونه اقدام تنش‌زا پاسخ مناسب خواهد داد.

ارتش سوریه و حزب‌الله بر ارتفاعات مشرف بر دانشکده‌های نظامی حلب مسلط شدند

نیروهای سوری و حزب‌الله لبنان راه ارتباطی الراموسه به شهرک خان‌طومان را قطع کردند و خود را به ارتفاع راهبردی «ام‌القرع» در محور روستای المشرفه رساندند که بر دانشکده‌های نظامی اشراف دارد.

تحولات سیاسی

دیلی بیست: واشنگتن نمی‌تواند در توافق سیاسی در سوریه نقش داشته باشد

پایگاه «دیلی بیست» با بیان اینکه در چند ماه پایانی ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» واشنگتن نمی‌تواند در توافقات کلان مربوط به سوریه ایفای نقش کند.

دیدار وزیر هندی با رئیس جمهور سوریه

رئیس جمهور سوریه در دیدار با وزیر مشاور در امور خارجی هندوستان ضمن تأکید بر اینکه ملت سوریه به دفاع از میهن و تمامیت ارضی کشور خود ادامه می‌دهد، گفت که دولتهای غربی مانع دستیابی به راهکار سیاسی می‌شوند.

ائتلاف ایران-روسیه حرف اول را در سوریه می‌زند

تحلیلگر سرشناس ملی‌گرای جهان عرب، تأمین امنیت مرز جنوبی عربستان را این روزها برای ریاض مهم‌تر می‌بیند و می‌گوید، حرف اول را در سوریه اکنون ائتلاف روسیه و ایران می‌زند؛ عربستان باید به فکر یمن باشد.

حضور روسیه در ایران نشان داد که مسکو روابط با آمریکا را اولویت نمی‌داند

«یونایتدپرس‌اینترنشنال» گزارش کرد که حضور جنگنده‌های روسیه در ایران به واشنگتن نشان داد که مشارکت ایران و روسیه برای روسیه یک اولویت راهبردی دارد و اینکه روابط مسکو با آمریکا چندان هم برای این کشور در اولویت نیست.

نمایش قدرت مشترک ایران-روسیه آغاز شده است

یک تحلیلگر ارشد نومحافظه‌کار آمریکایی هشدار داده که استفاده مسکو از حریم هوایی ایران برای انجام عملیات در سوریه، حاکی از آغاز «سطح جدیدی از نمایش قدرت ایران-روسیه» است.

هماهنگی نظامی ایران و روسیه سیلی محکمی به حامیان تروریسم است

دبیر پارلمان سوریه تاکید کرد هماهنگی سطح بالای نظامی ایران و روسیه در سوریه سیلی محکمی به حامیان تروریسم و گامی بزرگ در ریشه کن شدن آن است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.