پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سردار سعید قاسمی: باید قدردان شهدایی همچون حسین همدانی‌ها باشیم/ برندهای خارجی جای عکس شهدای مدافع حرم را گرفته است
عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: در بزرگراه‌ها برندهای خارجی فراوانی به چشم می‌خورد اما حتی یک عکس از شهدای مدافع حرم نصب نشده است که این مسئله جای تأسف دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سعید قاسمی در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم که سه‌شنبه شب در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قریب به چهار دهه از عمر انقلاب می‌گذرد و اگر در این مقطع زمانی انقلاب بخواهیم پیروزی‌ها را بشماریم، بسیار بوده و همین که توانسته‌ایم این انقلاب را تا به امروز نگه داریم، پیروزی بزرگی است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس یادآور شد: از منظر برجام‌پرستان کار شهیدان، دیوانگی است چراکه همین افراد تا دیروز می‌گفتند مردم از انقلاب خسته شده‌اند و اگر جنگی راه بیفتد، کسی پیدا نمی‌شود که بخواهد بجنگد؛ حال ببینید که مدافعان حرم برای هدفشان چگونه جان بر کف نهاده و عاشق و رهرو ولایت فقیه‌شان هستند.

وی ادامه داد: در دوره پسابرجام که همه به دنبال آسایش و راحتی هستند برخی نیز با کنایه و طعنه بحث فیش‌های حقوقی بنده را به رخ می‌کشانند که با وجود داشتن حقوق مکفی دیگر نیازی به دفاع از حرم حضرت زینب(س) نیست.

سردار قاسمی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در هر سخنرانی از موضوع فتنه می‌گویند، طوری که طبق منویات رهبری ما را تا لب پرتگاه برده‌اند اما ما متوجه نشدیم و بخشی از جامعه خواب بودند و نفهمیدند علت فتنه ۸۸ چه بود و دستان پشت پرده چه کسانی بودند.

همرزم شهید آوینی با اشاره به موضوع پسابرجام یادآور شد: در این راستا کار به جایی رسیده که برخی از مسؤولان فرق دوست و دشمن را تشخیص نمی‌دهند و زندگیشان را بر اساس این شعر بنا کرده‌اند که آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دشمنان مدارا دوستان هم به جهنم.

وی تاکید کرد: ایها‌ الناس، در چهار دهه انقلاب به بچه‌های ما نه در دبستان، دبیرستان و نه حتی در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها انقلاب‌شناسی، امام شناسی، جریانات انقلاب و هشت سال دفاع مقدس را یاد نداده‌اند و بنا نیست یاد هم دهند؛ وای بر قزوین شهید‌پروری که در ورودیش پلاکاردی از شهدای مدافع حرم دیده نمی‌شود ولی مملو از تبلیغات و بنرهایی با تبلیغات خارجی و اورجینال است.

سردار قاسمی با بیان اینکه بعد از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی امروز شاهد پشت سر گذاشتن فتنه‌های دشمنان هستیم،‌ افزود: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکست و پیروزی‌های مختلفی نصیبمان شده است که همان موارد موجب پختگی در مسائل شده است.

این فعال جبهه فرهنگی انقلاب ادامه داد: مهمترین و بزرگ‌ترین پیروزی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حفظ انقلاب اسلامی در این سال‌ها و همچنین برگزاری بزرگداشت شهدای انقلاب و نظام است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به فضای پسابرجام در کشور، اضافه کرد: در روزهایی که در شرایط پسابرجام هستیم و عده‌ای برای راحت زندگی کردن ما در سوریه می‌جنگند که حتی پس از شهادت پیکرهایشان نیز باز نمی‌گردد، باید قدردان افرادی همچون شهید حسین همدانی‌ها باشیم و این سؤال را بپرسیم که چرا فرمانده‌ای مثل حسین همدانی سال‌ها در کشور و برای این ملت زحمت کشیده بود، اما در خان‌طومان شهید شد.

وی عنوان کرد: برخی همیشه با این شبهه از جنگ احتمالی در ایران صحبت می‌کردند که اگر حمله‌ای به کشورمان صورت گیرد چگونه باید از تمامیت ارضی و نظام‌مان دفاع کنیم ولی امروز با فضایی که در سوریه مشاهده می‌شود متوجه می‌شویم جوانان امروزی چیزی کمتر از جوانان دوران دفاع مقدس ندارند.

سردار قاسمی ادامه داد: امروز جوان‌ها با علم به اینکه راه سوریه راه شهادت است، برای دفاع از حرم حضرت زینب‌(س) راهی آن دیار شده و پیکرهایشان چند روز بعد و یا چند هفته بعد باز می‌گردد اما جوانان از شهادت هراسی نداشته و در کوچه پس کوچه حلب و شهرهای دیگر برای ممانعت از ورود دشمن به حریم اهل بیت تلاش می‌کنند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به فضای دانشگاهی کشور و اهمیت دانشگاه از منظر رهنمودهای امام راحل و همچنین منویات مقام معظم رهبری عنوان کرد: از مسیر تهران تا قزوین که در حرکت بودم، حتی یک عکس از شهدای مدافع حرم نصب نشده است که این مسئله جای تأسف دارد اما در همین بزرگراه فراوان برندهای خارجی مانند کوکاکولا وجود دارد که چشم‌ها را می‌نوازد؛ این موضوع و اهمیت ندادن به شهدای مدافع حرم و در مقابل فراوانی تبلیغات برندهای خارجی برای دیار شهیدپرور قزوین جای تأسف است.

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ اسلامی و اهمیت اشاعه آن یادآور شد: بی‌تردید هر چه از فرهنگ غرب فاصله بگیریم می‌توانیم پشتیبان واقعی برای ولایت فقیه باشیم چرا که بی‌توجهی به عوامل و منویات رهبری نتیجه‌ای جزء انحطاط نخواهد داشت.

سردار قاسمی توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری را برای همه لازم عنوان کرد و یادآور شد: راه نجات جامعه در پشتیبانی از ولایت فقیه است و اگر این پشتیبانی و نگاه به توصیه‌های مقام معظم رهبری نباشد،‌ به انحراف کشیده می‌شویم.

وی دانشگاه‌ها را محلی مهم برای تربیت نسل آینده عنوان و خاطر نشان کرد: اساتید با تفکرات غربی در دانشگاه‌ها کاری جز انتقال خرافات غربی به فکر جوانان ندارند و باید متوجه منافقان جدیدی که در لباس‌های جدید هستند باشیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تأکید کرد: دوران مسعود رجوی‌ها گذشته و منافقانی از جنس خودی‌ها در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند، طوری که بسیاری از اساتید دانشگاه‌هایمان تفکرات غربی را در دانشگاه‌ها ترویج داده و عملاً به تفکرات دینی حمله می‌کنند.

وی اضافه کرد:‌ استفاده از فرهنگ غربی و بیگانه یعنی دچار شدن به بیماری که راه نجات آن نیز تمسک به راه رهبری است که به صورت روشن در منویات ایشان برای ما عنوان شده است.

سردار قاسمی در ادامه ضمن اشاره به راه‌های عبور از این شرایط و همچنین جلوگیری از انحطاط فرهنگی تصریح کرد: اگر ما خودمان در داخل کشتی هستیم در وسط دریا دست به سوراخ کردن کف کشتی بزنیم دیگر کاری از دست رهبری برنیامده و خودمان با دست خودمان زمینه‌ساز سقوط شده‌ایم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس عنوان کرد: باید در مسیر فرهنگی کشور منویات مقام معظم رهبری الگوی دانشگاهیان باشد و اگر از این مسیر گذشته به سمت بهره‌مندی از فرهنگی غربی برویم به معنای همین سوراخ کردن کشتی از درون است.

وی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با رؤسای دانشگاه‌ها در ماه مبارک رمضان تأکید کرد: رهبری در این دیدار بسیاری از مسائل دینی و اخلاقی را به رؤسای دانشگاه‌ها تذکر داده‌اند و باید این موضوعات در دانشگا‌ه‌ها محسوس و قابل لمس باشد چرا که حرکت در مسیر ریل‌گذاری شده توسط معظم‌له انحرافی در پی نخواهد داشت.

سردار قاسمی ضمن اشاره به اهمیت روشنگری در خصوص فتنه و فتنه‌گران یادآور شد: رهبر معظم انقلاب تقریباً در سخنرانی‌های اخیر خودشان همیشه به صورت مستمر موضوع فتنه را مطرح کرده‌اند که این موضوع اهمیت مسئله فتنه را می‌رساند، چرا که در مقابل این ابراز نظر رهبری بسیاری از خواص در فتنه سکوت اختیار کردند.

وی ضعف امام‌شناسی، انقلاب‌شناسی و جریان‌شناسی سیاسی را در جوانان دوره‌های پس از پیروزی انقلاب محسوس عنوان و تصریح کرد: در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب ایران به علت ضعف در دروس دانشگاهی،‌ حوزوی و مدارس شاهد ضعف در زمینه‌هایی همچون امام‌شناسی،‌ انقلاب‌شناسی و جریان‌شناسی سیاسی هستیم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس دوران دفاع مقدس را، دورانی قابل تجزیه و تحلیل برای جوانان عنوان و تأکید کرد: متأسفانه ۸ سال دفاع نابرابرانه دنیای شرق و غرب دنیای اسلام به خوبی برای جوانان و نوجوانان تبیین نشده است چرا که انقلاب اسلامی در مسیر حرکت خود با پیچیدگی‌های فراوان روبه‌رو بوده است،‌ اما در همین طوفان سخت با بهره‌مندی از سکانداری همچون امام خمینی (ره) و رهبری مقام معظم رهبری توانسته به سلامت عبور کند،‌اما فرزندانمان از اینکه چه بر سر ما گذشته است خبر ندارند.

سردار قاسمی ضمن اشاره به صحبت مقام معظم رهبری در خصوص کلمه «برند» یادآور شد: متأسفانه فرهنگ غربی هدفی جزء هدایت ما به سمت برندسازی ندارد و در همه دوره‌هایی که الگوگیری از این فرهنگ غربی ما را به سمت برندسازی هدایت کرد بزرگانی از جمله شهید آوینی و مقام معظم رهبری خطرات این موضوع را در گوش ما اعلام کردند ولی هیچ یک از خواص به آن توجه نکرده و عاقبت ناخوش و تغییری که در مسیر انقلاب ایجاد می‌شود را مورد اهمیت قرار ندادند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به وقایع سال ۸۸، تأکید کرد: افرادی که امروز در سوریه می‌جنگند منتظر نایستادند تا جنگ شهری را در کوچه پس کوچه‌های خود تجربه کنند و همانطور که خواص در سال ۸۸ مردود شدند، ولی امروز جوانان با دفاع از حرم حضرت زینب (س) از این فتنه مجدد جلوگیری کردند.

وی ادامه داد: جوانان امروز جریانات سیاسی، احزاب، منافقان، مسعود رجوی، نهضت آزادی،‌ غائله کردستان و دیگر چالش‌هایی را که با آن روبه‌رو بوده‌ایم نمی‌شناسد و انگار بنا نیست که این مسائل چه در دوره دبستان، چه در دبیرستان و چه در دانشگاه به فرزندانمان آموزش داده شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.