پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

جمعه جاده چالوس یک طرفه می‌شود
رئیس پلیس راه استان البرز از یک طرفه شدن جاده چالوس در روز جمعه این هفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضا اکبری اظهار داشت: با توجه به اینکه البرز در مسیر استان‌ تهران و پایتخت با ۱۳ استان کشور قرار دارد، محورهای برون‌شهری البرز در ایام تعطیل و روزهای پایانی هفته شاهد حجم زیاد تردد خودروها است.

وی تصریح کرد: تجربه به ما نشان می‌دهد که در روزهای آخر هفته بیش از ۵۰۰ هزار تردد در مسیرهای برون‌شهری استان به ویژه آزادراه تهران – کرج، کرج – قزوین و جاده چالوس ثبت می‌شود که اکثر آنها زمان بازگشت به استان‌های مبدأ را در روز جمعه قرار می‌دهند.

این فرمانده ارشد انتظامی گفت: با توجه به اینکه محور کرج – چالوس ظرفیت زیادی برای تحمل بار ترافیکی نداشته و ورود ۳۰ هزار خودرو به این محور منجر به کندی تردد و ترافیک‌های سنگین می‌شود، پلیس راه مجبور به اعمال محدودیت‌هایی برای تخلیه بار ترافیکی در جاده چالوس است.

اکبری بیان داشت: بر این اساس و طبق دستورالعمل پلیس راه کشور، جاده چالوس در روز جمعه برای ساعاتی یک طرفه می‌شود و این محدودیت برای تسریع بازگشت مسافران در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل پلیس راه، تردد خودروها از ساعت ۱۵ روز جمعه این هفته تا ساعت ۲۴ این روز از میدان امیرکبیر در کرج به سمت استان مازندران ممنوع است و ماموران پلیس از حرکت خودروها در این محور جلوگیری می‌کنند.

رئیس پلیس راه استان البرز ادامه داد: همچنین از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز جمعه تا ساعت ۲۴ ، حرکت خودروها از مرزن‌آباد در استان مازندران تا میدان امیرکبیر در شهرستان کرج به صورت یک طرفه انجام می‌شود.

اکبری در پایان اظهار داشت: ماموران پلیس راه در روزهای پایانی هفته طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز را در دستور کار داشته و در صورت مشاهده این تخلفات، خودرو متخلف توقیف خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.