پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پاکسازی ۹۰ درصدی «جزیره الخالدیه» در استان الانبار
نیروهای ارتش و امنیتی عراق به همراه نیروهای الحشدالشعبی موفق شده‌اند در روز سوم از عملیات تقریبا 90 درصد از منطقه «جزیره الخالدیه» را پاکسازی کنند بنابراین فقط مناطق مرزی با شمال رود فرات آلوده به داعش باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

روز سوم از آغاز عملیات پاکسازی جزیره الخالدیه می‌گذرد که در آن نیروهای «تیپ علی اکبر(ع)»، «امام علی(ع)»، «سید الشهداء»، «انصار العقیده»، «کتائب حزب الله»، «عصائب اهل حق»، «سپاه بدر» و نیروهای ارتش و امنیتی عراق موفق شده اند در روز سوم از عملیات تقریبا ۹۰ درصد از مناطق را پاکسازی کنند و تنها مناطق مرزی با شمال رود فرات آلوده به داعش باقی مانده است.

بنا به این گزارش، ابتدا عصر روز گذشته نیروها توانستند خطوط ارتباطی «منطقه البوبالی» در جنوب مرکز جزیره الخالدیه، «البوعبید» در شمال غرب و «لملاحمه» در شرق این منطقه را به طور کامل قطع کنند و سپس علیه مواضع تروریست‌ها هجوم بیاورند.

نیمه شب گذشته نیروهای عراقی توانستند مناطق «البوعبید»، «البوبالی» و «الملاحمه» و راه‌های ارتباطی بین «املاحمه»، «البوعبید» و «البوبالی» را به طور کامل پاکسازی و تثبیت کنند.

همزمان نیروهای متخصص شروع به پاکسازی راه‌های ارتباطی بین مناطق آزاد شده کردند تا سرعت پیشروی نیروها افزایش پیدا کند.

به گزارش فارس، در حال حاضر نیروها خود را به نزدیکی رود فرات رسانده‌اند و تنها مناطق «البودمنه» و مزارع نزدیک رود فرات را باید پاکسازی کنند.

انهدام اتاق عملیات تروریست‌ها در منطقه «البوجریش»، تسلیم شدن ده‌ها تروریست در مناطق «البوبالی» و «البوعبید» و کشته و زخمی شدند ۷۰ تروریست که در بین آن‌ها تعدادی تک تیرانداز وجود داشت و انهدام حداقل ۳ خودروی انتحاری از دستاوردهای دو روز گذشته بوده است.

همزمان با پاکسازی این مناطق، نیروهای عراقی به سرعت اهالی مناطق را به دیگر مناطق امن منتقل کردند تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

به گزارش فارس، برخی رسانه‌ها خبر از پاکسازی کامل جزیره الخالدیه می‌دهند که صحت ندارد. اما ۹۰ درصد منطقه پاکسازی شده و از لحاظ نظامی این منطقه ساقط شده محسوب می‌گردد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.