پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل در دیدار با خبرنگاران;
خبرنگاران سفیران روشنگری و حقیقت طلبی در عرصه خطیر اطلاع رسانی هستند/اعطلای ۲ و نیم میلیارد تومان تسهیلات به بسیجیان شهرستان آمل
مسئول بسیج سازندگی شهرستان آمل گفت: از خبرنگاران محترم می خواهیم ما را در دستیابی به هدفمان که تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال می باشد، یاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عصر دوشنبه احمدعلی یگانه مسئول بسیج سازندگی آمل در دیدار با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار در دفتر انجمن صنفی خبرنگاران آمل گفت:  به تمامی خبرنگاران و خانواده بزرگ اطلاع رسانی و اصحاب رسانه که بدون هیچ چشم داشتی در این عرصه فعالیت می کنند و سفیران روشنگری و حقیقت طلبی در عرصه خطیر اطلاع رسانی هستند تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه بیان کرد: از خبرنگاران عزیز انتظار داریم به مجموعه بسیج سازندگی کمک کنندو ما را در دستیابی به هدفمان که تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار سال می باشد، یاری کنند.

احمد علی یگانه افزود: برای رسیدن به این هدف،  پویایی و تلاش خبرنگاران را نیاز داریم تا افرادی که به آنها تسهیلات پرداخت می شود  و دست به کارهای نو زده و به عنوان الگوهای برتر معرفی می شوند، توسط فعالان عرصه رسانه به مردم معرفی شوند.

مسئول بسیج سازندگی آمل تصریح کرد: سازمان بسیج سازندگی حاضر است تعامل سازنده با زحمت کشان عرصه خبر داشته باشد و اطلاعات تمامی افرادی که به عنوان الگوهای برتر معرفی می شوند را در اختیار آنها قرار دهد همانطور که تا به حال نیز به همین شکل بوده است تا خبرنگاران با بررسی میدانی بتوانند خبرهای خوبی را به مردم اطلاع رسانی کنند.

مهندس یگانه در ادامه گفت: بعضی از خبرنگاران تا به حال برای پیشبرد اهداف مان ما را حمایت کردند و حتی با الگوهای جهادی ما شبانه روز زندگی کردند تا از نزدیک این کارها را لمس کرده و بتوانند به خبر عینیت ببخشند و ما امسال، هم در عرصه اردوهای جهادی و هم در عرصه اقتصاد مقاومتی به کمک اهالی رسانه نیاز داریم.

این مقام مسئول بیان کرد: ما امسال حدود ۲٫۵ میلیارد تومان تسهیلات به بسیجیان پرداخت خواهیم کرد که کف تسهیلات ۳ میلیون تومان و سقف آن ۳۰ میلیون تومان  با سود ۱۶ درصد است که با همکاری بانک مهر اقتصاد مرکزی ، شعبه امام و شعبه بازار این تسهیلات به بسیجیان داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: بازدیدهای ما از این طرح ها به سه قسمت  قبل از شروع کار، حین انجام کار و بعد از انجام کار صورت می گیرد که خبرنگاران محترم در این بازدید ها می توانند ما را همراهی کنند.

مسئول بسیج سازندگی آمل در ادامه مطرح کرد: بسیج سازندگی در اردوهای جهادی خود ساخت اولین خانه محروم را در آمل با همکاری کمیته امداد شروع کرده است و به خواست خدا تا پایان امسال ۱۲ خانه محروم در سطح شهرستان آمل ساخته خواهد شد.

وی درباره اهمیت حضور خبرنگاران در جلسات بسیج سازندگی گفت: در ساخت این سازه ها قسمتی از مصالح را کمیته امداد و مابقی را از مسئولان شهری کمک می گیریم ولی متاسفانه بعضی از دوستان در این مورد بدقولی می کنند و اگر شما خبرنگاران در جلسات ما حضور داشته باشید و صحبت های انجام شده را رسانه ای کنید دیگر مسئولان محترم نمی توانند زیر قولشان بزنند.

احمد علی یگانه در پایان در خصوص دستواالعمل ارائه تسهیلات اقتصادمقاومتی و منابع تبدیلی ۱۳۹۵ نکاتی را مطرح کرد که به شرح زیر می باشد:

* نرخ سود تسهیلات ۱۶% و باز پرداخت حداکثر ۴۸ ماهه می باشد.

* هر کس در سال گذشته از تسهیلات اقتصاد مقاومتی در هرجای کشور استفاده نموده است به هیچ عنوان به ایشان تسهیلات جدید تعلق نمی گیرد .

* شرایط دریافت ضامن کارمند از شرایط اجباری پرداخت تسهیلات حذفگردیده است.

* تسهیلات اعطایی برای فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی باید برای ایجاد واحدهای تولیدی باشد و برای توسعه واحدهای تولیدی موجود به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد.

* حداقل تسهیلات ۳ میلیون تومان و حداکثر تسهیلات ۳۰ میلیون تومان می باشد.

* در موارد استثناء با تائید قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان به طرح های ویزه استانی در قالب قطب های صنایع تبدیلی تسهیلات تعلق می گیرد.

* ضابطه یک دوازدهم در معرفی افراد به بانک مهر اقتصاد حذف گردید و قانون یک ششم ملاک عمل قرار گرفته است.

* سند مالکیت زمین یا مسکن متقاضیان به عنوان ضمانت تسهیلات پذیرفته می شود.

* اولویت ارائه تسهیلات با قطب های صنایع تبدیلی بوده و سایر عرصه ها در سطح شهرستان در راستای ایجاد و تکمیل زنجیره ارزش این قطب ها هدف هدف گذاری گردند.

* عرصه دام سبک از عرصه های اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۵ حذف گردیده و پرداخت تسهیلات ممنوع می باشد .

* پرداخت تسهیلات به عرصه سنگین در صورت تصویب و برابر طرح مشترک شرکت رشد پایدار ایرانیان و سازمان سازندگی اختصاص می یابد که دستور العمل آن متعاقبا ارسال می گردد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.