پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شهیدی که برای شهادتش نذر کرد
همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد گفت: همسرم در ولایتمداری زبانزد عام و خاص بود رضا در زمان امام (ره) و همچنین در زمان مقام معظم رهبری سینه چاک این دو بزرگواران بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

“آذر نیک زاده” همسر اولین شهید مدافع حرم خرم آباد رضا رستمی مقدم گفت: من دارای چهار فرزند  به نام احمد  اولین فرزندم که دیپلم است دارای شغل آزاد و دومین فرزند من امین  که کارشناسی را گرفته که لباس سبز پدر را بر تن دارد و جای پای پدرگذاشته و یکی دیگر از پسرام علی دانشجو است و آخرین فرزندم امیر حسین که یازده سال سن دارد و محصل است هستم.

امیر حسین از همه ما روحیه اش بهتر است و با وجود اینکه سن کمی دارد مرا را به صبر دعوت می کند و می گوید: مادر برای از دست دادن پدر تو باید صبور باشی و از این نوع رفتن  باید افتخار کنی.

او می گوید: اخلاق و رفتار همسرم بسیار عالی بود و بیشتر از همه برای  مادرش احترام قائل بود و با مهربانی  با او برخورد می کرد.

همسر شهید عنوان می کند: حاج “رضا” کسی بود که نماز شبش را ترک نمی کرد من با اینکه  ۲۸ سال با وی زندگی  کردم  ندیدم که رضا یک بار نماز جمعه اش را تر ک بکند  و شب های پنجشنبه تا صبح بیدار بود  و سر سجاده می  نشست و به دعا و ذکر خدا مشغول بود. همیشه غسل جمعه را به جا می آورد.

همسر اولین شهید مدافع حرم می گوید:”شهید رستمی” حضور مستمر در مسجد داشت و موذن مسجد بود، او یک ولایتمدار با تمام معنا بود. همسر من برای حضرت امام خمینی و امام خامنه ای سینه چاک بود.

نیک زاده تصریح می کند: همسرم برای رفتن به سوریه نذر کرد که با رفتنش موافقت کنند تا راهی سوریه شود.

زمانی که با اعزام او موافقت شد دو بسته شیرینی خرید یکی برای ما و دیگری برای مادرش؛ زمانی که شیرینی ها را به منزل آورد از او پرسیدم که این شیرینی ها را به چه دلیل خریده ای او گفت: برای رفتن به سوریه با من موافقت شده است و من هم از این بابت بسیار خوشحالم. شهید رستمی نذرش را قبل از رفتن ادا کرد.

ویمی گوید: ما خوشحال هستیم که رضا به آرزویش رسید؛ چرا که تنها آرزویش شهادت بود و به آن هم رسید. خوشحالی “رضا” خوشحالی ماست.

همسر این سردار شهید  به یکی از خاطرات همسرش  می پردازد و می گوید:  خدمت حاجی سی و سه سال به طول انجامید با وجود اینکه او جانباز بود و می توانست پیش از موعد بازنشته شود و در منزل بماند و استراحت کند اما همیشه می گفت: “من تا آخر باید ادامه بدهم”. او تا سی وسه سال در منطقه و سر کار بود و بیشتر در منطقه حضور داشت تا منزل.

او بیان می کند: “رضا” آخرین باری که خواست به سوریه برود وقت خداحافظی بسیار سفارش بچه ها را به من کرد و گفت: بچه  ها را مسجدی بار بیاور، فرزندانم باید ولایتی تربیت شوند. او تاکید زیادی بر روی این داشت که فرزندانش دنباله رو خودش باشند و احکام دین اسلام بود را انجام دهند.

نیک زاده می گوید: مردم راه شهدا را ادامه دهند؛ “شهید رستمی” همیشه می گفت: ما که در زمان  امام حسین(ع) در میدان  نبرد نبوده ایم که از امام و یارنش دفاع کنیم ؛ ولی الان که در این زمان قرار گرفتیم  و حرم های امامان ما در حال تهدید هستند، نباید آرام  بنشینیم و باید برای دفاع  از این حرم ها جان خود را هم فدا کنیم.

 همسر اولین شهید مدافع حرم لرستان در پایان می گوید: مسئولین به حرف دل مردم و خانواده ها گوش و رسیدگی و به این مردم خدمت کنند و قدر آنها را بدانند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.